Andel6610
14.04.11,08:12
Dobrý deň, neviem či píšem do správnej časti fóra, ale dúfam že áno. Moja otázka, pred časom som požičal istú sumu peňazí známemu, spísali sme aj dohodu o splácaní dlhu, lenže on ju nedodržiava. Ako mám postupovať ďalej v tejto veci? Vopred ďakujem za informácie.
Stanislav 1975
14.04.11,06:34
Dobrý deň, neviem či píšem do správnej časti fóra, ale dúfam že áno. Moja otázka, pred časom som požičal istú sumu peňazí známemu, spísali sme aj dohodu o splácaní dlhu, lenže on ju nedodržiava. Ako mám postupovať ďalej v tejto veci? Vopred ďakujem za informácie.

Veľmi jednoducho- vyzvať ho doporučeným listom s doručenkou, aby začal plniť dlh podla zmluvy a keď sa to nezlepší-podať návrh na súd...
dana9
14.04.11,06:36
najskor mu skus poslat poslednu vyzvu, ak nebude reagovat poziadaj sud o vydanie platobneho rozkazu a ked nadobudne pravoplatnost tak ho daj na exekuciu , na toto vsetko ho upozorni uz vo vyzve
dana9
14.04.11,06:36
Veľmi jednoducho- vyzvať ho doporučeným listom s doručenkou, aby začal plniť dlh podla zmluvy a keď sa to nezlepší-podať návrh na súd...

stanko si ma predbehol :o:)
Stanislav 1975
14.04.11,06:38
stanko si ma predbehol :o:)

;););)- o pár sekúnd...
Chobot
14.04.11,07:50
Dobrý deň, neviem či píšem do správnej časti fóra, ale dúfam že áno. Moja otázka, pred časom som požičal istú sumu peňazí známemu, spísali sme aj dohodu o splácaní dlhu, lenže on ju nedodržiava. Ako mám postupovať ďalej v tejto veci? Vopred ďakujem za informácie.

Pozri aj túto tému:

http://www.porada.sk/t55406-navrh-na-platobny-rozkaz.html
Andel6610
30.04.11,12:29
Všetkým ďakujem za odpovede a chcem sa ešte opýtať, dnes bol posledný deň splatnosti prvej splátky, ale namiesto peňazí mi zavolala že peniaze pošle až v stredu alebo vo štvrtok. Mám počkať alebo to už mám riešiť tým že napíšem poslednú výzvu? Chcem sa ešte opýtať čo by mala ta výzva obsahovať. Vopred ďakujem.
Andel6610
30.04.11,12:34
Pre bližšie info tu je aj vzor dohody.