JohankaL
14.04.11,11:13
Mám HPP s organizáciou / minimálna mzda/ a mam moznost si privyrábať u súkromníka - SZČO /cca 100 €/mesiac/. Aká forma zmluvy, alebo dohody je najvýhodnejsia aj pre mna aj pre SZČO?
Tweety
14.04.11,09:15
Mám HPP s organizáciou / minimálna mzda/ a mam moznost si privyrábať u súkromníka - SZČO /cca 100 €/mesiac/. Aká forma zmluvy, alebo dohody je najvýhodnejsia aj pre mna aj pre SZČO?
Podstatné je to, o akú prácu by išlo, ak o opakovanú, tak potom uzatvorte Dohodu o Pracovnej činnosti.
rodina1
14.04.11,09:17
Mám HPP s organizáciou / minimálna mzda/ a mam moznost si privyrábať u súkromníka - SZČO /cca 100 €/mesiac/. Aká forma zmluvy, alebo dohody je najvýhodnejsia aj pre mna aj pre SZČO?
Ak pôjde o opakovanú činnosť, tak môže byť Dohoda o pracovnej činnosti. Maximálne však pri tejto dohode môžeš odpracovať 10 hodín týždenne. Výška odmeny nie je obmedzená. Pre SZČO pri takto uzatvorenom pomere vyplýva povinnosť za teba odvádzať garančné a úrazové poistenie v celkovej výške 1,05 % z výšky tvojej odmeny. A keďže si už niekde zamestnaná na HPP, máš určite podpísané aj vyhlásenie k uplatneniu NZČ, čiže u SZČO už toto vyhlásenie nemôžeš podpísať, takže ešte bude z odmeny stŕhať a odvádzať daň.