zuzi
26.08.04,09:08
Poraďte prosím, máme vystaviť faktúru na firmu z Ruska(t.j. tretí štát), ale tovar bude fyzicky dodaný do Litvy (t.j. EÚ). Ako postupovať z hľadiska DPH? Je to vývoz alebo nie?:confused:
alexaneta
26.08.04,07:11
záleží kto je objednávateľ či Litva-EÚ alebo Rusko /tretí štát/ - či je to objednané pod IČ DPH alebo nie
zuzi
26.08.04,07:17
Objednávateľ je Rusko a v Litve má medzisklad z ktorého potom tovar berie do Ruska.
vladan
26.08.04,07:51
myslím, že bez DPH. Neviem, či by ťa vôbec malo zaujímať kam ten tovar pôjde? No len v prípade, ak vystavuješ napríklad faktúru za dopravu.
Ale tovar, keďže si ho objednal nečlen EÚ, tak bez DPH, ja to považujem za vývoz.
anita
26.08.04,08:04
Faktura sa bude vystavovat pre Rusko /treti stat/, cize bez DPH.
alexaneta
26.08.04,08:33
dobre a čo JCD keď jej to neprejde z EÚ do tretieho štátu pri tejto dodávke???
vladan
26.08.04,09:22
anet,myslím, že keď na faktúre bude uvedené, že odberateľom je Rus, tak na hranici ho len tak nepustia a ja by som kamión navigovala na colnicu, aby ho preclili, resp. vystavila by som JCD sama
Marian
26.08.04,17:20
Super, toto je zaujímavá otázka. Zuzi, všetky dohady
sú o ničom, pokiaľ nedefinuješ o aký sklad v Litve ide. Ak je tým skladom len búda, tak máš na krku premiestnenie tovaru do iného ČŠ so všetkými dôsledkami. T.j. skúmaš, pod akým a či nejakým IČ DPH je to objednané. Ak je to sklad colný alebo slobodné colné pásmo, tak pôjde o tranzit s budúcim následkom vývozu z EÚ. V tomto prípade musíš tovar odbaviť do režimu vývoz, bude nutné JCD.
zuzi
19.10.04,05:25
Trvala som na tom, aby JCD bolo a už ho mám. Takže to beriem ako vývoz a bodka. Vďaka za rady a konzultácie.
alex1
07.06.05,08:30
Prosím o radu!!!!

Sme dopravná spoločnosť. Slovenský objednávateľ (IČ DPH) si objednal prepravu tovaru z Talianska na Slovensko. Tovar sme previezli do colného skladu na Slovensku. Preprava bude končiť v Rusku. Na CMR je krajina príjemcu Rusko. Túto prepravu (z colného skladu do Ruska) už nebudeme vykonávať.

Ako máme vystaviť faktúru, bez DPH alebo s DPH???
alex1
07.06.05,09:27
PROSÍM!!!!!!


Prosím o radu!!!!

Sme dopravná spoločnosť. Slovenský objednávateľ (IČ DPH) si objednal prepravu tovaru z Talianska na Slovensko. Tovar sme previezli do colného skladu na Slovensku. Preprava bude končiť v Rusku. Na CMR je krajina príjemcu Rusko. Túto prepravu (z colného skladu do Ruska) už nebudeme vykonávať.

Ako máme vystaviť faktúru, bez DPH alebo s DPH???
alex1
07.06.05,09:49
AVO prosím Ťa, môžeš poradiť? Príspevok 10 od Alex1, Ď.
alex1
07.06.05,10:37
Tak ešte raz!!!

Sme dopravná spoločnosť. (plátca DPH)
Objednávateľ dopravy - Sk (plátca DPH)
Objednané - vykonaná preprava z IT do SK (colný sklad v SK)

Príjemca tovaru na CMR je Rusko.

Bude fa s DPH alebo bez??
alex1
07.06.05,11:29
Tak ešte raz!!!

Sme dopravná spoločnosť. (plátca DPH)
Objednávateľ dopravy - Sk (plátca DPH)
Objednané - vykonaná preprava z IT do SK (colný sklad v SK)

Príjemca tovaru na CMR je Rusko.

Bude fa s DPH alebo bez??Prosím! To sa nikto ešte nestretol s týmto prípadom? Alebo to ešte stále vyzerá strašne?
alex1
07.06.05,12:33
Si zlatá, ďakujem veľmi pekne.
alex1
08.06.05,06:21
AVO prečo si myslíš, že sa treba registrovať v Taliansku? Veď odberateľ je identifikovaný pre DPH v SK (inom štáte ako je začiatok cesty).§16
alex1
08.06.05,07:07
Máš pravdu, nepotešila.... Ale aj tak ďakujem za upozornenie.Idem to zisťovať.
alex1
08.06.05,13:09
Tak som si to zisťovala u jednej auditorky. Tvrdila, že pre nás je rozhodujúce, kto si objednal prepravu a kde končí. Nás nezaujíma, že sa podielame na vývoze. Doprava sa skončila v SK - colnom sklade.A keďže je to slovenský objednávateľ, máme to dať s DPH. Tak neviem. Dá mi k tomu aj jej prehlásenie.