fipina
14.04.11,13:40
Zamestnanec nastúpil do práce k inému zamestnávateľovi bez predošlého oznámenia, bez podania výpovede. Má z-teľ nárok na náhradu ak s ním rozviaže PP pre opakované porušenie prac. disciplíny alebo okamžite?
Mila123
14.04.11,12:03
O akej náhrade pre zamestnávateľa ???
ewita888
14.04.11,12:07
Zamestnanec nastúpil do práce k inému zamestnávateľovi bez predošlého oznámenia, bez podania výpovede. Má z-teľ nárok na náhradu ak s ním rozviaže PP pre opakované porušenie prac. disciplíny alebo okamžite?
má, ak to má zakotvené v prac. zmluve...
Mila123
14.04.11,12:10
má, ak to má zakotvené v prac. zmluve...
čo také tam má?
veronikasad
14.04.11,12:14
čo také tam má?
žeby toto ?

(3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.
Mila123
14.04.11,12:16
žeby toto ?

(3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.
On mal výpovednú lehotu ????a neostal u Vás pracovať??? veď by dostal odstupné????nie??alebo sa mýlim???
fipina
14.04.11,12:16
pýtala som sa na nárok zamestnávateľa na náhradu v sume priemerného zárobku zamestnanca za jeden mesiac (par. 62, ods.3 ZP). V zmluve to má zakotvené, len uvažujem nad tým, že výpoveď nedal a tak nemal výpovednú dobu (ani mu nezačala plynúť).
Mila123
14.04.11,12:19
pýtala som sa na nárok zamestnávateľa na náhradu v sume priemerného zárobku zamestnanca za jeden mesiac (par. 62, ods.3 ZP). V zmluve to má zakotvené, len uvažujem nad tým, že výpoveď nedal a tak nemal výpovednú dobu (ani mu nezačala plynúť).
§ 60 ZP nemá žiadnen odsek a týka sa dohody o skkončení pracovného pomeru...mám pred sebou ZP s komenárom a judikatúrou platný k 01.03.2010
veronikasad
14.04.11,12:20
pýtala som sa na nárok zamestnávateľa na náhradu v sume priemerného zárobku zamestnanca za jeden mesiac (par. 60, ods.3 ZP). V zmluve to má zakotvené, len uvažujem nad tým, že výpoveď nedal a tak nemal výpovednú dobu (ani mu nezačala plynúť).
súhlasím, v tomto prípade naozaj neide o nedodržanie výpovednej doby. Zamestnávatel by som mohol uplatniť (len na súde, lebo dohoda so zamestnancom asi nebude možná), náhradu škody, ktorá mu vznikla nenastúpením zamestnanca do práce. Je to však na veľmi dlhé lakte ...
veronikasad
14.04.11,12:21
§ 60 ZP nemá žiadnen odsek...mám pred sebou ZP s komenárom a judikatúrou platný k 01.03.2010
Mila, čítaj prosím po sebe, čo napíšeš ...
fipina
14.04.11,12:25
Mila, čítaj prosím po sebe, čo napíšeš ...
Mila má pravdu, číslo parag. som dodatočne opravila.

Takže uvažujem správne, že v tomto prípade z-teľ nemá nárok na náhradu? Vo všetkých podobných príspevkoch, čo som našla, sa uvádza, že na to nárok má.
veronikasad
14.04.11,12:33
Mila má pravdu, číslo parag. som dodatočne opravila.

Takže uvažujem správne, že v tomto prípade z-teľ nemá nárok na náhradu? Vo všetkých podobných príspevkoch, čo som našla, sa uvádza, že na to nárok má.
Teraz neviem, či sa pýtaš ako zamestnanec, ktorý nenastúpil do zamestnania, alebo zamestnávatel ...

Zamestnávatel si môže uplatniť náhradu škody na súde.

Zamestnancovi nič nebráni mať súbežný pracovný pomer u iného zamestnávatela (bez skončenia toho predchádzajúceho PP).
fipina
14.04.11,12:41
Teraz neviem, či sa pýtaš ako zamestnanec, ktorý nenastúpil do zamestnania, alebo zamestnávatel ...

Zamestnávatel si môže uplatniť náhradu škody na súde.

Zamestnancovi nič nebráni mať súbežný pracovný pomer u iného zamestnávatela (bez skončenia toho predchádzajúceho PP).

Pýtam sa z pozície zamestnávateľa. Uplatnenie náhrady na súde je, ako si písala, na dlhé lakte, takže touto cestou asi nepôjdeme.
ewita888
14.04.11,12:48
možete mu dať absenciu a za každý deň abs. krátiť dva dni dovolenky...a potom okamžité skončenie prac. pomeru.. a ak chcete, tak súd..

inak je to asi fakt na hlavu postavené, lebo keď podá zamestnanec výpoveď, tak za nedodržanie výp.doby mu možete zobrať mzdu za jeden mesiac... ale keď si len tak nepríde do roboty, musí sa zamestnávateľ súdiť...
ivka70
14.04.11,13:07
Nemusite s nim ukoncit PP, napriek absencii, z poistovni ho odhlasite, dovolenku kvoli absencii mu skratite ... a budete ho drzat v evidencii. On bude potrebovat zapoctovy list, tak ho nechajte, nech sa trochu potrapi s ukoncovanim pracovneho pomeru u vas :).
fipina
15.04.11,03:00
Všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za ochotu a pomoc. Potvrdili ste mi to, čo som predpokladala. Nie je to férové, ale na Slovensku je to tak. Prajem všetkým pekný deň.