Buchi29
14.04.11,13:41
Ahojte. Potrebovala by som poradi.
Som na absolventskej praxi,mam 22 rokov a pred 3 rokmi som zmaturovala.
Chcela by som sa spytat, ze ak by ma zamestnavatel co som unho na absolvetnskej praxi zamestnal,tak ma nejaku vyhodu z toho? Myslim ze ci mu nebude stat prispievat na mzdu a pod?
Dakujem za vopred za odpoved
ewita888
14.04.11,12:18
Ach jaj...výhoda zamestnávateľa , kt. má nezamestnaného na abs. praxi je , že ho má zadarmo...ak je seriózny a ty si pracant....mohol by ti niečo dať iba tak do vrecka....ak by ti dal aj niečo , tak iba na dohodu, nie ne PZ, pretože by si už nebola nezamestnaná....
tvoja odpoveď nie je na danú otázku.. skús si ju ešte raz prečítať ;)
Buchi29
14.04.11,12:27
No ale ja som to myslela tak, ze ked ma absolventska prax skonci, toho pol roka a oni by ma tam zamestnali, tak ze ci dostanu od statu nejaku dotaciu alebo take nieco????
Dav
14.04.11,15:01
No ale ja som to myslela tak, ze ked ma absolventska prax skonci, toho pol roka a oni by ma tam zamestnali, tak ze ci dostanu od statu nejaku dotaciu alebo take nieco????
Dotáciu môžu dostať, ak o ňu požiadajú a spĺňajú nárok. Ale rozhodne nie preto, že zamestnajú niekoho po skončení absolventskej praxe-to nie je dôvod priznania dotácie.
Buchi29
15.04.11,11:02
Dakujem za odpoveď. A prosim ta nevies co to ma splanat aby mali narok na to ze by ma zamestnali?
veronikasad
15.04.11,11:14
Dakujem za odpoveď. A prosim ta nevies co to ma splanat aby mali narok na to ze by ma zamestnali?
Štúdium si skončila pred viac ako 2 rokmi, zamestnávatel už nemôže žiadať o príspevok v zmysle § 50 Zákona o službách zamestnanosti.

Môže skúsiť iný typ príspevku

http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-trhu-prace/prispevky-pre-zamestnavatela.html?page_id=13119