miro22327
14.04.11,15:21
Minulý rok som pracoval cez slovenskú firmu v zahraničí-Turecko.Mám nárok na zaplatenie sviatkov? podľa čoho sa to riadi,pretože nám žiadne nepreplatili.
ďakujem za odpoveď
ivka70
14.04.11,13:27
Na to neexistuje uplne jednoznacna odpoved, zavisi od toho, ako si tam vlastne pracoval.
Bol si vyslany dlhodobo do zahranicia alebo sitam bol na sluzobnych cestach, alebo si bol ako zivnostnik alebo .....
Vsetko zavisi od toho ako bola uzavreta prac. zmluva.

V principe zamestnanec ma narok na platene sviatky, ci uz slovenske alebo turecke ... podla zmluvy.
miro22327
14.04.11,13:44
bol som vyslaný dlhodobo odpracoval som 1,5+3,5 mesiacov ako zamestnanec na dobu určitú,mzdové podmienky podľa parag.43 odstavec 3 Zák.práce odmeňovanie zamestnancov v HBP-bane Prievidza,ďakujem za odpoveď
ivka70
14.04.11,16:24
bol som vyslaný dlhodobo odpracoval som 1,5+3,5 mesiacov ako zamestnanec na dobu určitú,mzdové podmienky podľa parag.43 odstavec 3 Zák.práce odmeňovanie zamestnancov v HBP-bane Prievidza,ďakujem za odpoveď

To mi skor pripada, ze si bol na Slovensku odmenovany mesacnou mzdou a v zahranici si dostaval stravne + vreckove + ti platili hotel, cestu ...
Ak si mal skutocne mesacnu mzdu, tak v tej mohli byt zaplatene aj sviatky.

par 43 odsek 3 hobori len o tom, ze niektore veci nemusia byt uvedene priamo v zmluve, ale mozu byt v kolektivnej zmluve (druh prace, mzdove podmienky a pod.). Pozeral si kolektivnu zmluvu HBP?