Mirkaska
04.01.06,12:13
DÚ nám vyrubil sankčný úrok na daň z príjmu FO za rok 2003,2004. My sme sa voči rozhodnutiu odvolali, do 31.12.2005 nám neprišlo rozhodnutie DRSR. Chcela by som si len potvrdiť, že v roku 2005 neúčtujem o žiadnom sankčnom úroku, nakoľko sme sa odvolali a nemáme konečné rozhodnutie.
Ďakujem.
Libi
05.01.06,11:09
ja neviem ale podľa mňa to treba účtovať. Aj my sme mali taký prípad, účtovala som o tom a potom keď prišla úľava som to vymínusovala z nákladov /resp. dala do výnosov/.
Paula
05.01.06,11:14
Tento prípad i mňa zaujíma, nakoľko bububu (omyl zo strany DÚ) prišlo v r.2005 a pre nedostatok ich času "zrušenie" bububu prišlo až v tomto roku.Ani sme sa nemuseli odvolávať, uznali svoju chybu.
Mirkaska
05.01.06,11:33
Tento prípad i mňa zaujíma, nakoľko bububu (omyl zo strany DÚ) prišlo v r.2005 a pre nedostatok ich času "zrušenie" bububu prišlo až v tomto roku.Ani sme sa nemuseli odvolávať, uznali svoju chybu.

Len nikto skúsenejší nám neodpovedá... :)
Beba
05.01.06,11:52
ja neviem ale podľa mňa to treba účtovať. Aj my sme mali taký prípad, účtovala som o tom a potom keď prišla úľava som to vymínusovala z nákladov /resp. dala do výnosov/.Aj ja by som to zaúčtovala na základe prvého rozhodnutia /resp.platobného príkazu / do obdobia, s ktorým súvisí. Nie je isté, ako dopadne odvolanie a kedy bude rozhodnutie. Čo ostatní na to?