petameta
14.04.11,18:52
Dobry den.
Chcela by som sa informovat. Chcela by som zacat objednavat pre kamaratky oblecenie z USA. Nie som podnikatel, nic z toho nebudem predavat, nepotrebujem k tomu ziadne doklady.
Dobre som to pochopila, ak pri sume tovaru do 150 eur nebudem platit clo? Dodavatelovi vsetko vyplatim vopred a on mi to moze poslat ako fyicka osoba ako GIFT?
a ako sa bude postupovat pri vyrube DPH? Colnici mi ju vypocitaju z tej sumy a to budu vsetky poplatky pre mna? Budem musiet vyplnovat nejake JCDcka alebo si budem musiet zaplatit aj nejakeho colneho deklaranta? Dakujem
Kvaka
14.04.11,17:05
Dobry den.
Chcela by som sa informovat. Chcela by som zacat objednavat pre kamaratky oblecenie z USA. Nie som podnikatel, nic z toho nebudem predavat, nepotrebujem k tomu ziadne doklady.
Dobre som to pochopila, ak pri sume tovaru do 150 eur nebudem platit clo? Dodavatelovi vsetko vyplatim vopred a on mi to moze poslat ako fyicka osoba ako GIFT?
a ako sa bude postupovat pri vyrube DPH? Colnici mi ju vypocitaju z tej sumy a to budu vsetky poplatky pre mna? Budem musiet vyplnovat nejake JCDcka alebo si budem musiet zaplatit aj nejakeho colneho deklaranta? Dakujem
Nerozumiem ti celkom, to akože tým kamarátkam to oblečenie podaruješ? Píšeš, že chceš objednávať, nie objednať. Ale pozri si tento link, aj u nás toto platí od roku 2009. Je to tu pekne znázornené. http://www.celnisprava.cz/cz/aktuality/Documents/schema_osvobozeni.pdf
petameta
14.04.11,17:13
Ano, tomu rozumiem. Nas pripad je vlastne ten, ze by sme sa viacere zlozili a ja by som to objednala. A ako by sa vlastne dala zistit hodnota tej zasielky, ak by mi tam dodavatel neprilozil ziadny doklad a poslal by mi to ako darcek?
petameta
15.04.11,04:42
Prosim vas, vie mi niekto v tomto poradit?
Viper
15.04.11,05:27
Ak ti pride zasielka tusim do ceny 45eur neplatis ako fyzicka osoba nic(ale musi ti to poslat tiez fyzicka osoba nepodnikatel) ani CLO ani DPH.
Ak kupujes z nejakeho eshopu tak:

do 22 eur neplatis ani DPH ani CLO
od 22 eur do 150 eur platis DPH
nad 150 eur platis DPH + CLO

Preclenie zalezi od colnikov.Mne raz kamarat posielal nejake veci.
Oznacil zasielku ako GIFT ale hodnotu dal myslim 200 USD a hned som mal predvolanie na colnicu.
petameta
15.04.11,08:31
aha, takze pokial posle fyzicka osoba balik, napise, ze je to GIFT a zada hodnotu 50 Eur, tak by som mohla platit len DPH z tych 50 eur?
A naco sa uvadza ta hodnota, aj ked je to GIFT? Kvoli poisteniu?

Dakujem velmi pekne, uz v tom mam jasnejsie
Viper
15.04.11,20:19
Kedze je to z USA, tak hodnota bude v dolaroch.Tych 50 USD by mohlo prejst aby si neplatila nic.
Hodnota je kvoli poisteniu a asi aj kvoli colnikom.Ak im to bude podozrive aj tak si ta predvolaju.