Jaanee
14.04.11,22:10
Viete mi niekto poradiť, na aký riadok Daňového priznania DPH vyplniť samozdanenie ak sme platcom DPH a:
1) fa za službu z ČR (SW služba) - DPH vstup r. 21 a DPH výstup r. 9, 10???
2) fa za tovar z ČR (tovar zakúpený za účelom predaja v SR) - DPH vstup r. 21 a DPH výstup r. 7,8???
Ďakujem
Tita
19.07.11,23:26
Ahoj poraďáci, nehodíte tu please nejakú tú radu? :) Tiež ma to zaujíma. Robím prvé daňové ako platca a program Pohoda aj ked som sa ho snažila nastaviť ako nakup služby z EU na DDsluž a PD služ, urobil mi ID ako nákupy tovarov a sumu aj daň mi hodil do riadkov 9 a 10 a druhú stranu ani netuším kam. Doteraz som bola platca podla par 7a, takže som neúčtovala samozdanenie, len vyratanú daň platila a dávala do riadkov 11, 12. Ako platca by som to mala mať inde však?
jeso
20.07.11,05:36
Nadobudnutie tovaru sa objaví v riadkoch 7, 8, 19, 21.


Nadobudnutie služieb :

Ak ide o službu kedy príjemca platí daň podľa § 69 ods. 2 a 9 až 12 zákona, uvádzaš ju na výstupe do r. 9 a 10. Na vstupe ti vchádza daň do r. 21


Ak ide o službu podľa § 69 ods. 3, daň uvedieš do r. 11 a 12. Na vstupe ti vchádza daň do r. 21
Tita
20.07.11,07:56
Nadobudnutie tovaru sa objaví v riadkoch 7, 8, 19, 21.


Nadobudnutie služieb :

Ak ide o službu kedy príjemca platí daň podľa § 69 ods. 2 a 9 až 12 zákona, uvádzaš ju na výstupe do r. 9 a 10. Na vstupe ti vchádza daň do r. 21


Ak ide o službu podľa § 69 ods. 3, daň uvedieš do r. 11 a 12. Na vstupe ti vchádza daň do r. 21

Dakujem velmi velmi pekne!!!!
doteraz som ako platca len podla 7a tieto sluzby (su to služby podla par. 16 odst 18c) davala do riadkov 11,12.
Myslela som že to bol riadok pre neplatcov a že ich mám dať teraz do iného.

Ale aj podľa toho čo píšeš riešim len o aké služby ide, nie to, či som platca, neplatca. Uvažujem teda správne, že sa nemá zmeniť riadok 11,12 v mojom prípade, z dovodu že som sa stala platcom, len pridám vyčíslenú DPH aj na druhú stranu, teda do 21, ze?
jeso
20.07.11,08:12
Dakujem velmi velmi pekne!!!!
doteraz som ako platca len podla 7a tieto sluzby (su to služby podla par. 16 odst 18c) davala do riadkov 11,12.
Myslela som že to bol riadok pre neplatcov a že ich mám dať teraz do iného.

Ale aj podľa toho čo píšeš riešim len o aké služby ide, nie to, či som platca, neplatca. Uvažujem teda správne, že sa nemá zmeniť riadok 11,12 v mojom prípade, z dovodu že som sa stala platcom, len pridám vyčíslenú DPH aj na druhú stranu, teda do 21, ze?


platitel podla § 7a - nemal nárok na odpočet

teraz už nárok na odpočet máš - preto ten r.21
čiže DPh na výstupe aj na vstupe = 0 - za predpokladu, že dodávku použiješ na zdanitelné obchody
Tita
20.07.11,08:30
Vdaka!
ak ešte predsa len môžem, chcela by som sa poradiť ako je to s DPH s tretími krajinami.
Tie som ako platca podla 7a nezdaňovala, radila som sa a čítala vtedy rôzne názory, ale nedošli sme k jasnému záveru, či ich mám tiež zdaniť.
Spomínali sa vtedy nejaké dvojité zdanenia..., tak som nakoniec zdaňovala len tie čo boli z EU.

Ide konktrétne o služby: dodanie obrázkov, sprístupnenie databáz z USA.
Naša firma sa zaoberá tvorbou webstránok.
Prosím, aspoň nejaké nasmerovanie, ak s tým máte skúsenosť.