marketart
15.04.11,09:54
V septembri 2010 som nastupila na dohododu na sukromnu zus,tam ma zaradila ako zacinajucu do 9.triedy.som kvalifikovana a v roku 2004 som 9 mesiacou učila na štatnej zuš.Nemal ma riaditel od januara zaradit ako samostaneho pg zamestnanca,kedže som nadobudla viac ako rok praxe? dakujem za odpovede
Sabadka
15.04.11,09:12
V septembri 2010 som nastupila na dohododu na sukromnu zus,tam ma zaradila ako zacinajucu do 9.triedy.som kvalifikovana a v roku 2004 som 9 mesiacou učila na štatnej zuš.Nemal ma riaditel od januara zaradit ako samostaneho pg zamestnanca,kedže som nadobudla viac ako rok praxe? dakujem za odpovede

Matematcky to vychádza tak, že od januára by si už mala byť zaradená ako samostatný pedagogický zamestnanec, pretože k 31.12.2010 máš viac ako jeden rok praxe.

ALE a to ale je smerodatné.

Máš ukončené adaptačné vzdelávanie v zmysle zákona 317/2009? Lebo ak nie, tak o platovú triedu vyššie a teda aj kariérovo pôjdeš len po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania.

Od januára ti mali zvýšiť tarifný plat o započítanú prax, ale 9. platová trieda ostáva aj naďalej až dovtedy kým neukončíš adaptačné vzdelávanie.
marketart
15.04.11,13:18
dakujem za odpoved,velmi ma nepotešila, pretože adaptačne obdobie som neabsolvovala a neviem,ci treba o to riaditela požiadat? kedže na tej sukromnej zuš som jedina výtvarnička ,bude sa to vobec dať?
Sabadka
18.04.11,04:36
dakujem za odpoved,velmi ma nepotešila, pretože adaptačne obdobie som neabsolvovala a neviem,ci treba o to riaditela požiadat? kedže na tej sukromnej zuš som jedina výtvarnička ,bude sa to vobec dať?

Adaptačné musíš absolvovať a riaditeľ to bude musieť nejak zabezpečiť :)
marketart
20.04.11,04:19
A možem adaptacne vzdelavanie absolvovat aj na inej skole ako nekvalifikovaná, napr.na ZŠ l.stupeň?
Sabadka
20.04.11,04:24
A možem adaptacne vzdelavanie absolvovat aj na inej skole ako nekvalifikovaná, napr.na ZŠ l.stupeň?

Ak ťa tá iná škola zamestná, tak áno.