007
04.01.06,13:40
dobrý deň, potrebovala by som poradiť akým spôsobom môžeme znížiť poplatok za odpad za rok 2005, keď sa postupne znižoval počet zamestnancov v priebehu roka zo 400 na súčasných 15. Mali by sme ešte doplatiť asi 150tis. Písali sme žiadosť na mesto, ale to tvrdí,že zaplatiť to musíme a v roku 2006 sa to zohľadní. Nechce sa mi veriť, že musíme platiť taký vysoký poplatok aj keď mesto bolo o znížení písomne informované.
Zita5
04.01.06,12:50
dobrý deň, potrebovala by som poradiť akým spôsobom môžeme znížiť poplatok za odpad za rok 2005, keď sa postupne znižoval počet zamestnancov v priebehu roka zo 400 na súčasných 15. Mali by sme ešte doplatiť asi 150tis. Písali sme žiadosť na mesto, ale to tvrdí,že zaplatiť to musíme a v roku 2006 sa to zohľadní. Nechce sa mi veriť, že musíme platiť taký vysoký poplatok aj keď mesto bolo o znížení písomne informované.


Pokiaľ ste priebežne pri odchode zamestnancov mestu hlásili znižovanie stavu zamestnancov , tak by Vám to malo mesto uznať . Predsa nie je možné , aby ste si predplácali za niečo , čo ste nedostali vo forme služby . Neviem v akom časom intervale Vám to fakturujú , ale mali by Vám výjsť v ústrety , pokiaľ ste neboli v omeškaní v oznamovaní o zmene stavu zamestnancov. Musíte s mestom jednať .
Marianna01
04.01.06,16:09
mne sa nezdá, že by vám mali niečo vrátiť. Treba si asi preštudovať zákon o odpadoch, možno tam bola nejaká zmena, ale ak sa pamätám dobre, keď boli tieto veci diskutované, nebola tam možnosť vrátiť poplatok za odpad ani keď ste zrušili prevádzku. Aspoň u nás sme mali platobný výmer a koniec, nikto s nami nediskutoval. Ale je možné, že je v zákone nejaký paragraf, ktorý práve vrátenie poplatku upravuje. V každom prípade vo vašom prípade nejde zrejme o tisícku, tak by som sa na to pozrela.
rada
04.01.06,18:38
Ja si myslím, že skôr si treba preštudovať zákon o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady, tam by malo byť napísané o možnostiach vrátenia preplatku.
Martina80
30.01.06,12:37
Ahojte,
ja som asi niečo prespala:confused: . Minulý rok mi Mestský úrad poslal originál tlačivo k Ohláseniu k miestnemu poplatku za komunálne odpady a drobnému stavebnému odpadu. Tento rok nič. Čo som povinná urobiť a stále je tam termín do 31.1.2006 . Vďaka :o
ajobs
30.01.06,12:39
Ahojte,
ja som asi niečo prespala:confused: . Minulý rok mi Mestský úrad poslal originál tlačivo k Ohláseniu k miestnemu poplatku za komunálne odpady a drobnému stavebnému odpadu. Tento rok nič. Čo som povinná urobiť a stále je tam termín do 31.1.2006 . Vďaka :o

Ak sa nič nezmenilo, tak ti pošlú pravdepodobne vo februári 2006 nový výmer aj so splatnými čiastkami.;)
Martina80
30.01.06,13:00
Díky díky moc. Posielam Ti bodík. ;) Nie som ešte taká zbehlá, mzdy a personalistiku robím ešte len rok.
Braňo
30.01.06,13:05
Rozhodne treba prejsť na separáciu a množstvový zber. Platíš síce za kg, ale úspora v našom prípade až 70%. Papier, fólia, PET fľaše, sklo sa dajú predať.
zuzana s.
16.10.06,05:57
Dobry den,
som uplny novacik co sa tyka odpadov. Dostala som pokyn prihlasit nasu firmu k plateniu odpadov. Nasa firma ma cca 70 zamestnancov, je to maloobchod a mame filialky po celom Slovensku. Vedel by mi prosim niekto poradit kde zacat?
katka20
02.01.08,13:39
Ahojte,
vedel by mi niekto poradiť ako sa v tlačive z mestského úradu "Ohlásenie o miestnych daniach a miestnom poplatku za KO a drobné stavebné odpady" vypočíta priemerný počet zamestnancov pripadajúci na určené obdobie? A aké je to obdobie - je to priemerný denný stav alebo mesačný, ročný alebo aký?
ďakujem za radu