jove78
15.04.11,14:16
Hľadám vhodné meno pre syna. Priezvisko je Veľký... .Manželka nechala výber na mňa ,lebo ona vybrala meno pre dcérku.
ďakujem
Ice dive
15.04.11,12:21
Hľadám vhodné meno pre syna. Priezvisko je Veľký... .Manželka nechala výber na mňa ,lebo ona vybrala meno pre dcérku.
ďakujem
Alexander:D:D:D
zamysli sa nad tým, aké si chcel dať meno svojmu dieťaťu keď si sa nad tým zamýšľal, mená by mali k sebe pasovať, a nemali by vyvolávať posmech, resp. trápne situácie... ale ak by som bol na tvojom mieste vyberal by som čisto slovenské meno ako napr. Peter, Matúš, Jozef, Juraj..... určite by som si odpustil americké mená ako John, Kevin, Joe a podobné amerikanizmi...
tweedle
15.04.11,12:21
mne sa páči meno Richard,,,príde mi to meno pre silného úspešného muža,,,takže k tomu priezvisku Veľký sa to hodí :) ale je veľa pekný múžských mien,,Martin, Michal, Tomáš, Lukáš, Ondrej, Matúš,,,,,
tweedle
15.04.11,12:22
Alexander:D:D:D
aj ja som rozmýšlala aký panovník bol veľký, nemohlo ma to napadnúť :) :)
srska
15.04.11,12:28
Hľadám vhodné meno pre syna. Priezvisko je Veľký... .Manželka nechala výber na mňa ,lebo ona vybrala meno pre dcérku.
ďakujem
po tatkovi
tweedle
15.04.11,12:29
Alexander:D:D:D
zamysli sa nad tým, aké si chcel dať meno svojmu dieťaťu keď si sa nad tým zamýšľal, mená by mali k sebe pasovať, a nemali by vyvolávať posmech, resp. trápne situácie... ale ak by som bol na tvojom mieste vyberal by som čisto slovenské meno ako napr. Peter, Matúš, Jozef, Juraj..... určite by som si odpustil americké mená ako John, Kevin, Joe a podobné amerikanizmi...
a určite nie Onur alebo Kerem :)
valeriam
15.04.11,12:32
Dcérka sa ako volá? Niečo vhodné aj ku nej:)
zk24
15.04.11,12:33
po tatkovi

Ja osobne zastavam praveze odlisne mena. Ja mam meno po mame a brat po otcovi, no poviem Vam ze nic nelezie na nervy viac ako ked neviete koho z vas ludia oslovili. Posta ktora dojde nikdy nevieme koho je, bankove vypisy, poistky a podobne veci...

Som jednoznacny zastanca odlisnych mien od rodicov.

Volila by som z klasickych slovenskych mien: Peter, Michal, Martin, Filip, Jano, Marek, Tomas....

"Veľký" je aj slovenske slovo nielen priezvisko, preto vsetky odrody zahranicnych "zvratkov" by zneli velmi neprirodzene.
Žabinka
15.04.11,12:37
hannahRybicka
15.04.11,12:38
co takto Peter Velky?
oproti Alexovi to bol slovan (ano som patriot :D ) a momentalne nie je moc frekvetnovane medzi babatkami. Je to prakticke, ak nebude mat v triede moc menovcov, takze by som sa vyhla statisticky oblubenym menam (napr http://baby-web.topky.sk/Clanky/a1707-Najoblubenejsie-chlapcenske-mena.aspx)
zk24
15.04.11,12:41
My sme boli v triede 7 Zuziek na zakladnej skole. Ako dieta som to strasne prezivala, preco mam take nudne meno, a moja najlepsia kamaratka mala nadherne meno - Adriana. Tak strasne som jej zavidela...

Ale mam pocit, ze ked vyberiete slovenske meno, tak menovca len tazko najdete. V dnesnej dobe Salmy, Tokia, Kryšpína a Haranta (urodzena slečna Hanychová)....
tweedle
15.04.11,12:46
My sme boli v triede 7 Zuziek na zakladnej skole. Ako dieta som to strasne prezivala, preco mam take nudne meno, a moja najlepsia kamaratka mala nadherne meno - Adriana. Tak strasne som jej zavidela...


ja som to mala opačne volám sa Jarmila, čo mi prišlo hrozné, a závidela som Mirkám a Martinám, ktorých bolo požehnane,,,ale teraz som rada, že mám menej používané meno,,,,
pk987
15.04.11,12:57
Najlepsie v dnesnej dobe bude Onur!
Bionda
15.04.11,13:01
:D dievčatá , Jove hľadá meno pre syna :D
Môj muž si vysníval a splnil sen, že bude mať dievčatá- mne sa veľmi páčilo meno Teodor - ale možno raz budem mať vnuka, ale o mene bude rozhodovať niekto iný :D.
Ale k priezvisku Veľký by bolo aj meno Henrich pekné.
Stanislav 1975
15.04.11,13:17
1. Najkrajšie meno v kalendári- Tomáš...

2. Naj meno- Stanislav...
Stanislav 1975
15.04.11,13:18
ja som to mala opačne volám sa Jarmila, čo mi prišlo hrozné, a závidela som Mirkám a Martinám, ktorých bolo požehnane,,,ale teraz som rada, že mám menej používané meno,,,,

prečo, Jarmila nieje zlé meno...:) a navyše slávne ( Kratochvílová )...;)
srska
15.04.11,13:20
prečo, Jarmila nieje zlé meno...:) a navyše slávne ( Kratochvílová )...;)
no tak stenly, to radšej Hargašová:)
Stanislav 1975
15.04.11,13:22
no tak stenly, to radšej Hargašová:)

;), na ňu som zabudol...:cool:-Ale zasa radšej Kratochvílová, ako Helenka Fibingerová...:D:D:D
Bionda
15.04.11,13:27
počúvajte, ale pre chlapca meno Jarmila- no nejako zvláštne by to vyzeralo :D aj tá Helenka :D Veľký :D
Stanko ... mne sa aj meno Robert páči..... :D
Doma budú hlasovať , ktoré sa im páči-
srska
15.04.11,13:31
a čo tak Daniel?
jove78
15.04.11,14:30
dcéra sa volá Viktória
pivko
15.04.11,14:31
Hľadám vhodné meno pre syna. Priezvisko je Veľký... .Manželka nechala výber na mňa ,lebo ona vybrala meno pre dcérku.
ďakujem
No jasné že JAKUB;)
jove78
15.04.11,14:33
určite nie lebo je s tým veľa problémov....
jove78
15.04.11,14:42
no jedno viem určite ,že meno bude čisto slovenské...lebo je to tak že cudzie meno by sa určite nehodilo...za odpovede ďakujem
smutok
15.04.11,15:32
Tak ja sa ešte pridám.Najkrajšie chlapčenské meno je:Miško.
KoxXxo
15.04.11,16:22
pepsikova
16.04.11,04:46
..mne kedysi jedna pani povedala, že v chlapčenskom mene má byť aspoň jedno "s"...potom sa nedá povedať špatne, lebo s vraj meno zmäkčuje....a je to pravda, vyskúšala som to na synoch,všetci majú v mene s a meniny 13.deň v mesiaci...
hubatá
16.04.11,04:56
Ja som mala susedu ktorá račkovala a dala deťom mená: Rebeka a Martin. Viete si to predstaviť ako sa všetky deti aj dospelí uškŕňali, keď sa o 18.30 rozliehalo sídliskom:
-" Maltííín, Lebekááá poďte domov, už je losplááávka !!!!"

Ja račkujem tiež a preto sa moje deti volajú bez "r".
srska
16.04.11,05:00
Ja som mala susedu ktorá račkovala a dala deťom mená: Rebeka a Martin. Viete si to predstaviť ako sa všetky deti aj dospelí uškŕňali, keď sa o 18.30 rozliehalo sídliskom:
-" Maltííín, Lebekááá poďte domov, už je losplááávka !!!!"

Ja račkujem tiež a preto sa moje deti volajú bez "r".
to není vada - minimálne 1,2 miliardy ľudí so šikmými očami nevie vysloviť "r"
hubatá
16.04.11,05:49
Ale srska: chcela som tým len povedať, že v našich končinách ak niekto račkuje tak by si nemal zvoliť pre dieťa meno s veľa "r", lebo môže byť terčom výsmechu. Ale keď chce tak mne to nijako nevadí, nech si ráčkuje koľko chce, mne nevadí ani keď niekto šušle - hodnotím človeka podľa toho ako sa správa, ako žije - a nie akú má vadu.
Stanislav 1975
16.04.11,07:12
to není vada - minimálne 1,2 miliardy ľudí so šikmými očami nevie vysloviť "r"

Ja tiež neviem, povedať poriadne "r",a už ma to ani nejako netrápi- tých 30 rokov( možno), už s tým dožijem nejako...;)

A dokonca pri ženách sa mi to páči, normálne ma to priťahuje...( asi nejaká nová dg., úchylka :cool:)
srska
16.04.11,07:16
Ja tiež neviem, povedať poriadne "r",a už ma to ani nejako netrápi- tých 30 rokov( možno), už s tým dožijem nejako...;)

A dokonca pri ženách sa mi to páči, normálne ma to priťahuje...( asi nejaká nová dg., úchylka :cool:)
utekajme už ide!!! (hrdzavo-pehatá bez r):)
Oliwa
16.04.11,13:15
Ja tiež neviem, povedať poriadne "r",a už ma to ani nejako netrápi- tých 30 rokov( možno), už s tým dožijem nejako...;)

A dokonca pri ženách sa mi to páči, normálne ma to priťahuje...( asi nejaká nová dg., úchylka :cool:)
A podľa toho si si vyberal aj manželku? ;) Meniny má tuším 25. 11. - len nevedno, či vyhovuje tejto tvojej "diagnóze"... :D Ale zatiaľ to zrejme funguje... :)
Ivana Š
16.04.11,14:24
čo tak Andrej?
BXLmiami
16.04.11,16:49
dcéra sa volá Viktória
Peter Veľký alebo Alexander Veľký.Ked dcéra má meno Víťazstvo:)
terezamaria
16.04.11,17:18
Martin, Matúš, Tomáš.........slovenské, pekné a nedajú sa ani zle zavolať :)
nikulik
16.04.11,17:25
Môj manzel ma taku zasadu, ze len slovenske mena davame detom :) Nase ratolesti nosia mena Jakub a Katarina, mozno do buducna Matej...atd..
Oliwa
16.04.11,17:33
No tak ja vážení presne odpoviem na zadanú tému - poznám totiž človeka s priezviskom Veľký - chodili sme spolu na základnú - a volá sa Karol Veľký... :)
Úplne vážne, dokonca je aj vysoký, onoho času to aj na riaditeľa banky dotiahol... :D
PS: Karol, že by si sa pýtal práve Ty? ;):D:D:D
nika.sum
16.04.11,17:34
Môj manzel ma taku zasadu, ze len slovenske mena davame detom :) Nase ratolesti nosia mena Jakub a Katarina, mozno do buducna Matej...atd..

My mame Jakubka a Matejka - Kubko a Matko, dievcenske meno sa mi pacilo Barborka, snivala som o malej copatej tmavovlasej a mame blondaveho Maťka. Ale nemenila by som toho certika:).
mzdarka renca
16.04.11,17:36
Peter Veľký alebo Alexander Veľký.Ked dcéra má meno Víťazstvo:)

mne sa tiež najviac páči Alexander, pekne znie k priezvisku Veľký. možno ho oslovovať Alex, Šaňko, Saša a pod.
nikulik
16.04.11,17:42
My mame Jakubka a Matejka - Kubko a Matko, dievcenske meno sa mi pacilo Barborka, snivala som o malej copatej tmavovlasej a mame blondaveho Maťka. Ale nemenila by som toho certika:).

no tak to uplne suhlasim, aj mne sa paci barborka a namiesto nasej katky som chcela alžbetku, ale to mi manzel zatrhol, ze sa mu alžbetka nepaci, tak snad pri dalsom ho prehovorim :D
Mila123
16.04.11,17:49
A čo tak Peter...Veľký.....jeden už bol a bude aj druhý????
AlaNR
18.04.11,06:53
Ja neviem, či Jakub Veľký by bolo ideálne.
Decká su všelijaké, aby neskončil ako Veľký Kubo....
Lubo44
18.04.11,07:17
Tiež sa prikláňam k nejakému slovenskému, alebo aspoň slovanskému menu. A podľa mňa Alexander sa k tomuto menu hodí najviac (asi preto, lebo je to také historické spojenie a takmer každý ho pozná). Aj ja som chcel dať synovi meno Alex alebo Alexander ale manželka to zatrhla. Ona stále preferovala zahraničné mená, ja zase nie, tak to bola dobrá komédia, keď sme vyberali meno pre nášho prvorodeného. A ak sa ti Alexander nepáči, čo tak Dárius Veľký. (mne osobne sa Dárius veľmi páči a som rád, že náš maldší syn sa volá práve takto)
Oliwa
18.04.11,10:15
Až na to, že Alexander nie je slovenského, ani slovanského pôvodu, ale gréckeho... a v preklade znamená "obranca mužov".
Dáriusov "poznám" dvoch: Dárius Rusnák a Dárius Haraxin... :)
ivka70
18.04.11,10:41
Roland by s Viktoriou mohol oslavovat naraz meniny :)

Pôvod a význam mena Roland
9. Máj

Pôvod mena zo staronemeckého Hruod+nand, čo znamená slávny a smelý.

Ide teda o schopného a silného muža, s presným cieľom a aj dostatočnou výdržou. Musí sa však vyhnúť alkoholu, to je jediné čo mu môže skrížiť jeho cestu za úspechom. Ak bude o seba dbať a dávať si vždy reálne ciele, dosiahne v priebehu niekoľkých rokov nevýslovný úspech a dobré postavenie nielen v domácich kruhoch, ale aj v politike a spoločnosti. V láske je to muž vášnivý a dokáže sa venovať svojej vyvolenej veľmi vytrvalo. No býva často neverný, flirtuje, zaujímajú ho vždy viaceré ženy. Ale od svojej manželky vyžaduje vernosť, dokáže sa pre ňu obetovať a jeho deti sú vždy na prvom mieste. Záletníctvo je teda jeho jedinou zlou vlastnosťou, ktorú mu neraz jeho partnerka toleruje.
gypsynka
18.04.11,11:24
Samuel, Filip, Roman... ale je pravda, že k priezvisku Veľký najviac pasuje Alexander.
expeert
18.04.11,11:43
No tak ja vážení presne odpoviem na zadanú tému - poznám totiž človeka s priezviskom Veľký - chodili sme spolu na základnú - a volá sa Karol Veľký... :)
Úplne vážne, dokonca je aj vysoký, onoho času to aj na riaditeľa banky dotiahol... :D
PS: Karol, že by si sa pýtal práve Ty? ;):D:D:D

Predpokladám že zadávateľ otázky sa menuje Jozef a narodil sa v "78 :)
Oliwa
18.04.11,12:01
Zrejme správna intuícia :)... ale rovnako sa môže volať trebárs aj Jonáš, Jonatán, Johanides, John, Joachim /ako tuším najmladší syn Jana Krausa.../ ;)
A môže mať kľudne trebárs aj 24 rokov, aj keď už jedno dieťa má... :)
invest
18.04.11,12:04
Matej
Eva10
18.04.11,12:20
Pre mňa bolo pri mene pre deti významné aj koľko ná hovorových foriem. Aby sme mohli aj menom vyjadriť náladu a emóciu, aby si to malé mohlo v hlavičke priradiť, aj podľa oslovenia, či koná dobre alebo zle. Preto máme Evu, Evku, Evičku a Hanu Hanku Haničku.
Oliwa
18.04.11,15:26
6 dcér ;) - to už je čo povedať...:) A Ty budeš určite mama, mamka, mamička...:D:D:D
jove78
19.04.11,16:56
nie ja som jozef ale ďakujem
Oliwa
19.04.11,18:59
Ááá, taťuldo sa nám ozval :)... Nemáš za čo ;)... A čo, už si sa rozhodol, po ktorom panovníkovi toho syna pomenuješ? Či po dobyvateľovi Alexandrovi, cárovi Petrovi alebo českom kráľovi Karolovi IV.? :rolleyes: