lubosa
04.01.06,13:46
Založená sro už má ŽL,pred podaním na reg.súd som zistil chybu v PSČ bydlisku konateľa ,namiesto 945 01,zle je 645 01 ako to opraviť ?
ajobs
04.01.06,16:24
Založená sro už má ŽL,pred podaním na reg.súd som zistil chybu v PSČ bydlisku konateľa ,namiesto 945 01,zle je 645 01 ako to opraviť ?

Vybaviť nový ŽL, alebo nechať tak, a potom to bude chybne zapísané.;)
Kto urobil chybu-ObÚ-ŽO, alebo ty ?
lubosa
05.01.06,06:41
Ja som urobil chybu .Živn.úrad do ŽL napísal len údaje sročky,nie údaje konateľa.
Takže na Žl sa tá chyba nevyskytuje,len v spoločenskych zmluvách-v adrese konateľa
ajobs
05.01.06,11:22
Ja som urobil chybu .Živn.úrad do ŽL napísal len údaje sročky,nie údaje konateľa.
Takže na Žl sa tá chyba nevyskytuje,len v spoločenskych zmluvách-v adrese konateľa

Potom oprav spoločenské zmluvy.
Ak však ide o prvý zápis s.r.o. do OR, musíš nanovo overiť podpisy zakladateľov (spoločníkov), pretože po overení spoločenských zmlúv ti ich notársky úrad zviazal do jedného celku.
lubosa
05.01.06,11:45
nebude reg.súdu vadiť že na zmluvách je neskorší dátum overenia podpisov ako dátum na ŽL ?
ajobs
05.01.06,14:59
nebude reg.súdu vadiť že na zmluvách je neskorší dátum overenia podpisov ako dátum na ŽL ?

Nebude, iba predmety činnosti musia byť totožné v oboch dokumentoch.
Nezabudni však uviesť v SZ 2 dôležité veci:
1. výhody poskytnuté osobám podieľajúcich sa na založení s.r.o. ( § 110, ods.1, písm. i/ OZ),
2. predpokladané náklady spoločnosti súvisiace s jej založením ( § 110, ods.1, písm. j/ OZ).
Takmer vždy to registrový súd odmietne zapísať, keď nie sú tieto 2 údaje
obsiahnuté v spoločenskej zmluve.
lubosa
05.01.06,15:46
Dakujem.Vlastne stačí prepísať a overiť iba 2 zmluvy-ktoré sú pre OR.Ostané je Ok