selia5
15.04.11,18:59
Vedel by mi prosím niekto poradiť, či celodenný lístok na dopravu vo Viedni (ten za 5,70€) platí neobmedzene po celej Viedni, alebo či to je rozdelené na určité pásma, kde tento lístok platí a kde neplatí?
arizona
15.04.11,17:04
arizona
15.04.11,17:07
osky
15.04.11,17:34
plati 24 hodin odkedy si ho kupis a mozes jazdit veselo hore.dolu.
iba mimo nic vyhodnejsie nekupis,ak ide len na jeden den.
ludmilla
15.04.11,19:44
... trasy sú rozdelené do zón, ak neopustíš Viedeň vôbec si nemusíš lámať hlavu so zónami, s týmto lístkom môžeš cestovať po celej Viedni, pretože celá Viedeň vrátane jej hraníc je jedna zóna - zóna 100. Dávam ti sem link, kde sú zobrazené hranice zóny 100 označené sú http://homepage.univie.ac.at/horst.prillinger/metro/e/z.gif. Ak tieto hranice prekročíš musíš platiť pre ďalšiu zónu.


http://homepage.univie.ac.at/horst.prillinger/metro/m/largemap-s.html
selia5
16.04.11,09:46
ďakujem všetkým za príspevky :) a zajtra veselo môžeme vyraziť :))
osky
16.04.11,18:16
ďakujem všetkým za príspevky :) a zajtra veselo môžeme vyraziť :))


hlavne,taka blbost,ale velmi podstatna-nezabudni si ho po prvom nastupe do MHD cvaknut,od uvedeneho casu plati 24 hodin-ak necvaknes,bude platit aj 2-3 dni,mozno i dlhsie-kym sa zobudis:D;),
ale aby ta nechytili.pokuta za cestovanie na cierno je 75 euro!!:eek::mad::D
osky
16.04.11,18:22
hlavne,taka blbost,ale velmi podstatna-nezabudni si ho po prvom nastupe do MHD cvaknut,od uvedeneho casu plati 24 hodin-ak necvaknes,bude platit aj 2-3 dni,mozno i dlhsie-kym sa zobudis:D;),
ale aby ta nechytili.pokuta za cestovanie na cierno je 75 euro!!:eek::mad::D

a este ma napadlo:vo Viedni su na kazdom väcsom mieste popri zastavkach noviny gratis-Heute a Osterreich.
v tom druhom je vzdy taky malinky obrazok cierneho serifa/v oddeleni WIEN/ a tam je presne napisane,v ktorych linkach sa kontroluje v ten den.
zatial som si ale neoverovala,ci to aj plati.
ale z vlastnej skusenosti viem ze hrozne kontroluju napr. na U1,U6,13A,D.najmä vecer-ked si uz kazdy mysli,ze uz nepojdu.
väcsinou maju oblecene zelene svietive vesty,take ako cestari,len zelene,ale niekedy su aj v civile.