bono9
15.04.11,19:47
Máte niekto skúsenosti s týmto spôsobom výstavby. Porotherm už na tom fičí, ILLBRUCK PU700 to tento rok predstavili ako novinku na lepenie porobetónu a YTONG to predstaví ako novinku pre rok 2012. Máte niekto aj reálne skúsenosti?
220870
15.04.11,18:09
neuveriteľná sprostosť.Malta vždy vyplňovala nerovnosť medzi jednotlivými tehlami toto vyplní akúrát tak dutý priestor v hlave toho čo to vymyslel.
bono9
15.04.11,18:36
neuveriteľná sprostosť.Malta vždy vyplňovala nerovnosť medzi jednotlivými tehlami toto vyplní akúrát tak dutý priestor v hlave toho čo to vymyslel.

Nemali by sme hneď odsudzovať nové veci. Možno za 5 rokov sa budeme smiať to čo muruje maltou;)
mendo933
15.04.11,18:48
za 5 rokov sa budu smiat jedine ti co na to nenaleteli. V nemecku je to uz vyse roka zakazane.K pur penam mam velmi dobry vstah,je to super vynalez, furt sa vylepsuju vlastnosti, aj fasadu budem stym lepit , ale dom by som ztoho nechcel mat "pozliepany".
U ytongu kde ide lepidla fakt minimum, by som uz fakt nevymyslal, na tehly duplom, kde s jednym 25kg vreckom som vymuroval 70% podkrovia....
220870
15.04.11,18:56
To nieje nová vec ,to je stará sprostosť.Koľko vám dá výrobca záruku?Ako osadíte tri tehlobloky do jednej steny z ktorých je jeden o 0,5mm vyšší ako tie dva zostávajúce ktoré sú o 0,5 mm nižšie bez toho aby ste porušili statiku steny?Čo urobíte ak bude mať tehla nerovnobežne zrezané dosadacie plochy o 5 desatín milimetra?Ako to zrovnáte tak aby to bolo nosné?Akú pevnosť v tlaku má montážna pena? 0 alebo viac?Akú životnosť má montážna pena ?V čom spočíva výhoda použitia montážnej peny pred lepidlom?Cena to nieje ?Je ešte niečo iné?
Stefan2005
15.04.11,19:21
...Akú pevnosť v tlaku má montážna pena? 0 alebo viac?Akú životnosť má montážna pena ?...

tak na tieto otázky by som aj ja chcel odpoveď; pred 5 rokmi som totiž prilepil obyčajnou PU penou (interier) drevené schody o betonový podklad a držia dodnes bez vrzgania a bez známok sebemenšieho pohybu - pritom sú na exponovanom mieste...
220870
15.04.11,19:31
Ja som prilepil odlepenú podrážku topánok a drží.
PS: nechce sa mi to kresliť ,ale pena ako murovací materiál je sprostý podvod Pena má akú takú pevnosť v ťahu ale 0 v tlaku,na murovanie je nepoužiteľná.
TomasHC
17.04.11,07:04
Ja by som tiez kvadre nelepil, ale ziadny vyrobca si nedovoli predat nieco, co ma pevnost v tahu "nula". Predpokladam, ze su na to nejake normy, skusky, certifikaty a pracovne postupy. Netreba odsudzovat uplne vsetko nove, staci odsudzovat len termoizolacne omietky :D
220870
17.04.11,08:13
Termoizolačné omietky majú obrovské široké využitie.O pár rokov sa s ničím iným robiť nebude.Nie ani tak pre ich termoizolačné vlastnosti ,ale pre jednoduchosť spracovania.Si myslím,že vývojom nových materiálov je to práve tento produkt ,ktorý by mohol v budúcnosti úplne nahradiť polystyrén.
Skúšky na svoje systémy si na Slovensku môžu robiť samotné firmy .Robí sa to tak ,že si preskúšajú len tú jednu vhodnú vlastnosť,ktorá im na systéme vyhovuje ,tú potom vychvalujú do neba.Zistené nedostatky si nechajú pre seba.
Napíšem to trochu prakticky.Načo ti je najlepší ,najkvalitnejší, najpevnejší veniec na svete keď o jedenu radu nižšie ti tehly drží pokope nič.