Kifix
15.04.11,20:27
Caute ludia mam taku vec kupil kamos auto bez papierov BMW M3,krasne auto pojazdnelenze, znacky niesu, odhlasene a niesu papiere, co roibt dajus a vybavit papiere za co najmensi financi vklad? PLS!pomozte:(:mee::mee:
arizona
15.04.11,18:34
platny technicak k nemu mas?
Ak nie, tak myslim ze neprihlasis...
lujza.j
15.04.11,18:39
Chobot
15.04.11,22:32
Caute ludia mam taku vec kupil kamos auto bez papierov BMW M3,krasne auto pojazdnelenze, znacky niesu, odhlasene a niesu papiere, co roibt dajus a vybavit papiere za co najmensi financi vklad? PLS!pomozte:(:mee::mee:

A si si istý, že je to auto čisté? Potom prečo je bez papierov?

Inak takéto otázky nepatria na poradu.
Kifix
16.04.11,16:04
Ma TK aj EK, tenh o predaval lebo mal nove odhlasil ho pred 4 mesiacmi a stalo mu na dvore zbitocne tak ho predal,
ivka70
16.04.11,16:07
Ma TK aj EK, tenh o predaval lebo mal nove odhlasil ho pred 4 mesiacmi a stalo mu na dvore zbitocne tak ho predal,

tak nerozumiem, preco nie su k nemu " papiere"
Žabinka
16.04.11,16:26
Ma TK aj EK, tenh o predaval lebo mal nove odhlasil ho pred 4 mesiacmi a stalo mu na dvore zbitocne tak ho predal,


tak nerozumiem, preco nie su k nemu " papiere"

Papiere asi nie sú preto, lebo ho pravdepodobne odhlásil z evidencie vozidiel, vtedy sa ŠPZ aj TP odovzdáva. Čiže vozidlo by už nemalo existovať.
arizona
16.04.11,16:56
Orgán Policajného zboru, ktorý vozidlo eviduje, vyradí vozidlo z evidencie, ak o jeho trvalom vyradení z cestnej premávky rozhodol obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie. Držiteľ vozidla vyradeného z evidencie je povinný na vlastné náklady zabezpečiť odstránenie takého vozidla z cesty alebo z iného verejného priestranstva do 30 dní odo dňa jeho vyradenia z evidencie. Ak to neurobí, zabezpečí odstránenie vozidla správca cesty na náklady držiteľa vozidla.

Vozidlo, ktoré bolo vyradené z evidencie, smie byť znova prihlásené do evidencie vozidiel, len ak sa opätovne schválila jeho technická spôsobilosť.
http://www.minv.sk/?vyradenie-vozidla-z-evidencie
Kifix
18.04.11,17:28
No dobre, ale kolko ma to vijde?
arizona
18.04.11,17:40
No dobre, ale kolko ma to vijde?
No, dobre!
tak nebud lenivy a citaj!!!...v tom linku to najdes, bije to do oci ;):---
Kifix
18.04.11,17:54
5 E? za papiere od auta? blbost nie?
Žabinka
18.04.11,18:11
Podľa mňa budeš platiť minimálne 66€ (33 € za prihlásenie-úkon, 2x16,50€ za ŠPZ). Budeš musieť pravdepodobne absolvovať aj kontrolu technickej spôsobilosti vozidla, to ťa tiež čosi bude stáť. No či to bude také jednoduché, sa mi nezdá. Najlepšie urobíš, keď si to zistíš priamo na polícii, evidencii vozidiel.
Kifix
19.04.11,11:31
tam pise ze 5 euro
Ice dive
19.04.11,11:49
tam pise ze 5 euro
tam sa píše 5 euro, pri vyradení... t.j. odovzdávaš papiere a tabuľky... ale ty chceš zaradiť... t.j. ak bolo to auto dočasne vyradené a je to v rámci jedného okresu tak ťa to bude stáť 33 € ak do iného okresu tak 66 €, a ak bolo vyradené natrvalo, tak musíš absolvovať aj STK + EK, čo môžeš rátať tak cca 70 - 80 €....(a to sa nebavíme o tom, čo ti na tom aute môžu všetko nájsť, čo budeš musieť odstrániť, a ísť si STK za 12 € zopakovať... )
t.j. minimálne ak je to auto technicky spôsobilé, by som si urobil na tvojom mieste rezervu tak cca 120 €
Kifix
20.04.11,10:59
No ono to auto ako ide, startuje, akurat idde len na 4 valce ale to sa da popravit, (ma 6 valcov)
Žabinka
20.04.11,11:11
Takže som sa informovala namiesto teba ;). Ak je vozidlo trvale odhlásené z evidencie (čo predpokladám), postupuješ, ako by si vyrobil úplne nové vozidlo, znovu ho môžeš zaevidovať cez Obvodný úrad dopravný. Tam by si mal podať žiadosť, asi túto http://www.bb.kud.gov.sk/files/shared/z_schvalenie_vyroby_vozidla.pdf, a absolvovať náročné kontroly cez viacero skúšobní, ktoré sa nachádzajú napr. aj v Budapešti, a cez ktoré to nemusí prejsť. Do pozornosti dávam cenu kolku pri podaní žiadosti, ak sa nemýlim, 200€. Ďalej poplatky za skúšobne, tú sumu neviem, ale to sú iné čísla (v Sk to bolo myslím 50000), a nerieši to jedna skúšobňa. STK, EK, KO 105€. Políciu som ti už písala 66€. Info zistíš najlepšie na svojom OÚ dopravnom.
Chobot
20.04.11,11:44
No ono to auto ako ide, startuje, akurat idde len na 4 valce ale to sa da popravit, (ma 6 valcov)

Ty kokso, však to by ti neprešlo cez STK.....
Ice dive
20.04.11,11:58
o EK ani nehovorím...

kolko si inak za to auto dal? lebo v bazari v BA na rohu záhradníckej a karadžičovej som videl trojkové BMW síce 10 ročné za 2300 €... myslím, že lacnejšie ťa výjde poobzerať sa po podobnom aute s papiermi, ako kupovať toto a zháňať na to papiere... lebo ak aj by si nešiel prihlasovaním legálnou cestou, tak to čo dáš na úplatky, tak si kúpiš podobné možno aj v lepšom technickom stave... toto auto to už má zrejme za sebou, lebo ak by nemalo tak by ho majiteľ predal normálne a neodhlasoval by ho trvale z evidencie...
Žabinka
20.04.11,12:27
Takže som sa informovala namiesto teba ;). Ak je vozidlo trvale odhlásené z evidencie (čo predpokladám), postupuješ, ako by si vyrobil úplne nové vozidlo, znovu ho môžeš zaevidovať cez Obvodný úrad dopravný. Tam by si mal podať žiadosť, asi túto http://www.bb.kud.gov.sk/files/shared/z_schvalenie_vyroby_vozidla.pdf, a absolvovať náročné kontroly cez viacero skúšobní, ktoré sa nachádzajú napr. aj v Budapešti, a cez ktoré to nemusí prejsť. Do pozornosti dávam cenu kolku pri podaní žiadosti, ak sa nemýlim, 200€. Ďalej poplatky za skúšobne, tú sumu neviem, ale to sú iné čísla (v Sk to bolo myslím 50000), a nerieši to jedna skúšobňa. STK, EK, KO 105€. Políciu som ti už písala 66€. Info zistíš najlepšie na svojom OÚ dopravnom.
Ešte doplním, že pred podaním žiadosti o schválenie jednotlivo vyrobeného vozidla musíš asi najprv podať žiadosť o povolenie výroby jednotlivého vozidla http://www.bb.kud.gov.sk/files/shared/ziadost_povolenie_vyroby.pdf
Chobot
20.04.11,12:36
Takže som sa informovala namiesto teba ;). Ak je vozidlo trvale odhlásené z evidencie (čo predpokladám), postupuješ, ako by si vyrobil úplne nové vozidlo, znovu ho môžeš zaevidovať cez Obvodný úrad dopravný. Tam by si mal podať žiadosť, asi túto http://www.bb.kud.gov.sk/files/shared/z_schvalenie_vyroby_vozidla.pdf, a absolvovať náročné kontroly cez viacero skúšobní, ktoré sa nachádzajú napr. aj v Budapešti, a cez ktoré to nemusí prejsť. Do pozornosti dávam cenu kolku pri podaní žiadosti, ak sa nemýlim, 200€. Ďalej poplatky za skúšobne, tú sumu neviem, ale to sú iné čísla (v Sk to bolo myslím 50000), a nerieši to jedna skúšobňa. STK, EK, KO 105€. Políciu som ti už písala 66€. Info zistíš najlepšie na svojom OÚ dopravnom.


Ešte doplním, že pred podaním žiadosti o schválenie jednotlivo vyrobeného vozidla musíš asi najprv podať žiadosť o povolenie výroby jednotlivého vozidla http://www.bb.kud.gov.sk/files/shared/ziadost_povolenie_vyroby.pdf

Vieš čo, Kifix,... na základe týchto informácií by som ho na mieste tvojho kamoša odviezol do Vrakune na autovrakovisko, možno ti dajú aj 500 EUR za neho. :rolleyes::D:D
Ice dive
20.04.11,13:39
Ešte doplním, že pred podaním žiadosti o schválenie jednotlivo vyrobeného vozidla musíš asi najprv podať žiadosť o povolenie výroby jednotlivého vozidla http://www.bb.kud.gov.sk/files/shared/ziadost_povolenie_vyroby.pdf
no keď som čítal success story Dicka Kvetňanského výrobcu vozidiel K1 ATTACK... tak hovoril presne o tomto, že najprv si chcel vyrobiť auto len tak pre seba, avšak zistil, že jednoduchšie bude získať licenciu na masovú výrobu ako na výrobu jedného auta...

jednoznačne to vidím na to zohnať si iné auto...
Žabinka
20.04.11,14:47
no keď som čítal success story Dicka Kvetňanského výrobcu vozidiel K1 ATTACK... tak hovoril presne o tomto, že najprv si chcel vyrobiť auto len tak pre seba, avšak zistil, že jednoduchšie bude získať licenciu na masovú výrobu ako na výrobu jedného auta...

jednoznačne to vidím na to zohnať si iné auto...

Skutočne to vyjde draho, a výsledok nie je istý. A tie behačky okolo toho... Ja by som to veru nerobila.
Kifix
20.04.11,16:31
nemozes dat na vrakovisko , pokial nemas papiere lebo si mozu mysliet ze je auto kradnute, aspon takto mi to hovoril jeden mechanik
Kifix
21.05.11,07:46
Kuuurna skoda to aj jje super, je funkcne, vsetko slape, je cervene je to M3 kurna, ale bez papierov kto miho kupi za 600 E, (stalo 500) ale oco popravil veci na nomm lebo nesli 2 valce a elektriku opravil, nechcel bi niekto ?:D
andreaS
21.05.11,07:51
potom jedine pouzit na zavody do vrchu... amaterske... tam sa jazdi na kadecom... ;)