MartinSivy
15.04.11,21:14
Dobrý deň. Píšem semestrálny projekt, do ktorého mám napísať výstupy technickej tvorivosti. Jedným z toho je aj ochranná známka. Napísal som že sa označuje (R). Učiteľ mi povedal aj, že sa používa označenie TM. Aký je medzi týmito označeniami rozdiel, nemôžem nájsť nijaké vysvetlenie k tomu a ešte aké označenie v súvislosti s ochrannou známkou môžeme používať? ďakujem
arizona
15.04.11,19:38
Rozalka
15.04.11,19:39
TM =TRADE MARK
Stefan2005
15.04.11,20:13
(R) a TM. Aký je medzi týmito označeniami rozdiel, nemôžem nájsť nijaké vysvetlenie k tomu...



™ — neregistrovaná obchodní značka, tj., značka používaná k propagaci nebo pro značkové zboží
℠ — neregistrovaná značka služby, tj. značka používaná k propagaci nebo pro značkové služby
® — registrovaná obchodní značka


je to odtiaľto: http://cs.wikipedia.org/wiki/Trademark
Nella_2
16.04.11,15:53
Ochranná známka je zapísaná v registri ochranných známok, ktorý sa nachádza na Úrade priemyselného vlastníctva.
TM= Trade Mark = ochranná známka, toto je medzinárodné označenie.
Na Slovensku sa používa pre ochrannú známku značka ®, pozri zákon o ochranných známkach 506/2009:
§ 8
"(1) Majiteľ ochrannej známky má výlučné právo používať ochrannú známku v spojení s tovarmi alebo so službami, pre ktoré je zapísaná. Majiteľ ochrannej známky je oprávnený používať spolu s ochrannou
známkou značku ®."
Nella_2
16.04.11,16:29
™ — neregistrovaná obchodní značka, tj., značka používaná k propagaci nebo pro značkové zboží
℠ — neregistrovaná značka služby, tj. značka používaná k propagaci nebo pro značkové služby
® — registrovaná obchodní značka


je to odtiaľto: http://cs.wikipedia.org/wiki/Trademark
Dovolím si poopraviť - nie "značka" ale "známka" a nie "obchodná" ale "ochranná".

Teda obchodná značka je nesprávne, správne má byť "ochranná známka".:)
MartinSivy
16.04.11,16:36
takže ja to mám brať, že R je keď som ten danú OZ zaregistroval na UPV a TM je označenie známky,ktorá nie je registrovaná, ale chcem tým poukázať, že tento napr. výrobok je od tej danej firmy a je špecifický...
Nella_2
16.04.11,17:30
takže ja to mám brať, že R je keď som ten danú OZ zaregistroval na UPV a TM je označenie známky,ktorá nie je registrovaná, ale chcem tým poukázať, že tento napr. výrobok je od tej danej firmy a je špecifický...
asi tak nejako
R znamená, že bola ochranná známka registrovaná - napr. na národnom Úrade priemyselného vlastníctva alebo v danej krajine, príp. ak to má byť v rámci EÚ, tak na OHIM a potom to bude ochranná známka Spoločenstva.
TM slúži vlastne na odlíšenie nejakého výrobku od ostatných. Ale nemusí ísť automaticky o registrovanú ochrannú známku.
swarovska
25.01.13,15:39
ljukino
19.07.13,11:55
Ja mam dilemu. Jedna americka spolocnost sa vola tak isto ako chcem aby sa volala moja a maju za nazvom TM. To znamena ze mozem mat aj ja ten istý nazov alebo nie?
Dakujem za odpoved