video1983
15.04.11,21:42
Zdravim Vas poradaci, nemal som kde zaradit moju otazku tak sem.
Hladam nejaky system alarm+kamera do auta , ze pri kradezi sa automaticky spusti kamera aj alarm a zachyti to vsetok pohyb okolo auta. Nieco na tento sposob.Hladal som v googli ale nic poriadne som nenasiel. Mozno take nieco neexistuje ale ak niekto o nieco vie a pozna to budem rad. Vdaka za nejake pripomienky
Chobot
15.04.11,22:25
Zdravim Vas poradaci, nemal som kde zaradit moju otazku tak sem.
Hladam nejaky system alarm+kamera do auta , ze pri kradezi sa automaticky spusti kamera aj alarm a zachyti to vsetok pohyb okolo auta. Nieco na tento sposob.Hladal som v googli ale nic poriadne som nenasiel. Mozno take nieco neexistuje ale ak niekto o nieco vie a pozna to budem rad. Vdaka za nejake pripomienky

Ja síce nepoznám technické veci okolo kamier, ale ako si to predstavuješ? Kam sa bude ten obraz nahrávať? Budeš mať v kufri nejaké záznamové zariadenie? Potom potrebuješ dobrý zdroj. Ale všetko ti to bude nanič, ak auto zmizne aj s celou nahrávkou.

Alebo si to predstavuješ tak, že ten obraz by sa preniesol bezdrátovo niekde inde? Potom potrebuješ ešte silnejší zdroj, aby to utiahlo aj to zariadenie na bezdrátový prenos.
video1983
16.04.11,09:55
chobot, stala sa taka vec , ze zlodej rozbil skolo na drzovku vybral co sa dalo a odisiel nemal zaujem o auto len vsetko co bolo v nom a bolo toho dost. Preto ma zaujima nejaky kam. system , ktory by zachytil vsetok pohyb okolo auta ked nastane neopravneny vstup do auta. Su kamery kt. maju maju vlastne zaznamove nahravanie, a samozrejme by bolo naj. keby sa to prenasalo bezdratovo na externe zariadenie. So zdrojom nebude problem myslim. Na nete som nic take nenasiel a mozno to teda ani neexistuje. Kedy nieco take bolo peniaze nehraju ziadnu rolu. Tak dajte typ ak niekto nieco take poznate
220870
16.04.11,18:42
durisovad
16.04.11,18:55
Nebolo by rozummnejsie nenechavat v aute veci, ktore zlodeja lakaju?
arizona
16.04.11,19:10
mimotemy
Ja obcas nechavam v aute nasho pitbula :D:---...ani zamykat nemusim :---
Poviem jej "straz!"...a ta hviezda sa vylebedi na sedadlo spolujazdca sa xichti ako najvacsi zabijak:D
220870
16.04.11,19:13
Pár rokov dozadu som niečo podbné čítal.Majiteľ auta ktoré mu niekoľko krát vykradli tam dal kobru indickú
Ice dive
16.04.11,19:16
Nebolo by rozummnejsie nenechavat v aute veci, ktore zlodeja lakaju?
presne tak, auto nie je trezor, ja v aute viditelne nič nenechávam, a pérujem za to celú rodinu, veď zlodej nevie čo v tej igelitke je, a keď sa rozhodne rozbiť okno... napácha väčšiu škodu ako odcudzením veci, ktorú získal... (známej tak na suzuki vitara zozrezali koženú strechu za 100 000 Sk kvôli 10 Sk minci...)

Video1983 na tvojom mieste by som sa z danej skúsenosti poučil a nenechával v aute veci lákajúce lopkárov a neinvestoval ďalšie peniaze do kamerového systému s cieľom zlodeja si natočím a možno ho chytia... lebo či má polícia nahrávku alebo nie, výsledok vyšetrovania je veľmi neistý...
Ice dive
16.04.11,19:18
mimotemy
Ja obcas nechavam v aute nasho pitbula :D:---...ani zamykat nemusim :---
Poviem jej "straz!"...a ta hviezda sa vylebedi na sedadlo spolujazdca sa xichti ako najvacsi zabijak:D
v 90tich rokoch si ľudia nechávali v autách psov, za účelom odohnania zlodejov... títo začali psov provokovať klopkaním na okno a pes od zúrivosti roztrhal celý interiér auta ako sedadlá, volant a pod.... potom to ľudia prestali robiť...
arizona
16.04.11,19:22
v 90tich rokoch si ľudia nechávali v autách psov, za účelom odohnania zlodejov... títo začali psov provokovať klopkaním na okno a pes od zúrivosti roztrhal celý interiér auta ako sedadlá, volant a pod.... potom to ľudia prestali robiť...
Tomu sa da predist. Nechat otvorene okienko :D
video1983
16.04.11,19:28
tak len pre vysvetlenie, stalo sa to za bieleho dna v Prahe ,kratke ponehanie auta na ulici cca 45min. Nebudem predsa vytahovat vsetko z auta ked si len idem nieco vybavit na par min. za bieleho dna. Otazku som polozil jasne , hladam to co hladam viem ze auto nie je trezor samozrejme ze neneham veci v aute na noc! ale aj tak dakujem za komenty

220870 vdaka za linky
felix1
17.04.11,08:58
Pozri sem, je to asi jedina moznost ktoru si zlodej v aute narychlo nevsimne:
http://www.spyshop.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=115&Itemid=90
Neviem ale co s tym budes potom robit. Ved to bol len ,,pocestny,, obcan ktory podlahol pokuseniu. Skoda ze sa ich neda pri cine beztrestne ...
video1983
17.04.11,10:17
felix toto si si nevsimol :D na tej stranke

Na tejto stránke sa nachádza zariadenie nehomologované v SR a jeho použitie je zakázané. Zariadenie je určené na predaj do zahraničia. Použitie v SR na vlastné riziko. Pred použitím je dôležité sa zoznámiť s podmienkami (právo, tech. predpisy, vyhlášky a pod.) pre prevádzkovanie tohto výrobku v danom štáte. Výrobca si vyhradzuje právo technických zmien a úpravu designu výrobku. Predajca nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade zneužitia týchto výrobkov na nelegálne účely, resp. použitia na území slovenskej republiky.
felix1
17.04.11,19:53
Video 1983
Vsimol som si to a napriek tomu to povazujem za jedine riesenie. Zo slusnakom slusne zo svinou ... Ak tam budes mat nainstalovanu kameru ktoru bude vidiet vykradnu ti auto uz len koli tej kamere. Ak chces technicke prostriedky pouzit v zmysle zakona si na to ako obcan velmi zle. Zostava ti potom uz len brat vsetky veci z auta zo sebou.http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
yoyo3333
23.04.11,02:25
No dobre, ale keď je zakázané použitie na slovensku tak tým pádom sa to video ani nebude dať použiť ako oficiálny dôkaz... Alebo sa mýlim?:confused:
felix1
23.04.11,09:50
Zakon hovori o tom ze nemozes monitorovat verejne a spolocne priestory. Interier auta je tvoje vlastnictvo a mozes ho chranit rovnako ako dom alarmom a kamerou pri dodrzani zakonnych podmienok ( MOJ NAZOR). Ak zariadenie nebude snimat osoby a priestor mimo auta ( rovnako NEMOZES namontovat kameru na dom a snimat celu ulicu ) nevidim ziadne porusenie zakona. Je mozne ze sa predajca preventivne chrani pred moznym problemom uvedenou formulaciou upozornenia pre kupujucich.
Ľubomír
23.04.11,12:39
Ja síce nepoznám technické veci okolo kamier, ale ako si to predstavuješ? Kam sa bude ten obraz nahrávať? Budeš mať v kufri nejaké záznamové zariadenie? Potom potrebuješ dobrý zdroj. Ale všetko ti to bude nanič, ak auto zmizne aj s celou nahrávkou.

Alebo si to predstavuješ tak, že ten obraz by sa preniesol bezdrátovo niekde inde? Potom potrebuješ ešte silnejší zdroj, aby to utiahlo aj to zariadenie na bezdrátový prenos.

Netáraj.
Existuje také niečo ako čierna skrinka do auta. Robí záznam podľa toho ako ju nastaviš. Jedna kamera je na čelnom a druha na zadnom skle.
Chobot
23.04.11,22:44
Netáraj.
Existuje také niečo ako čierna skrinka do auta. Robí záznam podľa toho ako ju nastaviš. Jedna kamera je na čelnom a druha na zadnom skle.

Však daj link, ak vieš, že také niečo existuje....
video1983
24.04.11,10:02
Ľubomír
24.04.11,10:51
Však daj link, ak vieš, že také niečo existuje....
Nájdi si to na www.autosalontv.cz v archíve. Tam to testovali. Majú tam podrobné výsledky. Je to zaujímavé.
felix1
24.04.11,11:59
Toto zariadenie je super, ale je urcene ako uvadzaju v popise ,,Čierna skrinka je zariadenie určené do vozidiel pre prípad kolízie, alebo havárie.,, Tato kamera je velmi nápadna. Ak zlodej zisti ze bol nasnimany kamerou a nemoze naist ciernu skrinku aby ju odniesol, moze sa ti stat ze ti auto do rana podpáli aby znicil dokaz :(
Letko
22.12.11,05:32
Chcelo by to skôr niečo, čo nie je robustné, nevedie k tomu kábel zo zásuvky, nenápadné. Tie veci, ktoré ste uviedli v príspevku č. 4 sú príliš veľké, treba ich pri odchode z auta stále schovať, kábel sa hompáľa cez stred okna. Ideálne riešenie by bolo mať zabudovanú kameru v spätnom zrkadle, len by trebalo poriešiť napájanie.