marian01
16.04.11,08:24
Ako sa ma platit za cistenie kominov v bytovke? Kazdy byt si ma platit sam za cistenie kominov alebo sa to ma platit z Fondu oprav a udrzby? Ide o to, ze nie kazdy byt pouiziva komin.
Halli
16.04.11,06:45
Ako sa ma platit za cistenie kominov v bytovke? Kazdy byt si ma platit sam za cistenie kominov alebo sa to ma platit z Fondu oprav a udrzby? Ide o to, ze nie kazdy byt pouiziva komin.

Zo spoločného účtu je možné hradiť len práce a služby, ktoré sa týkajú spoločných častí, zariadení a príslušenstva domu. Všetko ostatné, čo je súčasťou bytu vlastníka, si hradí sám.


Spoločnými časťami domu sú časti domu nevyhnutné na jeho podstatu a bezpečnosť, najmä základy domu, strechy, chodby, obvodové múry, priečelia, vchody, schodištia, spoločné terasy, podkrovia, povaly, vodorovné nosné a izolačné konštrukcie a zvislé nosné konštrukcie.
Spoločnými zariadeniami domu sú zariadenia určené na spoločné užívanie, ktoré slúžia výlučne tomuto domu, aj keď sú umiestnené mimo domu. Sú to najmä výťahy, práčovne a kotolne vrátane technologického zariadenia, sušiarne, kočikárne, spoločné televízne antény, bleskozvody, komíny, vodovodné, teplonosné, kanalizačné, elektrické, telefónne a plynové prípojky.


Takto by to malo byť, ale je možná aj iná rozumná dohoda. Ale bohužiaľ tá u nás medzi vlastníkmi často zlýhava...:rolleyes:
marian01
16.04.11,10:09
Dakujem za informaciu.