oskvarok
16.04.11,09:06
Uspela by som v žiadosti o voľnú živnosť s týmto názvom a popisom?
Medzi viazané (masáže) to totiž nemôžem dať, lebo pre túto činnosť nevydávajú akreditované certifikáty žiadne školiace zariadenia

Relaxácia nôh a ich depilácia
- relaxačné hladenie chodidla
- aktivácia reflexných zón chodidla
- depilácia
jakubko2003
16.04.11,12:45
Keď si pozrieš obsahové vymedzenie remeselných živností, tak zistíš, že obsahom živnosti pedikúra-manikúra je:

Vykonávanie manikérskych a pedikérskych služieb. Odborné a kvalifikované posúdenie horných a dolných končatín, aplikovanie
správnych technologických postupov pri ich ošetrovaní, pri
depilácii, epilácií a používaní profesionálnych pomôcok
v manikúre a pedikúre. Dodržiavanie hygienických
predpisov pre prevádzku manikúry a pedikúry vrátane
údržby a sterilizácii nástrojov. Poradenstvo, týkajúce sa
manikúry a pedikúry. Masáže horných a dolných končatín.
Lepenie, zdobenie a maľovanie nechtov s použitím rôznych techník nechtového dizajnu.
Takže ten popis, čo si uviedla, podľa mňa spadá do remeselnej živnosti Pedikúra.
oskvarok
17.04.11,07:15
Lenže predmet tejto živnosti by nebola Manikura, ani pedikura, ale len to čo som popisala. Pedikura je nieco viac a ine.
oskvarok
17.04.11,07:19
A keby som trochu zmenila popis predmetu činnosti? napr. Relaxacia noh a ich detoxikacia?

- relaxačné kúpele nôh
-detoxikčné kúpele nôh
- relaxačné hladenie chodidla spojené s aktiváciou reflexných bodov
oskvarok
17.04.11,09:22
Aspoň mi prosím vás niekto poraďte kto by mi v tomto poradil. Ďakujem
akina
17.04.11,10:31
Aspoň mi prosím vás niekto poraďte kto by mi v tomto poradil. Ďakujem
Všetky vami menované činnosti spadajú buď pod masérske služby alebo pod pedikúru. Mimochodom, ako ste prišli na to, že na masérske služby neexistuje žiadne akreditované vzdelávacie zariadenie? Na každom ŽÚ vám dajú k dispozícii zoznam všetkých akreditovaných vzdelávacích zariadení / treba ich o to požiadať /, môžte si z neho robiť výpisy podľa vašej potreby.
jakubko2003
17.04.11,12:39
Ak som to pochopila správne...ideš robiť pedikúru...ale nechceš to nazvať pedikúra:) Ako som uviedla vyššie, tak pedikúra zahŕňa aj "aplikovanie správnych technologických postupov pri ich ošetrovaní" - samotnej pedikúre predchádza kúpeľ a to Tvoje "relaxačné hladenie chodidla spojené s aktiváciou reflexných bodov" je podľa mňa reflexná masáž chodidiel a to je zas a znova súčasť pedikúry.
jakubko2003
17.04.11,12:43
Aspoň mi prosím vás niekto poraďte kto by mi v tomto poradil. Ďakujem
No určite Ti poradia na príslušnom živnostenskom úrade. A súhlasím s akinou/akinom, ako si prišla na to, že neexistuje žiadne akreditované vzdelávacie zariadenie pre pedikúru? Ak nechceš ísť na ŽÚ, tak odporúčam stránku minedu.sk. Tam nájdeš v časti Akreditácia zoznam všetkých akreditovaných vzdelávacích zariadení.
oskvarok
17.04.11,16:04
Otvorene hovorím: v tomto prípade vôbec nejde o pedikúru, ale o reflexnú masáž chodidla. A po absolvovaní takéhoto kurzu nezískam viazanú živnosť (masér). Čo s tým? Keď chcem robiť len toto?
jakubko2003
17.04.11,16:20
Ale akože nejde o pedikúru?? Ešte raz.... Ministerstvo vnútra má na svojej stránke zverejnené obsahové vymedzenie jednotlivých remeselných živností. Ministerstvo vnútra určilo, že pedikúra zahŕňa aj masáž dolných končatín...tak je to na ich stránke zverejnené. Ale ok, nebude to pedikúra, ale budú to masérske služby.
Môj názor - urobiť si kurz pedikúra (podľa mňa skôr) alebo masér (akreditovaný), vybaviť si živnosť na pedikúru alebo masérske služby....a kľudne si rob len nejakú časť z obsahového vymedzenia týchto živností.
Economic
24.04.11,14:38
Otvorene hovorím: v tomto prípade vôbec nejde o pedikúru, ale o reflexnú masáž chodidla. A po absolvovaní takéhoto kurzu nezískam viazanú živnosť (masér). Čo s tým? Keď chcem robiť len toto?

Podľa mňa : masér /moja masérka robí okrem rôznych druhov masáží aj detoxikáciu nôh, po ktorej nasleduje veľmi príjemná masáž chodidiel/ Toto by bola si tá správna cesta pre Teba, ale tak už bolo napísané, najlepšie Ti poradia na príslušnom živnostenskom úrade.