iren
04.01.06,14:37
Ahojte, zdravím všetkých v novom roku a hlavne nováčikov na Porade. Má niekto skúsenosti so zadávaním peň. príspevku zo soc. fondu do MRP-jednak jednorázová čiastka napr.500 SK a druhak aj peňažná poukážka do Tesca na 1500Sk. Dať to do príplatkov pred zdanením a poukážku do nepeň. príjmov....alebo?
mmia
08.01.06,14:59
mozete niekto poradit novacikom? :-) tiez by ma to zaujimalo....
KEJKA
08.01.06,17:19
posuniem medzi novšie... MRP prakticky nevyriešim.
Ale obe čiastky aj hotovosť aj nominál poukážky treba zadať v rovnakom režime. Navýši to základ dane, nepočítajú sa z neho odovody ale treba aby vypočítalo daň. Zvýšená daň sa odvedie, čistú mzdu treba znížiť minimálne o 1500 Sk poukáťku, ktorú zamestnanec už dostal ako aj ostatné zrážky obvyklým spôsobom.
Olymp má kolonku pre príspevky zo SF a rieši to automaticky. Dnes však znalci MRP miezd tiež vysvetlili, že sa to pekne dá nastaviť aj v tomto programe. Tak veľa zdaru, dúfam, že som aspoň trošku pomohla.
iren
10.01.06,10:06
Ďakujem, a nie že trošku, ale riadne. Poukážku som dala do nepeňažných príjmov a pekne sa mi zdanilo. Príspevok 500 SK som dala do príplatkov pred zdanením bez započítania do hrubej mzdy. Dúfam, že to bude OK. Ešte raz diky, diky.:) :o
bezradná
10.01.06,12:09
Aj ja ďakujem, presne tento problém som riešila. Síce som prišla na to isté riešenie, ale je to dobré mať to potvrdené aj od ostatných.