marketart
16.04.11,13:01
Ak som zatial neabsolvovala adaptačne vzdelavanie,ale rada by som,treba o to riaditela požiadat? Ucim na sukromnej zus od septembra na dohodu,da sa to uskutocnit tam, ak tam som jedina výtvarnicka?Može ma riaditel na buduci rok zaradit do 10.triedy ako samostatneho pg zamestnanca aj bez toho?
zdenka131
18.04.11,02:40
Podmienkou zaradenia do 10.PT je ukončenie adaptačného vzdelania. Bez toho nemožno zaradiť pedag. zamestnanca do 10. PT. To, že je pedag. zamestnanec sám v škole s danou aprobáciou, nemá vplyv na adaptačné vzdelávanie.
martina 25
19.04.11,17:55
Dobrý deň, prosím o radu ohľadom adaptačného vzdelávania. V sept. 2010 som nastúpila do môjho 1. zamestnania- učiteľka na základnej škole. Som zaradená do adaptačného vzdelávania a nedávno mi bolo oznámené mojim uvádzajúcim učiteľom, že mi asi adaptačné predĺži na ďalší rok (2011/2012), lebo nestíha so mnou prebrať potrebné veci (podľa mňa to objektívny dôvod nie je). Na začiatku som však bola oboznámená s obsahom vzdelávania, ktorý bol vypracovaný do júna 2011 a v tomto mesiaci mám naplánovanú aj otvorenú hodinu. Chcem sa opýtať, či je takýto postup zo strany uvádzajúceho učiteľa normálny. Nie je povinnosťou školy dať po roku možnosť ukončiť AV, keďže som bola prijatá na dobu určitú, teda do 30. júna? Ak dobre rozumiem zákonu, druhý rok AV je určený na opravu, teda ak na prvýkrát neukončím AV. Ja ale by som nemala ani túto možnosť, keďže by som len v druhom roku AV mala riadny termín ukončenia. V danej škole plánujem zostať aj tak len do 30. júna. Od sept. by som teoreticky mohla nastúpiť na 2. školu, ale ja už nechcem byť znova zaradená do AV, keď som ho raz absolvovala, len mi ho 1. škola nechce ukončiť. Som z toho celá zmätená, mám pocit, že mi upierajú moje práva. Potrebujem rýchlo poradiť... Ďakujem vopred.