ladys
16.04.11,20:30
Dobrý večer,
v mesačnom výkaze poistného a príspevkov sa uvádza počet kalendárnych dní. V prípade ak je zamestnanec zamestnaný na dohodu a pracuje 40hod mesačne, tak sa tam uvádza koľko?
1. 31 dní (počet kalendárnych dní mesiaca)
2. 40hod/8 = 5 dní
3. alebo?

A ešte som sa chcela spýtať, že ako je to v prípade dovolenky? Ak zamestnanec pracujúci na HPP má dovolenku napr. 5dní. Toto sa asi pravdepodobne nezohľadňuje ako pri PN, však?

Vďaka za rady :-)
mzdarka renca
16.04.11,18:51
Dobrý večer,
v mesačnom výkaze poistného a príspevkov sa uvádza počet kalendárnych dní. V prípade ak je zamestnanec zamestnaný na dohodu a pracuje 40hod mesačne, tak sa tam uvádza koľko?
1. 31 dní (počet kalendárnych dní mesiaca)
2. 40hod/8 = 5 dní
3. alebo?

A ešte som sa chcela spýtať, že ako je to v prípade dovolenky? Ak zamestnanec pracujúci na HPP má dovolenku napr. 5dní. Toto sa asi pravdepodobne nezohľadňuje ako pri PN, však?

Vďaka za rady :-)

dohodár - ak je prihlásený celý mesiac, napr. marec, tak 31 kal. dní bez ohľadu na to, koľko odpracuje

zamestnanec - ak si čerpá dovolenku, tak dovolenka nie je výlučiteľná doba, t.z., že tam tiež uvedieš 31 kal.dní
ladys
16.04.11,19:24
ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Aby som si to ujasnila tak to platí aj v prípade zamestnanca zamestnaného ako zodpovedný zástupca na 4 hodiny mesačne? Chodí raz za týždeň na hodinku kontrolovať. Ide o TPP ale na skrátenú pracovnú dobu. Mám v tom chaos nakoľko účtovník predo mnou to prepočítaval, teda ako som uviedla hore, napr. 40 odpracovaných hodín = 5 dní vo výkaze. No ale teraz to robím v programe MRP a vyhodilo mi všade 31 dní, preto sa pýtam.
Mila123
16.04.11,19:25
ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Aby som si to ujasnila tak to platí aj v prípade zamestnanca zamestnaného ako zodpovedný zástupca na 4 hodiny mesačne? Chodí raz za týždeň na hodinku kontrolovať. Ide o TPP ale na skrátenú pracovnú dobu. Mám v tom chaos nakoľko účtovník predo mnou to prepočítaval, teda ako som uviedla hore, napr. 40 odpracovaných hodín = 5 dní vo výkaze. No ale teraz to robím v programe MRP a vyhodilo mi všade 31 dní, preto sa pýtam.
robíš ručne výkazy?
ladys
16.04.11,19:42
No teraz už nie...
viem že by som sa mala riadiť asi tým čo mi vypľuje program, ale nakoľko doteraz to bolo inak keď to bolo robené ručne, tak si to chcem vyjasniť...
Mila123
16.04.11,19:46
No teraz už nie...
viem že by som sa mala riadiť asi tým čo mi vypľuje program, ale nakoľko doteraz to bolo inak keď to bolo robené ručne, tak si to chcem vyjasniť...
Oki, oki.......u nás v práci robíme na Krose......skúšala som si pozadávať všelijaké kombinácie .....mašina počíta správne.....aj pravidelný a aj nepravidelný príjem....a doplatky mzdy po ukončení PPV....a pod.
ladys
16.04.11,19:48
Veď to je pekné ale je možné že ja môžem mať nejakúchybu keď som zadávala tie šialené pracovné vzťahy tohto podnikateľa, každý človek tam robí len niektoré dni a tak :-) pret toľko otázok ohľadom pre skúsenejších triviálna .... tkaže platí počet kalendárnych dní, aj keď pracuje 4 dni v mesiaci čo je v zmluve?
Mila123
16.04.11,19:56
Veď to je pekné ale je možné že ja môžem mať nejakúchybu keď som zadávala tie šialené pracovné vzťahy tohto podnikateľa, každý človek tam robí len niektoré dni a tak :-) pret toľko otázok ohľadom pre skúsenejších triviálna .... tkaže platí počet kalendárnych dní, aj keď pracuje 4 dni v mesiaci čo je v zmluve?
stále platí...že nezáleží od hodín strávených v práci (ak má zamestnanec aj nadčasové hodiny, ako by si mu zadala počet dní)...ale na tom, či je tých 28, či 30 popr. 31 dní poistený.....odpočítavajú sa napr. pri PNS, OČR MD a pod.Tie kalendárne dny sú rozhodujúce pri VZ, pri maximálnom.....
ladys
16.04.11,20:07
Ďakujem pekne!
radšej sa spýtam ako tápať v neistote :-)
Mila123
16.04.11,20:09
oki...pekný večer prajem.....
seda
07.10.12,05:03
Dobrý deň, len pre istotu sa chcem opýtať, je zamestnanec na dohodu o vykonaní prác od 1.9.-30.9.12, s tým, že bol 10 dní na OČR, hoc mne nedal žiaden papier lebo si nárok z DNP, ja píšem do mesačného výkazu SP plných 30 kalendárnych dní, však? Ďakujem.
Mila123
07.10.12,05:06
áno, dohoda celý mesiac trvala, preto 30 dní.....
seda
07.10.12,07:54
Ďakujem pekne.