danivax
16.04.11,22:05
Zdravím! Účtujem JÚ pre obč. združenie, ktoré tvorí knihy a brožúry a dáva si ich tlačiť do tlačiarne. Ako mám účtovať v peň.denníku náklady na tlač a kde potom evidovať hotovú knihu, resp. brožúru. (potom sa za symbolickú cenu predáva). Ďakujem vopred za odpoveď. Pekný večer. d.
Mila123
16.04.11,20:17
Publikácie a knuhy, resp. periodickú i neperiodickú tlač vydávate aj s ISBN a ISSN ?
danivax
16.04.11,20:31
áno ISBN
Mila123
16.04.11,20:36
áno ISBN
takže nepravidelná tlač.....nemusíš zrážať daň z autorských príspevkov....a ešte do JÚ.....ja by som si iba poznačila, ktoré doklady boli použité pri tej ktorej publikácií.....alebo budeš viesť zákazky???
danivax
16.04.11,20:45
Mne ide viadmenej o zápis do peň. denníka, do ktorej kolónky dať náklady na tlač a potom distribúcia ide cez jednu organizáciu za symbolickú cenu, teda cenu, ktorá pokryje nutné náklady. Takže nejaký zisk z nich nie je.
Mám to dať na prevádzkovú réžiu?
Mila123
16.04.11,20:47
Mne ide viadmenej o zápis do peň. denníka, do ktorej kolónky dať náklady na tlač a potom distribúcia ide cez jednu organizáciu za symbolickú cenu, teda cenu, ktorá pokryje nutné náklady. Takže nejaký zisk z nich nie je.
Mám to dať na prevádzkovú réžiu?
na prevádzkovú réžiu....tú tlač...určite...a predaj knihy do príjmu na zdanenie....
danivax
16.04.11,20:56
Ďakujem ti, Mili, pomohla si mi, želám ti príjemný večer aj dobrú noc. Daniela.