matej37
16.04.11,21:52
Čaute, idem si vytvoriť obchodné podmienky do môjho nového e-shopu a chcem sa spýtať komu ich mám dať skontrolovať, lebo na trhu také sprostredkovanie služby nie ja ako chcem ja poskytovať a nechcem mimo zákon podnikať.

Mám to dať skontrolovať SOI-ke?

Alebo nejakému daňovému poradcovi?

Alebo odborníkovi na obchodný zákonník - nejakému právnikovi?

Alebo rovno s tým ísť na daňový úrad nech mi to zadarmo skontrolujú?
Ale veď viete, dneska sa zadarmo ani pes nevysere!

Ale inak na daňovom úrade píšu že, "Výber daní je prostriedok, spokojný občan náš cieľ"!

DÍKY
Baty
12.05.11,15:30
Ahojte..... hladal som hladal ale nenasiel som nič presnee, tak to pisem sem, ma to najbližsie k mojej teme. Buduci tyzden skladam skusky z ziadosti o prispevok a jednou z mojich činnosti v zamere je aj sprostredkovatelstvo v oblasti obchodu. Mam zaujem predavat oblečenie z isteho skladu v UK. Som predčasne dohodnuty s dovozcom tohto oblečenia na Slovensko, ze dostanem proviziu z predaja. A tu prichadza otazka: mozem ja ako sprostredkovatel obchodu kupit od dovozcu oblečenie a nasledne ho predavat ?? dovod je jednoduchy, viem to predat drahsie. dakujem......... ak to nepatrilo sem, tak sa ospravdlnujem, ale ine vlakno som ennasiel a nove by asi bolo zbtočnost :)
blavaciko
12.05.11,21:27
zalezi ako sa dohodnes s dodavatelom...
akina
13.05.11,09:50
Ahojte..... hladal som hladal ale nenasiel som nič presnee, tak to pisem sem, ma to najbližsie k mojej teme. Buduci tyzden skladam skusky z ziadosti o prispevok a jednou z mojich činnosti v zamere je aj sprostredkovatelstvo v oblasti obchodu. Mam zaujem predavat oblečenie z isteho skladu v UK. Som predčasne dohodnuty s dovozcom tohto oblečenia na Slovensko, ze dostanem proviziu z predaja. A tu prichadza otazka: mozem ja ako sprostredkovatel obchodu kupit od dovozcu oblečenie a nasledne ho predavat ?? dovod je jednoduchy, viem to predat drahsie. dakujem......... ak to nepatrilo sem, tak sa ospravdlnujem, ale ine vlakno som ennasiel a nove by asi bolo zbtočnost :)
Ako sprostredkovateľ nemôžeš priamo nakupovať a predávať tovar, lebo už ide o obchodnú činnosť, nie o jej sprostredkovanie.
Baty
13.05.11,10:40
mam asi dve moznosti: bud sa s nim dohodnem na vyssej provizii alebo pridam dalsi predmet podnikania maloobchodna a velkoobchodna činnost, spravne ???
blavaciko
13.05.11,15:39
pokial mas zivnost na maloobchod, velkoobchod tak mozes aj nakupovat a predavat,
pokial iba na sprostredkovanie, mozes len sprostredkovat
Baty
14.05.11,18:20
mam len sprostredkovanie, maloobchod som vylučil, a kurna,,,, mohol tam ostat :) ... nevadiiii...... dakujem aj tak za rady :)
blavaciko
14.05.11,20:04
no ja osobne pouzivam maloobchod a velkoobchod aj na sprostredkovanie, sama teta na zivnostenskom urade mi to poradila, ze nepotrebujem sprostredkovanie v oblasti obchodu ak mam velkoobchod... a mam to aj niekde pisomne od nej (rozsiroval som zivnost postou), no asi som stratil :)
Baty
14.05.11,20:23
ja som zaradil 4 predmety podnikania do podnikattel. planu, stvrtok skuskujem sa :) viem že si ho mozem potom rozsirit za poplatok, ale mam jednu otazku : vraj to rozsirenie bude mat vplyv na odvody, neviem sice ako, ale takto mi to na urade povedali........ ja myslel ze len zaplatim poplatok a bude....... ako najlepsie vybavit u dodavatela proviziu ??? mozem ja jeho tovar drahsie predavat ako on sam ??
blavaciko
14.05.11,21:14
rozsirenie podnikania o dalsie predmety nema na vysku odvodov vobec ziadny vplyv...
proviziu u dodavatela? mas nejakeho konkretneho dohodnuteho? vyhliadnuteho? aky je to segment?
Baty
15.05.11,07:41
ano mam. chalan ma internetovy obchod, ale venuje sa vylučne internetu. Odkial on presne berie tovar neviem. mne zas imponuje .............. isty znamy velkosklad v UK, ale nemozem sem este pridat nazov. rozmyslam či sa nedohodnem priamo s nimi....čim viac medzičlankov tym menej zarobene :)
Baty
21.05.11,07:48
prispevok vybaveny :) a teraz riesim najlepsiu cestu sprostredkovania pre eshop: mna napadol tento format: ja spravim reklamu, oslovim zakaznikov, zakaznik dojde na stranku, vyberie si produkt, a pri objednávke zadá bud heslo alebo kod, a tym padom bude majitel eshopu vediet že to je odomna a bude provizia. kopie mailov by som si enchal posielat na maoju mailovu schranku aby som mal prehlad. Dalsi napad bol ten, ze zakaznici by mne posielali linky na produkty s potrebnymi info a ja by som to vybavoval, ALE tu by sa mohlo stať, ze si zakaznik priamo objedná cez eshop a ja stratim. tretia moznost vlastny eshop,a tovar budem brat od majitela eshopu, pre ktorý chcem robit sprostredkovanie.
ma niekto nejake skusenosti resp. rady ??? nazory ??? dakujem vopred :)
blavaciko
21.05.11,08:42
aj prvy, aj druhy sposob moze byt pre teba stratovy... co ak zakaznik nezada kod?

pridaj si do zivn. opravnenia predmet maloobchod za 5 eur a mas to asi najvyhodnejsie
Baty
21.05.11,11:01
to si potom spravim vlastny eshop ??? ...... jedna moznost... dalsia ma napadla, zeby som to odneho kupoval a v ramci ponukových listov dalej predaval :)
musim kupit registračnu pokladnu tak ?? zas vyhoda, ze mozem nakupovat a predavat od kohokoľvek a komukoľvek :) samozrejme officialne :)