aiva18
17.04.11,10:08
Dobry den,

poprosila by som odpoved na otazku, kde a na koho sa obratit o prehodnotenie zdravotneho stavu pre osobu na polovicnom invalidnom dochodku. Treba zaslat ziadost, alebo sa obratit na niekoho osobne?
Dakujem vopre...
Xanti
17.04.11,08:09
Na sociálnu poisťovňu sa treba obrátiť a spísať tam žiadosť.

Mám otázku, myslíš že z čiastočného ID sa osoba dostane do plného ID? Treba vziať v úvahu či sa to vôbec oplatí - myslím finančne.
aiva18
17.04.11,08:13
Dakujem za odpoved. Mne neide o to, aby dostal plny ID, ale aby mu ho zrusili.
Xanti
17.04.11,08:14
Dakujem za odpoved. Mne neide o to, aby dostal plny ID, ale aby mu ho zrusili.
Zaujímavé,
a dôvod? To že sa tebe zdá zdravý neznamená, že naozaj je zdravý.
aiva18
17.04.11,08:20
Zaujímavé,
a dôvod? To že sa tebe zdá zdravý neznamená, že naozaj je zdravý.

Ak by som pre to nemala dovod, tak to nerozoberam.
Xanti
17.04.11,08:22
Rob len to,
čo chceš aby robili tebe. Nikdy nevieš kedy sa Ti to vráti. Odpoveď poznáš, môžeš ísť na SP a tam Ti dajú relevantné info.

Mimochodom, to že je človek invalidný neznamená, že ho SP neprehodnocuje. Pravidelne každé tri roky ho SP predvolá a znova prehodnotí.
aiva18
17.04.11,08:27
Tvoj nazor, neberiem ti ho.. Prosila som o radu ohladne problemu a nie o rady do zivota. Dakujem
Xanti
17.04.11,08:34
Tak to je naozaj problém,
závidieť niekomu ID a snažiť sa o zrušenie. Držím palec a nech v živote nebudeš potrebovať pomoc od danej osoby a tiež aj od štátu.
Lebo by sa kludne mohlo stať, že niekto bude bojovať o zrušenie pomoci ktorú by si náhodou dostávala.
Krásny deň prajem.
aiva18
17.04.11,08:44
Zavist? Skor by som povedala zneuzivanie a vysmech celemu svetu zo strany dotycnej osoby. Zelam ti, aby si nezazil to, co prezivam ja s tou dotycnou osobou, lebo je to horsie ako peklo. Ale ak si zijes v bavlnke, tak si uzivaj pohodu. A neries osobne problemy ale odpovedaj k teme.
Xanti
17.04.11,08:46
Ano žijem si v bavlnke na ID, a milujem ludí ktorí závidia aj nos medzi očami ale chorobu tú nikto nezávidí.
A mimochodom som žena.
pepsikova
17.04.11,08:49
..fuha...aiva18, tebe ide o to, aby niekomu zobrali ID..čiže závisť....mohla by si vedieť, že ani SP nedá ID len tak, že nemá kam vyhodiť prachy....Xanti ti veľmi dobre poradila,..a zlo sa vždy vráti...
stanco007
17.04.11,09:31
Totalna väcsina ludi co je na ID ci uz na ciastocnom alebo plnom chodi podla ustanoveni komisie na opakovane kontroly zdravotneho stavu... A ako pisala myslim ze Xanti, tak SP nema € nazvys a sama sa snazi setrit a znizit pocet ID.... Z tvojej strany ide len o zavist aj ked v takom pripade urcite nie je co zavidiet! A este jeden poznatok... Kto druhemu jamu kope, sam do nej spadne....
aiva18
19.04.11,13:07
Ano žijem si v bavlnke na ID, a milujem ludí ktorí závidia aj nos medzi očami ale chorobu tú nikto nezávidí.
A mimochodom som žena.

Fajn, ze si zena a co teraz? To, ze si na ID, to nikomu nezelam, ale mne ide o princip. Ak niekto ma 2 skoly a pracu okolo toho a sa snazi nieco zarobit, to je ok, ale ak niekto - ako ten o koho mi ide, rano vstane, ide do krcmy a za pivo zbera pohariky pre krcmara a fajci 2 balicky na den, nestara sa o nic, ani o to, aby si nasiel pracu a ak mu aj niekto najde pracu povie na to len, ze - co si ko... ja mam robit? Tak sa skus zamysliet, ci toto je jeden invalid a ci toto je zivot... Uz 20 rokov den za dnom sa to opakuje, takze asi nebude az taky invalid, ze???
stanco007
19.04.11,15:43
Fajn, ze si zena a co teraz? To, ze si na ID, to nikomu nezelam, ale mne ide o princip. Ak niekto ma 2 skoly a pracu okolo toho a sa snazi nieco zarobit, to je ok, ale ak niekto - ako ten o koho mi ide, rano vstane, ide do krcmy a za pivo zbera pohariky pre krcmara a fajci 2 balicky na den, nestara sa o nic, ani o to, aby si nasiel pracu a ak mu aj niekto najde pracu povie na to len, ze - co si ko... ja mam robit? Tak sa skus zamysliet, ci toto je jeden invalid a ci toto je zivot... Uz 20 rokov den za dnom sa to opakuje, takze asi nebude az taky invalid, ze???
Ale ved to je jeho vec co robi....! Co to ma s tym, ze je ID? Raz ked ma zdravotne problemy, tak ma a co ma byt co koho dotoho co on robi???
veronikasad
19.04.11,16:07
Fajn, ze si zena a co teraz? To, ze si na ID, to nikomu nezelam, ale mne ide o princip. Ak niekto ma 2 skoly a pracu okolo toho a sa snazi nieco zarobit, to je ok, ale ak niekto - ako ten o koho mi ide, rano vstane, ide do krcmy a za pivo zbera pohariky pre krcmara a fajci 2 balicky na den, nestara sa o nic, ani o to, aby si nasiel pracu a ak mu aj niekto najde pracu povie na to len, ze - co si ko... ja mam robit? Tak sa skus zamysliet, ci toto je jeden invalid a ci toto je zivot... Uz 20 rokov den za dnom sa to opakuje, takze asi nebude az taky invalid, ze???
Podaním podnetu na odňatie ID v SP problémy nevyriešiš ... (ani keď ide o tvojho manžela alebo otca)
MiChAeLoKGB
25.04.11,16:21
To že ty dáš podnet neznamená že mu to hneď odoberú. Tiež mám ZŤP a každý rok chodím na posudkovú komisiu. Tento rok budem mať 18 a pôjdem na prehodnotenie už aj k SP.

Prehodnotenie nieje raz za 3 roky ale každý rok. ;)
Xanti
25.04.11,16:27
To že ty dáš podnet neznamená že mu to hneď odoberú. Tiež mám ZŤP a každý rok chodím na posudkovú komisiu. Tento rok budem mať 18 a pôjdem na prehodnotenie už aj k SP.

Prehodnotenie nieje raz za 3 roky ale každý rok. ;)
No ty trošku pletieš hrušky s jablčkami ... :D
Lebo čo sa týka ŤZP tak sa chodí na úrad práce, a kedže nie si plnoletý tak to môže mať súvis s tým.

Na SP na prehodnotenie zdravotného stavu sa chodí ako som písala raz za tri roky. Ale výnimkou je prvý rok. Po prvom priznaní ID na SP komisia volá občanov s ID na prehodnotenie po jednom roku. Ak nechajú ID, tak dalšie prehodnotenie je o cca tri roky.

A teba len teraz budú prehodnocovať čo sa týka invalidity.
marjankaj
25.04.11,16:57
Zavist? Skor by som povedala zneuzivanie a vysmech celemu svetu zo strany dotycnej osoby. Zelam ti, aby si nezazil to, co prezivam ja s tou dotycnou osobou, lebo je to horsie ako peklo. Ale ak si zijes v bavlnke, tak si uzivaj pohodu. A neries osobne problemy ale odpovedaj k teme.

Nie si ty náhodou učiteľka? Alebo pani direktorová? Poprípade máš tieto maniére z vojny?