jaguarik
17.04.11,12:54
Dobrý deň poraďáci,
obraciam sa k Vám s prosbou o radu. Tyka sa to mojej skusobnej doby a skoncenie prac. pomeru v skusobnej dobe.
Do práce som nastúpila 10.1.2011, avsak zmluva bola vytvorena 5.1.2011. Na prac. zmluve je uvedena troj mesacna skusobna doba. Kedze som v januari bola na PN 6 dni. Cize moja skusobna doba mi konci 16.4.2011. Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca. Dopocula som sa ze zamestnavatel chce so mnou skoncit PP v skus. dobe. Mna zaujíma to, ze 16.4.2011 bolo teraz v sobotu a to nie je prac. den. Ten jeden den sa presuva na pondelok 18.4.2011 ??
Taktiez viem ze ked zamestnavatel chce so mnou skoncit PP v skusobnej dobe musi mi doručiť písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť. Zakonník práce § 72 Z toho mi vyplýva ze by som mala byť o tom informovana uz 13.4.2011, co tak nebolo. To oznámenie by mi mal doručit poštou alebo to moze spravit aj v pondelok 18.4.2011 osobne? A ak to nepodpisem, odmietnem to, co v takom pripade.
Budem rada, ak mi odpisete cim skor. Dakujem za pochopenie. Kristína
terezamaria
17.04.11,11:17
Dobrý deň poraďáci,
obraciam sa k Vám s prosbou o radu. Tyka sa to mojej skusobnej doby a skoncenie prac. pomeru v skusobnej dobe.
Do práce som nastúpila 10.1.2011, avsak zmluva bola vytvorena 5.1.2011. Na prac. zmluve je uvedena troj mesacna skusobna doba. Kedze som v januari bola na PN 6 dni. Cize moja skusobna doba mi konci 16.4.2011. Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca. Dopocula som sa ze zamestnavatel chce so mnou skoncit PP v skus. dobe. Mna zaujíma to, ze 16.4.2011 bolo teraz v sobotu a to nie je prac. den. Ten jeden den sa presuva na pondelok 18.4.2011 ??
Taktiez viem ze ked zamestnavatel chce so mnou skoncit PP v skusobnej dobe musi mi doručiť písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť. Zakonník práce § 72 Z toho mi vyplýva ze by som mala byť o tom informovana uz 13.4.2011, co tak nebolo. To oznámenie by mi mal doručit poštou alebo to moze spravit aj v pondelok 18.4.2011 osobne? A ak to nepodpisem, odmietnem to, co v takom pripade.
Budem rada, ak mi odpisete cim skor. Dakujem za pochopenie. Kristína
Ty nič nepodpisuješ, jednoducho skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe sa len oznámi zamestnancovi. Nie je potrebný žiadny podpis.

Ale oznámi tak, aby si to Ty dostala do 16.4.2011. Keďže si to nedostala, ani Ti nedal podpísať osobne do 16.4. že s Tebou končí pracovný pomer v skúšobnej dobe podľa § 72 ZP, pracuješ v pohode ďalej.
ivka70
17.04.11,11:25
Napis este presne od kedy do kedy bola PN, ci dobre pocitas tych 6 dni ....
jaguarik
17.04.11,11:31
Na PN som bola od 24-31.1.2011. 1.2 som uz prisla naspat z PN.
ivka70
17.04.11,11:39
Na PN som bola od 24-31.1.2011. 1.2 som uz prisla naspat z PN.

Ale to nie je 6 dni, ale 8 dni, pocitas kalendarne dni.
jaguarik
17.04.11,11:42
Och boze, ta som dopadla. Takze v pondelok mi oznami ze konci so mnou.
terezamaria
17.04.11,11:45
Och boze, ta som dopadla. Takze v pondelok mi oznami ze konci so mnou.

Nie, začala si pracovať 10.1.2011, skúšobná doba bola do 9.4. včetne, nadstavená o 8 dní = 10,11,12,13,14,15,16,17 = teda pracovný pomer by mal skončiť 17.4.2011, čo už v pondelok bude neskoro oznámiť.:)

Len nesmieš mu nič podpísať, lebo naozaj už v pondelok bude neskoro niečo oznamovať. Tvoj pracovný pomer pokračuje, dokedy uvidíme, ale však sa zasa opýtaš.
jaguarik
17.04.11,11:48
Juuuj tak len dufam ze to bude pravda, lebo vraj uz v piatok volal pravnikovi, aby to so mnou nejako poriesil. Ale pravnik v piatok neprisiel, az zajtra (v pondelok) pride na firmu. Tak som zvedava co vymyslia, ale suhlasim s tebou ze je to uz neskoro-
terezamaria
17.04.11,11:53
Juuuj tak len dufam ze to bude pravda, lebo vraj uz v piatok volal pravnikovi, aby to so mnou nejako poriesil. Ale pravnik v piatok neprisiel, az zajtra (v pondelok) pride na firmu. Tak som zvedava co vymyslia, ale suhlasim s tebou ze je to uz neskoro-

Môže prísť aj 10 právnikov, bude neskoro. Je pravda, že pokiaľ Ťa chce "vyšupnúť ", tak to spraví i tak, ale nepredbiehajme udalosti, možno sa mu to uleží v hlave a bude všetko O.K.
jaguarik
17.04.11,11:55
Nie, začala si pracovať 10.1.2011, skúšobná doba bola do 9.4. včetne, nadstavená o 8 dní = 10,11,12,13,14,15,16,17 = teda pracovný pomer by mal skončiť 17.4.2011, čo už v pondelok bude neskoro oznámiť.:)

Len nesmieš mu nič podpísať, lebo naozaj už v pondelok bude neskoro niečo oznamovať. Tvoj pracovný pomer pokračuje, dokedy uvidíme, ale však sa zasa opýtaš.

Tak to mi je jasne, neurobim mu taku radost, aby som nieco len tak podpisala. Dakujem za rychlu odpoved, trosku som sa upokojila. A v pondelok dam vediet ako som dopadla. Este raz dakujem.
Mila123
17.04.11,12:24
Ale prevzatie akejkoľvek pošty musíš urobiť...a stačí ak na dokument napíšeš, že ...prevzala osobne dňa 18.04.2011 o 11.34 hod.a podpíšeš sa...nič s tým nepokazíš....lebo si nájdu svedka, ktorý bude tvrdiť, že si odmietla podpísať prevzatie a potom to dokazovanie bude o to horšie......a neviem, neviem...
jesenka
31.05.11,10:12
Zamestnávateľ prijal do prac.pomeru na dobu neurčitú pracovníka 1.3.2011 so skusobnou lehotou 3 mesiace - t.j. do 31.5.2011.
Nakolko sa vsak oneskorila planovana vyroba a pre pracovníka nie je práca, bude mu ukonceny pomer v skusobnej lehote, nakolko aj doteraz isiel len na 60%.

Zamestnávateľ by rád so zamestnancom rátal pri rozbehnuti vyroby, a zároveň neprišiel o skúšobnú dobu, nakoľko ešte nemal možnosť vyskúšať zamestnanca vo výrobe.
Preto by mu chcel ponúknuť moznost uzatvorenia noveho prac.pomeru od 1.6.2011 kedy si zamestnanec ale požiada o neplatené voľno - môže ísť hoci na jahody do španielska a zároveň bude mať tiež istotu, že s ním vo výrobe počítajú.

Po preštudovaní zákonníka práce som dospela k presvedčeniu, že ide o neobvyklú ale prípustnú možnosť. Mohol by mi niekto takyto postup odobrit?
jesenka
31.05.11,10:17
alebo sa mylim? zamestnanec chce zaplatit zamestnancovi prostriedky na odvody, ale vadi mi tam to uzatvorenie noveho pracovneho pomeru hned po skonceni v skusobnej dobe a okamzite neplatene volno...
Tweety
31.05.11,10:19
alebo sa mylim? zamestnanec chce zaplatit zamestnancovi prostriedky na odvody, ale vadi mi tam to uzatvorenie noveho pracovneho pomeru hned po skonceni v skusobnej dobe a okamzite neplatene volno...
Prečo tak komplikovane, nekončíte s ním v SD, PP teda pokračuje, on si zoberie NV a finito. Zamestnancom ostáva.
veronikasad
31.05.11,10:21
alebo sa mylim? zamestnanec chce zaplatit zamestnancovi prostriedky na odvody, ale vadi mi tam to uzatvorenie noveho pracovneho pomeru hned po skonceni v skusobnej dobe a okamzite neplatene volno...
Počas nepl.volna sa prerušuje poistenie v zdravotnej aj sociálnej poisťovni. V ZP sa zamestnanec musí prihlásiť ako samoplatitel. Zbytočne komplikovaný pracovno-právny vzťah. Veď novú pracovnú zmluvu môže uzatvoriť aj teraz - so začiatkom výkonu práce o mesiac-dva. A pracovný pomer možno dojednať aj bez skúšobnej doby.
jesenka
31.05.11,10:21
tweety problemom je, ze zamestnavatel potrebuje unho skusobnu dobu
veronikasad
31.05.11,10:23
tweety problemom je, ze zamestnavatel potrebuje unho skusobnu dobu
Tk si ju môže dohodnúť aj v novej pracovnej zmluve.
Tweety
31.05.11,10:23
tweety problemom je, ze zamestnavatel potrebuje unho skusobnu dobu
Tak potom PP ukončite a uzatvorte nový so SD a dátumom, kedy by mohol skutočne nastúpiť.( až po tých voľných mesiacoch)
jesenka
31.05.11,10:24
veronika a neplatene volno hned po uzatvoreni zmluvy by bolo v poriadku?
veronikasad
31.05.11,10:25
veronika a neplatene volno hned po uzatvoreni zmluvy by bolo v poriadku?
Prečo to tak chcete robiť? Už som napísala, že sa prerušuje poistenie. Samoplatitelom v ZP bude rovnako ako keď bude bez pracovnej zmluvy.
jesenka
31.05.11,10:35
asi mate pravdu kocky, asi to nebol najlepsi napad, paci sa mi to riesenie uzatvorenia novej pracovnej zmluvy na neskor, velmi pekne dakujem, myslim ze takto by to mohlo byt