iti
17.04.11,13:09
V roku 2005 som bol na sude koli nejakym nezaplatenym splatkam. Vsetko som doplatil ale teraz mi prislo ze sud v inom meste rozhodol o exekucnom konani. Ze na zaklade rozsudku z roku 2005 zacali exekucne konanie ohladom nezaplatenia odmeny pravnika ktory zastupoval zalobu. Teraz mi vyrubili z nezaplatenej ciasky 10 eur , doplatok 300 eur. Nikdy mi ale nikto neposlal ziadnu upomienku ani nedali vediet.Je tam nejaka premlcacia doba? Maju pravo takto postupovat?
intro
17.04.11,12:02
Ak v rozhodnutí súdu je uvedené, že ste povinný zaplatiť aj trovy právneho zastúpenia a tie ste nezaplatili , tak je exekúcia oprávnená . Premlčacia lehota ešte neuplynula.
Z 30 EUR 300 je trochu veľa , ale chcelo by to vidieť . Neboli tam aj úroky ?
Mária27
17.04.11,16:48
Právnik asi vedel, ako sa potichu zarába. Mal si to v rozsudku napísané, nik nemusí posielať upomienky. Premlčacia doba je tu 10 rokov.

§ 110 občianskeho zákonníka

(1) Ak bolo právo priznané právoplatným rozhodnutím súdu alebo iného orgánu, premlčuje sa za desať rokov odo dňa, keď sa malo podľa rozhodnutia plniť. ...
iti
18.04.11,09:02
Dakujem za odpovede,
Bohuzial ani neviem kde mam ten rozsudok, skor ma trapilo ci mi nemuseli dat nejak vediet, poslat upomienku. Citam ze nemusia, takze zase pekna cesta v zakone ako zarobit na ludoch....

A potom sa clovek jedneho pekneho rana zobudi a ma zablokovany ucet.
srska
18.04.11,09:16
Právnik asi vedel, ako sa potichu zarába. Mal si to v rozsudku napísané, nik nemusí posielať upomienky. Premlčacia doba je tu 10 rokov.

§ 110 občianskeho zákonníka

(1) Ak bolo právo priznané právoplatným rozhodnutím súdu alebo iného orgánu, premlčuje sa za desať rokov odo dňa, keď sa malo podľa rozhodnutia plniť. ...
súhlas - včera bol na túto tému príspevok v nejakej sk tv. maloletú chytili v mhd bez lístka, mamka nezaplatila, z maloletej sa stala dospelá osoba a po 9 rokoch sa ozval exekútor a chce v exekučnom konaní okolo 1000 eur.