lucluc
04.01.06,16:30
Ahojte.

Chcem poprosit o radu pri vystavovaní faktúry. Dnes sme ako advokátska kancelária obdržali uznesenie zo súdu o priznaných trovách konania. Trovy budú uhradené na účet nášho klienta a tak mu musím vystaviť faktúru. Uznesenie je zo dňa 19.12.2005, nám prišlo dnes čiže 4.1.2006. Ide o právne úkony uskutočnené v roku 2005. Este som nikdy nevystavovala fa na prelome rokov tak mam problem s dátumami. Neviem čo s dátumom zdaniteľného plnenia...Aby som nezabudla sme platcami DPH.
Pár príspevkov o súdnych trovách som si na porade nasla ale neviem ich aplikovať na môj prípad. Možno som už z toho domotaná a nevidím jasnú odpoveď...:mee:
ďakujem za každú odpoveď:)
lucluc
05.01.06,08:35
Prosím nevie mi nikto poradiť ?
Tweety
05.01.06,08:38
Ahojte.
Chcem poprosit o radu pri vystavovaní faktúry. Dnes sme ako advokátska kancelária obdržali uznesenie zo súdu o priznaných trovách konania. Trovy budú uhradené na účet nášho klienta a tak mu musím vystaviť faktúru. Uznesenie je zo dňa 19.12.2005, nám prišlo dnes čiže 4.1.2006. Ide o právne úkony uskutočnené v roku 2005. Este som nikdy nevystavovala fa na prelome rokov tak mam problem s dátumami. Neviem čo s dátumom zdaniteľného plnenia...Aby som nezabudla sme platcami DPH.
Pár príspevkov o súdnych trovách som si na porade nasla ale neviem ich aplikovať na môj prípad. Možno som už z toho domotaná a nevidím jasnú odpoveď...:mee:
ďakujem za každú odpoveď:)
Dátum dodania je december, takže na fa môžeš dať dátum vystavenia fa napr. 5.1.2006, ale dátum dodania bude najneskôr 15.dní dozadu, takže niektorý deň decembrový.;)
Jana Acsová
05.01.06,13:01
Dnes sme ako advokátska kancelária obdržali uznesenie zo súdu o priznaných trovách konania. Trovy budú uhradené na účet nášho klienta a tak mu musím vystaviť faktúru. Uznesenie je zo dňa 19.12.2005, nám prišlo dnes čiže 4.1.2006.
Mám za to že je potrebné vychádzať z nadobudnutia právoplatnosti uznesenia súdu, ak nemáte v zmluve s klientom upravené podmienky inak.
lucluc
05.01.06,15:14
Zistila som ze uznesenie este nenadobudlo právoplatnosť. Takže AVO, myslíš že vystavím fa až po nadobudnutí právoplatnosti a to bude aj dátum zdaniteľného plnenia ? Tým pádom budem o nej plne účtovať v roku 2006. OK?
Jana Acsová
05.01.06,15:46
Zistila som ze uznesenie este nenadobudlo právoplatnosť. Takže AVO, myslíš že vystavím fa až po nadobudnutí právoplatnosti a to bude aj dátum zdaniteľného plnenia ? Tým pádom budem o nej plne účtovať v roku 2006. OK?No mám za to, že kým uznesenie nenadobudlo právoplatnosť, nemáte nárok na úhradu trov konania. Tento nárok vám vznikne až spomínaným dňom. Dovtedy je možné ešte vo veci konať ... mám na mysli odvolať sa a pod. Mám za to, že dodanie služby môžeme viazať práve na tento dátum, samozrejme ak v zmluve o právnom zastupovaní (ak je) nie je uvedené niečo iné.
Jana Acsová
05.01.06,15:52