marek8923
17.04.11,15:07
Dobry den, mam taky problem ze mi mrzne PC..
Operačný systém: Windows XP SP3 CZ
PROCESOR: AMD Athlon II X2 250 3GHZ
ZAKLADNA DOSKA : MICRO-STAR GF615M-P33 (MS-7597)
CHIPSET : GeForce 7025
RAM : KINGSTON 2GB DDR3 667MHz
GRAFICKA KARTA : NVIDIA GeForce GT 220 1GB
Takze tento PC ma asi 2 mesiace uplne novy kupovany z AGEM.sk
PC isiel normalne asi 2 tyzdne a odvtedy to robi toto: PC sa zapne vsetko nabehne normalne, som na nom (surfovanie, hranie nenarocnych hier) asi 15-30 minut a zrazu z nicoho nic sekne obraz potom sekne zvuk (pritom sa da hybat myskou ale nejde na nic kliknut) a potom asi po 3x kliknuti pipne a uz pomoze iba tvrdy restart.. PC bolo najprv bez OS takze som tam nainstaloval XP-cko , potom mi to zacalo robit tak som preinstaloval na WIN 7 tam mi to taktiez robilo a teraz mam zase to prve XP-cko.. Ked som preinstaloval tak mi to prvy den nerobilo ale na druhy uz hej.. Dakujem za rady vopred.. :)
Vlado40
17.04.11,13:53
Najčastejšie ,aspoň u mňa bolo pri novom PC chybná RAM.Najprv však na každú dosku nahodím najnovší bios.
chrobak1
17.04.11,14:51
ja by som tiez skusil vymenit RAM ak mas nieco po ruke
v biose ak sa nevyznas by som sa nehrabal.

Ak nieje PC skladacka tak ho myslim otvorit nemozes lebo padne zaruka. Niesom si tym isty ci to tak je, niekedy to tak bolo.

Ale tak dobre by bolo ho dat reklamovat pretoze mas zaruku
KoxXxo
17.04.11,15:28
Ak máš dve ramky, tak vyskúšaj PC najskôr s jednou a potom s druhou.
marek8923
17.04.11,16:41
Vlado40: Ten BIOS idem vyskusat updatnut
chrobak1: RAM si idem tento mesiac kupit nove 4GB 1333MHz :}
A PC je skladany uz kupeny ale kedze som mal doteraz pripojenie cez WIFI tak som tam musel dat klienstku kartu do PC takze som zaruku uz stratil :(
KoxXxo: Mam iba jednu takze nemozem
Vlado40
17.04.11,17:13
Ak na PC nebola žiadná ochranná nálepka ,ktorú si porušil ,tak si záruku nestratil.
misoft
17.04.11,17:31
To so zárukou si väčšinou vymýšľajú "predajcovia". Dôvod: aby si chodil len k ním. Ale keď je potrebné čas od času vyčistiť vnútro PC, tak ho musíš otvoriť.
BTW: pokiaľ výrobok nie je poškodený mechanicky (viditeľné násilné poškodenie spôsobené činnosťou nezodpovedajúcou funkcii), tak ani otvorenie prístroja nedáva dôvod na zrušenie záruky.
chrobak1
17.04.11,17:59
Tak tak, pokial tam bola nalepka ktoru si neporusil tak mozes reklamovat. Ale ako hovorim niesom si isty a takych veciach sa treba informovat.
ladon
18.04.11,11:59
Ahoj. Prevazne pri "znackovom" PC najdes vzadu po okrajoch sasy blombovaciu nalepku alebo nieco podobne na zabezpecenie pred otvorenim-suvisi to so zarukou. ak ju tam mas a je poskodena, pravdepodobne ti to neuznaju. ak ju tam nemas, alebo nieje poskodena (mala pravdepodobnost) tak to mozes reklamovat, ak tam samozrejme mas legal. OS. aj to sa cudujem ze ti predali "hole PC". tech. problem mi skor pride ako prehrievanie sa nejakej casti (CPU,GPU,mozno zdroj ... )
chrobak1
18.04.11,13:00
ono PC sa vela predavaju bez OS pretoze je to potom lacnejsie a uzivatel si moze dat nelegal ak nechce platit.
A je uplne jedno ci ma legal ale nie reklamacia je na hardware nie software (teda pokial reklamuje HW)
marek8923
18.04.11,15:55
Takze na zadnej strane bola ZARUCNA PLOMBA ktoru som bohuzial musel poskodit.. A je na nej napisane ze: Porusenim plomby stracate narok na zaruku. Takze prosim vas o nejake rady co by som mal spravit okrem tej reklamacie (napr. nejaky soft na otestovanie HW, alebo vyskusat kupit novu RAM-ku, Dokupit chladice do skrine, alebo to nechat zaniest do servisu)
Vlado40
18.04.11,18:12
Daj tam novší bios ak už je na stránke výrobcu dosky.Ak plánuješ dokúpiť tú RAM ,tak ju kúp a vyskúšaj s novou RAM.
chrobak1
18.04.11,19:17
podme nato postupne od najlahsieho kroku po najtazsi.
Tak zacnime tymi RAM, tusom ti nasiel clanok skus ho prejst a vyskusat

http://www.adminxp.cz/hardware/index.php?aid=233

Do biosu by som sa zatial nestaral pretoze nahodit novy bios nieje ako nainstalovat hru. A potom to treba nastavit a keby mal nato niekoho tak by zrejme nepisal tu. Tak zacni jednoducho otestovanim tej RAMky:)
KoxXxo
19.04.11,05:24
Myslím že treba najskôr pozrieť systémové logy. Klikni Štart- Spustiť a zadaj " eventvwr.msc /s ", OK.
newmi
19.04.11,07:34
otestuj RAMky MEMSTESTOM (http://www.memtest.org/) , ked sa vyskytne nejaka chyba, tak je to jasne, vadne RAM. Ked som brachove PC skladal mal som podobny problem, stale sekal sa a mrzol pc, zistil som, ze je problem v jednej RAMke, ked bol len jeden modul zasunuty, islo to OK, cize druhy modul bol vadny a kedze to bol kit, sup na reklamaciu isli. Ale ty budes mat s reklamovanim asi trochu problem, kedze si tu nalepku porusil. Prinajlepsom ti to zoberu ale budu pindat dobre.
salvosko
19.04.11,10:46
Agem dava plomby. Smola. Zaruka je fuc.
Inak neviem naco si to otvaral kvoli WiFi, preco si nepouzil USB?
chrobak1
19.04.11,14:04
ja skor nechapem ako si mohol kupit kompletku, skladacka je najlepsia
simon12377
20.04.11,17:10
mas nejaky antivirus??podla toho popisu co si vravel ze po cca 20 min ti ho zasekne a pomoze len tvrdy restart ,mi vipliva len zahltenie virusmi ,urcite nie HW vecami ak HW tak typujem procak sa ti prehrieva .
chrobak1
20.04.11,17:25
ak by sa prehrieval procesor PC by sa restartovalo
Vlado40
20.04.11,17:30
V biose sa dá nastaviť alarm na teplotu procesora napr.70 stupňov a po prekročení tejto teploty doska bude signalizovať pípaním prekročenie tejto nastavenej teploty.Nové procesory skôr znížia výkon akoby sa mali prehrievať nad ich prípustnú teplotu.
marek8923
21.04.11,11:38
Takze BIOS som aktualizoval uspesne, no ale v tom asi nebol problem.. Ked sa PC sekol tak nikedy my vyhodilo BLUE SCREEN a tam bolo napisane : nv4_disp .. Takze som hned preinstaloval najnovsi ovladac grafickej karty.. Ale sice sa modra obrazovka neukazovala zato pc nadalej robi to iste.. A KoxXxo : skusil som to a bolo tam niekolko takych zltych trojuholnikov a pri nich bolo vzdy to iste : Dhcp .. A este tam boli aj cervene a tam bolo : Service control manager.. Dalej tie ramky som odtestoval tym MEMTESTOM ale ziadne chyby nenaslo.. Potom som zo stareho kompu odmontoval dodatocny chladic a dal do noveho a vsetko slape (myslim chladenie) , teploty v BIOSE ukazuju : Procesor: 28-35 , Cely system : 28-32 ...
marek8923
25.05.11,17:16
Takze nakoniec som to zaniesol na reklamaciu a povedali ze bola pokazena zakladna doska a graficka karta..