cinki87
17.04.11,17:02
kde zistím koľko mám presne odrobené za posledné tri roky?ďakujem za skorú odpoveď
rodina1
17.04.11,15:11
kde zistím koľko mám presne odrobené za posledné tri roky?ďakujem za skorú odpoveď
Najlepšie to zistíš na sociálnej poisťovni podľa miesta tvojho trvalého pobytu.
cinki87
17.04.11,15:14
dá sa to zistiť telefonicky alebo niekde na internete sa to dá nájsť či tam treba ísť osobne?
rodina1
17.04.11,15:15
dá sa to zistiť telefonicky alebo niekde na internete sa to dá nájsť či tam treba ísť osobne?
Na internete určite nie, telefonicky, pochybujem. Pretože údaje budú zisťovať na základe rodného čísla.
Určite je lepšie ísť tam osobne.
cinki87
17.04.11,15:27
ak mám vyrobené za posledné tri roky 701 dni nebude to stačiť na podporu v nezamestnanosti ?...dá sa to nejak doplatiť?
Mila123
17.04.11,15:32
poistenec v posledných troch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, t. j. 730 dní. Predpoklad nároku na dávku v nezamestnanosti je podmienený dobou účasti na poistení v nezamestnanosti......nie je možné poistenie spätné......
veronikasad
17.04.11,15:57
ak mám vyrobené za posledné tri roky 701 dni nebude to stačiť na podporu v nezamestnanosti ?...dá sa to nejak doplatiť?
si už evidovaný na úrade práce, alebo ešte pracuješ ?
cinki87
17.04.11,16:00
už som evidovaný mám ísť do socialnej poistovňe sa informovať ale vidím že je to zbytočné
veronikasad
17.04.11,16:03
už som evidovaný mám ísť do socialnej poistovňe sa informovať ale vidím že je to zbytočné
3koda, že si nepýtal na Porade skôr než si sa išiel evidovať. Mal si v poslednom roku jedného alebo viacerých zamestnávatelov ?
Potvrdenie o príjme pre účely dávky v nezamestnanosti si už odovzdával na úrad práce ?
cinki87
17.04.11,16:05
..........za posledný rok jedneho.....nie nedaval som ešte potvrdenie o prijme
veronikasad
17.04.11,16:08
prečo?ako by sa to potom riešilo..........za posledný rok jedneho.....
Ak máš naozaj 701 dní, stačilo na cca mesiac (pred evidenciou) prihlásiť sa v soc. poisťovni ako dobrovolne poistená osoba v nezamestnanosti (v tom období by si si ale musel sám zaplatiť zdr.poistenie ako samoplatitel).

Dni si rátal v posledných dvoch alebo troch rokoch? Kedy si poberal naposledy dávku?

Prihlásiť na poistenie v nezamestnanosti sa ešte dá aj teraz (nie spätne), ale bude to trochu komplikovanejšie.
cinki87
17.04.11,16:15
to by sa celé posúvalo lebo medzi tým som robil 3 mesiace na dohodu a 10 mesiacov som bol nezamestnaný.......v posledných troch rokoch bohužiaľ....no toto keby sa dalo spatne zaplatiť na tie dohody by som sa nepohneval
veronikasad
17.04.11,16:17
to by sa celé posúvalo lebo medzi tým som robil 3 mesiace na dohodu a 10 mesiacov som bol nezamestnaný.......v posledných troch rokoch bohužiaľ....no toto keby sa dalo spatne zaplatiť na tie dohody by som sa nepohneval
spätne sa nedá, bohužial. Od kedy si teraz evidovaný ?
cinki87
17.04.11,16:20
pekne som sa oklamal.......od stredy
veronikasad
17.04.11,16:23
pekne som sa oklamal.......od stredy
napriek tomu choď do SP (na odd. dávok v nezamestnanosti), nech ti pozrú presné dni poistenia v nezamestnanosti. Daj si vypísať aj obdobie poistenia. Možno to nebude také čierne a bude sa s tým dať niečo robiť ...
(dá sa prihlásiť aj počas evidencie na UP, len problematickejšie je potom odhlásenie, aby vznikol príp. nový nárok na zaradenie do evidencie).
Hoď potom dátumy na poradu.

Ešte - počas evidencie si poberal dávku v nezamestnanosti ?
cinki87
17.04.11,16:30
nie nepoberal som ešte nič ani korunu som nedostal nikdy od štátu...mám 23 rokov a na dávku mám pravo až od 25 rokov takže a rodičia majú dosť vysoký príjem
veronikasad
17.04.11,16:35
nie nepoberal som ešte nič ani korunu som nedostal nikdy od štátu...mám 23 rokov a na dávku mám pravo až od 25 rokov takže a rodičia majú dosť vysoký príjem
na dávku v nezamestnanosti (ak ti na ňu vznikol nárok), nemusíš čakať do 25 rokov veku. Do predch. evidencie ti asi na ňu ešte nárok nevznikol (nemal si 730 dní nem.poistenia).
Ak by si už dávku v nezamestnanosti poberal, doba nového poistenia by sa ti počítala až od ukončenia poberania dávky (nie posledné tri roky).

Choď do SP a zisti obdobie poistenia v nezamestnanosti. Potom sem napíš.
cinki87
17.04.11,16:53
dobre dám vedieť inač koľko stojí poistné v nezamestnanosti ak si ho platím sám?:)
veronikasad
17.04.11,16:55
dobre dám vedieť inač koľko stojí poistné v nezamestnanosti ak si ho platím sám?:)
platíš 2 % z tebou určeného vymer.základu, najmenej z minimálneho (2 % z 329,06€)