VitoCorleone
17.04.11,19:56
Aj vam sa zda, ze tesco - konkretne zlate piesky BA zvysilo nejak brutalne ceny hore na niektorych vyrobkoch. Tiez ste to postrehli. To uz je neunosne co stvaraju
Stefan2005
17.04.11,18:15
Aj vam sa zda, ze tesco - konkretne zlate piesky BA zvysilo nejak brutalne ceny hore na niektorych vyrobkoch. Tiez ste to postrehli....

... ak si to zistil, prečo si neuviedol konkrétne príklady?
Mimochodom, aj v niektorých okolitých krajinách dosť výrazne šli hore ceny potravín...
Indeed
17.04.11,18:22
TESCO ako celok, zvyšilo ceny už v r. 2008

a v r. 2010 prišli s fintou "karta Clubcard" aby prilakali späť zákazníkov.
KoxXxo
17.04.11,18:24
To neviditeľná ruka trhu.
buchač
17.04.11,18:26
Aj vam sa zda, ze tesco - konkretne zlate piesky BA zvysilo nejak brutalne ceny hore na niektorych vyrobkoch. Tiez ste to postrehli. To uz je neunosne co stvaraju

...budem za múdreho ...;)

Konkrétne Tesco je len jedno ....

Tesco . t.j. http://www.itesco.sk/ ....a ak sa zvýši cena produktu X v BA - Zlaté piesky , tak sa cena toho istého produktu prejaví aj v ostatných predajniach na celom Slovensku ...bez rozdielu ...:rolleyes:

Ak sa mýlim , tak nech ma niekto fundovaný opraví ...............ale v to neverím !
Ice dive
17.04.11,18:31
Aj vam sa zda, ze tesco - konkretne zlate piesky BA zvysilo nejak brutalne ceny hore na niektorych vyrobkoch. Tiez ste to postrehli. To uz je neunosne co stvaraju
no celkovo stúpli ceny potravín... napr. mlieko stúplo z krízových 33 centov na 53 centov, a kryštálový cukor z 59 centov na 99 centov... ale napríklad taký tesco chlieb si stále drží cenu 76 centov...

myslím však že to zvýšenie cien potravín je spojené s vyššou DPH, ako aj s koncom krízy, kedy ceny vôbec nestúpali... napr. ten cukor je riadne vyskočený... možno ten cenový nárast vnímaš z dôvodu ten rekonštrukcie a modernizácie...
lujza.j
17.04.11,18:34
... ak si to zistil, prečo si neuviedol konkrétne príklady?
Mimochodom, aj v niektorých okolitých krajinách dosť výrazne šli hore ceny potravín...

v Rakúsku iba cukor, všetko ostatné je tam rovnaké=lacnejšie ako tu, teda aspoň to čo v Lidl nakupujem ja.
Ice dive
17.04.11,18:34
...budem za múdreho ...;)

Konkrétne Tesco je len jedno ....

Tesco . t.j. http://www.itesco.sk/ ....a ak sa zvýši cena produktu X v BA - Zlaté piesky , tak sa cena toho istého produktu prejaví aj v ostatných predajniach na celom Slovensku ...bez rozdielu ...:rolleyes:

Ak sa mýlim , tak nech ma niekto fundovaný opraví ...............ale v to neverím !
buchač, divil by si sa, ale aj v tescu sú rozdiely v cenách ale tie sú dané veľkosťou predajne, najlacnejšie sú hypermarkety, potom supermarkety a najdrahšie sú tesco potraviny expres na sídliskách..
VitoCorleone
17.04.11,18:49
no napriklad taka cokolada tesco vyrabana v nemecku, fakt velmi chutna stala povodne cca 14 byvalych SKK a teraz stoji 22 skk, co je neskutocne zdvihnutie ceny
buchač
17.04.11,19:00
Aj vam sa zda, ze tesco - konkretne zlate piesky BA zvysilo nejak brutalne ceny hore na niektorych vyrobkoch. Tiez ste to postrehli. To uz je neunosne co stvaraju


...budem za múdreho ...;)

Konkrétne Tesco je len jedno ....

Tesco . t.j. http://www.itesco.sk/ ....a ak sa zvýši cena produktu X v BA - Zlaté piesky , tak sa cena toho istého produktu prejaví aj v ostatných predajniach na celom Slovensku ...bez rozdielu ...:rolleyes:

Ak sa mýlim , tak nech ma niekto fundovaný opraví ...............ale v to neverím !


buchač, divil by si sa, ale aj v tescu sú rozdiely v cenách ale tie sú dané veľkosťou predajne, najlacnejšie sú hypermarkety, potom supermarkety a najdrahšie sú tesco potraviny expres na sídliskách..
...čítal si ma poriadne ??????????

Myslím si , že nie ....
Dôvody :
- nikde som nespomínal veľkosť predajne
- nikde som nevravel o supermarkete ....
- spomenul som len jeden " produkt X "
- s tým súvisí aj to nasledovné , že ak pôjdeš do porovnateľného obchodu na celom Slovensku , tak cena bude vždy rovnaká ....
- ceny sa určujú pre jednotlivé produkty na tie akčné letáky len a len na ústredí firmy ...robí to tzv. product manager sales...
- je to potom tak , že
cena hypermerket BA = cena hypermarket KE
cena supermarket BA = cena supermarket KE , PO , VV , MI
cena tesco potraviny expres BA = cena tesco potraviny expres .....všade
- neexistuje , že by sa stalo , aby porovnateľné Tesco zvýšilo cenu toho alebo onoho ...



Takže si stojím za svojím , aj keby neviem čo bolo ...nakoľko veľmi dobre viem , o čom vravím , nakoľko o tejto pracovnej problematike som sa dennodenne napočúval až - až ...;):rolleyes:
Ice dive
17.04.11,19:20
...čítal si ma poriadne ??????????

Myslím si , že nie ....
Dôvody :
- nikde som nespomínal veľkosť predajne
- nikde som nevravel o supermarkete ....
- spomenul som len jeden " produkt X "
- s tým súvisí aj to nasledovné , že ak pôjdeš do porovnateľného obchodu na celom Slovensku , tak cena bude vždy rovnaká ....
- ceny sa určujú pre jednotlivé produkty na tie akčné letáky len a len na ústredí firmy ...robí to tzv. product manager sales...
- je to potom tak , že
cena hypermerket BA = cena hypermarket KE
cena supermarket BA = cena supermarket KE , PO , VV , MI
cena tesco potraviny expres BA = cena tesco potraviny expres .....všade
- neexistuje , že by sa stalo , aby porovnateľné Tesco zvýšilo cenu toho alebo onoho ...



Takže si stojím za svojím , aj keby neviem čo bolo ...nakoľko veľmi dobre viem , o čom vravím , nakoľko o tejto pracovnej problematike som sa dennodenne napočúval až - až ...;):rolleyes:
máš pravdu, celoslovensky by ceny mali byť ceny v letákoch rovnako veľkých predajniach rovanaké... ale keď sa veľmi chce tak sa dajú nájsť aj výnimky napríklad z vlastnej skúsenosti ti poviem že tesco v NR predávalo tesco chlieb za 82 centov a tesco BA Zlaté piesky za 76 centov... (ale to je možno dané ich lokálnou pekárňou...)
arizona
17.04.11,19:30
v Rakúsku iba cukor, všetko ostatné je tam rovnaké=lacnejšie ako tu, teda aspoň to čo v Lidl nakupujem ja.
Trochu ta opravim. Islo dost veci hore,aj ked mozno nie tak vyrazne ako na SK.
Lidl mozno drzi ceny svojich vyrobkov...skus pozriet ostatne.
lujza.j
17.04.11,19:39
Trochu ta opravim. Islo dost veci hore,aj ked mozno nie tak vyrazne ako na SK.
Lidl mozno drzi ceny svojich vyrobkov...skus pozriet ostatne.

mimotemy http://www.lidl.at/cps/rde/xchg/SID-E39749D1-829A2ED8/lidl_at/hs.xsl/5159.htm
chodím cca. každý druhý týždeň, zatial som nepostrehla, že by niečo čo kupujem bolo drahšie, cestoviny, tuniak, omáčky na cestoviny, syry/ementál, mozarela/ , zmesi na chleba ,natieracie syry a xy iných vecí. skús konkrétne aspoň budem informovanejšia;) ja som zatial zaregistrovala iba cukor
trisestri
17.04.11,20:29
nie iba Tesco,aj v Kauflande išli niektoré ceny hore,napríklad cukor,olej,pečivo a to už dúfam sa nenaplnia predpovede hladomoru ktoré sa šíria v posledných dnoch-správy o hromadných úhynoch včiel vo svete neveštia nič dobré,kedže tie oplodnujú kvet mnohých plodín.
pivko
18.04.11,05:01
buchač, divil by si sa, ale aj v tescu sú rozdiely v cenách ale tie sú dané veľkosťou predajne, najlacnejšie sú hypermarkety, potom supermarkety a najdrahšie sú tesco potraviny expres na sídliskách..
Blbosť, Tesco má rovnaké ceny v každej predajni , akurát niektoré akcie sú len pre HM.
BXLmiami
18.04.11,06:51
nie iba Tesco,aj v Kauflande išli niektoré ceny hore,napríklad cukor,olej,pečivo a to už dúfam sa nenaplnia predpovede hladomoru ktoré sa šíria v posledných dnoch-správy o hromadných úhynoch včiel vo svete neveštia nič dobré,kedže tie oplodnujú kvet mnohých plodín.
No ked dlhodobe celosvetovo blbneme a všetky kvety z trávnika pravidelne zosekáme že vraj burina.Tá blbá moda trávnikov a ihličnanov nemohla prineisť nič iné.
jar88
18.04.11,07:32
Aj vam sa zda, ze tesco - konkretne zlate piesky BA zvysilo nejak brutalne ceny hore na niektorych vyrobkoch. Tiez ste to postrehli. To uz je neunosne co stvaraju
Tým si chcel poukázať na skutočnosť, že tesco nám tu zvyšuje cený?
Myslím, že sa dosť brutálne mýliš.
Tesco má na našom trhu najväčšiu zásluhu na znižovaní cien. Podľa môjho názoru, má tesko najúčinejšiu obchodnú politiku na trhu a veľmi úspešne ňou drží ostatné obchodné reťazce pri zemi.
----------------------------------------
Ak máš pocit, že ta tvoja tesco čokoláda je v tescu predražená, máš možnosť poobzerať sa po trhu a ak nájdeš rovnako dobrú čokoládu inde, zahraj sa na neviditeľnú ruku trhu.
------------------------------------------
Neboj sa, tesko ťa nebude sledovať, či si náhodou niečo lepšie nenašiel v Bile, Lídli či kdekoľvek inde.
durisovad
18.04.11,14:32
Tesco nielen zvysuje ceny, ale aj klame zakaznikov. V regali je cenovka napr 2,20 Eura, ale pri pokladni nablokuju 4 Eura. Ked to clovek ide reklamovat, dozvie sa, ze cenovka je nespravna. Tovar sice vezmu spat, aj peniaze vratia, ale podla mojho nazoru sa spoliehaju, ze ludia sa budu hanbit sa ozvat, cenu zaplatia a tovar si vezmu.
Petra Nová
18.04.11,15:11
Nielen Tesco zavádza cenovkami, rovnaké je to aj v Kauflande. V Lidli som si nevšimla, žeby takto šudili, ale tam zas chýbajú niektoré cenovky, takže človek sa ľahko dostane do omylu. Odpúšťam im :), lebo som tam kúpila niektoré kvalitné veci výrazne lacnejšie.
misoft
18.04.11,15:44
Nielen Tesco zavádza cenovkami, rovnaké je to aj v Kauflande. V Lidli som si nevšimla, žeby takto šudili, ale tam zas chýbajú niektoré cenovky, takže človek sa ľahko dostane do omylu. Odpúšťam im , lebo som tam kúpila niektoré kvalitné veci výrazne lacnejšie.
Neviem, ako Vy, ale ja to riešim v takom prípade s rozumom. NEROZČUĽOVAŤ SA! :D
Ak je cenovka v regáli X a naučtujú mi Y, tak buď odmietnem ten tovar rovno pri pokladni (musí ho potom stornovať), alebo sa vyberiem k personálu (na "informáciach"), kde im to oznámim. Doteraz som sa nestretol s tým, aby mi odmietli takúto "reklamáciu". Zároveň ich ale upozorním, že takýmto "nepresným a zavádzajúcim" označovaním cien porušujú zákon.
Som stálym zákazníkom T...., poznajú ma tam :D ako nepísaného (a niekedy aj drzého) kontrolóra. Dokonca i riaditeľ T.... ma pozná a len čaká, kedy mu nájdem nejakú chybu.
To by ste mali vidieť personál, ako začne kmitať - dokonca i riaditeľ je z toho na "vetve", ak mu oznámim, kde som niečo našiel. :D.
Čo sa týka ostatných: L.... nerád tam chodím, mnoho tovaru neoznačeného cenovkami, cenovky často nezodpovedajú, nie je možnosť si to overiť, personál ako keby ani neexistoval.
K..... Cenovky sú síce OK, ale nie je možnosť si samostatne overiť cenu na skeneroch. Personál sa sem-tam mihne.
B.... tak tá sa v tomto polepšila, cenovky sú OK a je aj možnosť overenia (oproti minulej, ktorú sme mali asi pred 4 rokmi). Dokonca aj personál je tam :D

O ponuke tovarov sa vyjadrovať nebudem.

Toto sú však len moje zistenia a dojmy, založené na mojich "výletoch" po obchodných reťazcoch.
durisovad
18.04.11,15:58
Ak nakupujem sama, nemam sancu sucasne balit tovar a sledovat, co nahodi do pokladne pokladnicka. Ked sme dvaja, tak manzel bali a ja sledujem ceny. Tiez sa mi stalo, ze uz pri pokladni som tovar odmietla, ale chudera pokladnicka mala s tym problemy, tak som to vyriesila na oddeleni reklamacii. Poznam niektore pokladnicky, boli to moje byvale kolegyne, takze viem, ako je s nimi zaobchadzane zo strany manazerov a radsej ich nestresujem.
misoft
18.04.11,17:26
Len na margo: chudák pokladníčka ani nie je zodpovedná za to, aké ceny sú v regáloch. Ona len blokuje ("Dobrý deň", pip, pip, pip, ........ pip, 23,60 €, chŕŕŕ, "Nech sa páči, bloček," "Ďakujem") a ceny sú v systéme. Ona ich neovplyvní.
Halli
18.04.11,17:41
Tesco nielen zvysuje ceny, ale aj klame zakaznikov. V regali je cenovka napr 2,20 Eura, ale pri pokladni nablokuju 4 Eura. Ked to clovek ide reklamovat, dozvie sa, ze cenovka je nespravna. Tovar sice vezmu spat, aj peniaze vratia, ale podla mojho nazoru sa spoliehaju, ze ludia sa budu hanbit sa ozvat, cenu zaplatia a tovar si vezmu.

tak,tak...na toto sú špecialne školení :o, stačí sa pozrieť po regáloch a všímať si uloženie tovarov rovnakého názvu s rozdielnymi cenami a dodavateľmi, uloženie cenoviek pod a nad tovarom zámerne opačne, chybne natipované ceny- že zľava...a pri pokladni stará suma....Už som reklamovala takéto veci strašne veľa krát a to sa mi stalo, že ma obtiahli aj o 7 €...fuj je mi z toho nanič. Zámerne robia malé plochy na odloženie tovaru na pulte po pípnutí, aby nebol čas kontrolovať, "šup do tašky a bežte blbkovia, len si nič nekontrolujte"...:cool:
arizona
18.04.11,17:51
Tesco nielen zvysuje ceny, ale aj klame zakaznikov. V regali je cenovka napr 2,20 Eura, ale pri pokladni nablokuju 4 Eura. Ked to clovek ide reklamovat, dozvie sa, ze cenovka je nespravna. Tovar sice vezmu spat, aj peniaze vratia, ale podla mojho nazoru sa spoliehaju, ze ludia sa budu hanbit sa ozvat, cenu zaplatia a tovar si vezmu.


tak,tak...na toto sú špecialne školení :o, stačí sa pozrieť po regáloch a všímať si uloženie tovarov rovnakého názvu s rozdielnymi cenami a dodavateľmi, uloženie cenoviek pod a nad tovarom zámerne opačne, chybne natipované ceny- že zľava...a pri pokladni stará suma....Už som reklamovala takéto veci strašne veľa krát a to sa mi stalo, že ma obtiahli aj o 7 €...fuj je mi z toho nanič. Zámerne robia malé plochy na odloženie tovaru na pulte po pípnutí, aby nebol čas kontrolovať, "šup do tašky a bežte blbkovia, len si nič nekontrolujte"...:cool:
Vsetci vieme, ze je to zamer,klamat takto zakaznika. Od kedy tieto kolosy funguju, od vtedy ten "problem" existuje a nic sa s tym nerobi...:rolleyes:
Je len male percento ludi,ktori si to pri vacsom nakupe vsimnu,alebo si to vsimnu doma a neoplati sa im /alebo nechce/ ist, ci cestovat naspat.

Ja to riesim tak, ze po druhom raze,ked mi nauctovali inu sumu / pri reklamovani pri pokladni ma poslali velkodusne na rekl. oddeleni, ci kde.../ som prestala v tychto obchodoch nakupovat.
Preco by som mala mojimi nakupmi podporovat obchody, kde umyslene klamu? Radsej pojdem niekde, kde si mozem nakupit v pohode a nemusim sledovat a striehnut,aby ma neoklamali.
Keby tak spravili vsetci oklamani, tak by sa s tym nieco zacalo robit...
pavol54
18.04.11,18:51
Tým si chcel poukázať na skutočnosť, že tesco nám tu zvyšuje cený?
Myslím, že sa dosť brutálne mýliš.
Tesco má na našom trhu najväčšiu zásluhu na znižovaní cien. Podľa môjho názoru, má tesko najúčinejšiu obchodnú politiku na trhu a veľmi úspešne ňou drží ostatné obchodné reťazce pri zemi.
----------------------------------------
Ak máš pocit, že ta tvoja tesco čokoláda je v tescu predražená, máš možnosť poobzerať sa po trhu a ak nájdeš rovnako dobrú čokoládu inde, zahraj sa na neviditeľnú ruku trhu.
------------------------------------------
Neboj sa, tesko ťa nebude sledovať, či si náhodou niečo lepšie nenašiel v Bile, Lídli či kdekoľvek inde.
To od teba ako sedí, žiadny obchodník sa nezníži tak nízko aby len tak mirnx-tirnix znižoval ceny, ony dostali podporu ešte za prvej dzurindovej vlády a za to mali ako kompenzáciu znížiť určitý sortiment tovarov, teraz im záväzky skončili, tak budú tvoriť tak ceny ako budú chcieť a mať možnosť vzhľadom na vybudované postavenie na trhu z našich daní.
pavol54
18.04.11,18:59
Mne osobne sa stalo že na regáli bola nižšia cena, ako na pokladni zaplatil som, za to pokladňa nemôže, ale hneď som reklamoval cenu, vraj mám vrátiť tovar a ja nato" trvám na cene tovaru za ktorú to ponúkate", musel som ich odviesť k regálu že mám pravdu, a pekne mi rozdiel vyrovnali, ale cenovku na regáli ihneď strhli.
lujza.j
18.04.11,19:22
mňa pri Tescu šokuje napr. to že od dodávateľa tovaru si 1/4 ročne účtujú "pokutu pre prípad nedodanie tovaru":eek::eek: pre mňa choré, ale pre nich istá keška od každého dodávateľa, pretože ak za 1/4 roka nedošlo k použitiu pokuty, teda tovar bol riadne dodaný, keška ostáva ďalej v Tesco, pre ďalší 1/4 rok.
doktor01
18.04.11,19:26
Neviem, ako Vy, ale ja to riešim v takom prípade s rozumom. NEROZČUĽOVAŤ SA! :D
Ak je cenovka v regáli X a naučtujú mi Y, tak buď odmietnem ten tovar rovno pri pokladni (musí ho potom stornovať), alebo sa vyberiem k personálu (na "informáciach"), kde im to oznámim. Doteraz som sa nestretol s tým, aby mi odmietli takúto "reklamáciu". Zároveň ich ale upozorním, že takýmto "nepresným a zavádzajúcim" označovaním cien porušujú zákon.
Som stálym zákazníkom T...., poznajú ma tam :D ako nepísaného (a niekedy aj drzého) kontrolóra. Dokonca i riaditeľ T.... ma pozná a len čaká, kedy mu nájdem nejakú chybu.
To by ste mali vidieť personál, ako začne kmitať - dokonca i riaditeľ je z toho na "vetve", ak mu oznámim, kde som niečo našiel. :D.
Čo sa týka ostatných: L.... nerád tam chodím, mnoho tovaru neoznačeného cenovkami, cenovky často nezodpovedajú, nie je možnosť si to overiť, personál ako keby ani neexistoval.
K..... Cenovky sú síce OK, ale nie je možnosť si samostatne overiť cenu na skeneroch. Personál sa sem-tam mihne.
B.... tak tá sa v tomto polepšila, cenovky sú OK a je aj možnosť overenia (oproti minulej, ktorú sme mali asi pred 4 rokmi). Dokonca aj personál je tam :D

O ponuke tovarov sa vyjadrovať nebudem.

Toto sú však len moje zistenia a dojmy, založené na mojich "výletoch" po obchodných reťazcoch.
Plne súhlasím. Tiež mám skúsenosti (Tesc.), že pri cca 60% účtov ktoré som dostal bola nesprávne nahodená cena. Od pár centov až po 23€ na jednom nákupe. Jednoducho je to obchod, ktorý nás permanentne okráda. Bohužiaľ takéto praktiky sú aj v iných obchodoch. Bez skontrolovania účtu a pravidelnej reklamácie z obchodu neodídem. Je to hanba predajcov. Fuj,fuj, fuj...
PS: Posledne v Tesc.. dostali na akciovú cenu čokolády Milka 100g (klasické originálne balenia). No chuťovo aj varová čokoláda asi chutí lepšie. Podotýkam výrobca nebol uvedený, ale text na zadnej stane bol v prvom rade v poľštine. Zrejme ide o poľský šmejd v podradnej kvalite v obale osvedčenej kvality.
doktor01
18.04.11,19:37
Dobrá rada
Chcete znížiť rodinné náklady? Začnite kontrolovať účty z ERP aj pri bežných nákupoch v obchodoch a reklamujte nedostatky. Úspora je zaručená.
PS: Neplaťme viac za „chyby" (zámernosť) obchodníkov!!!
jar88
19.04.11,06:07
PS: Posledne v Tesc.. dostali na akciovú cenu čokolády Milka 100g (klasické originálne balenia). No chuťovo aj varová čokoláda asi chutí lepšie. Podotýkam výrobca nebol uvedený, ale text na zadnej stane bol v prvom rade v poľštine. Zrejme ide o poľský šmejd v podradnej kvalite v obale osvedčenej kvality.
Nevieš o čom vlastne píšeš.
Čo je podľa teba osvedčená kvalita? Obal Milka?
Na obale je vždy uvedený výrobca a v prípade Milky je to KRAFT (Kraft Foods) a pritom je jedno či to bolo vyrobené na Slovensku, vo Švajčiarsku, či v Poľsku. Stále je to Milka.
jar88
19.04.11,06:14
To od teba ako sedí, žiadny obchodník sa nezníži tak nízko aby len tak mirnx-tirnix znižoval ceny, ony dostali podporu ešte za prvej dzurindovej vlády a za to mali ako kompenzáciu znížiť určitý sortiment tovarov, teraz im záväzky skončili, tak budú tvoriť tak ceny ako budú chcieť a mať možnosť vzhľadom na vybudované postavenie na trhu z našich daní.
Určite budú tvoriť ceny ako budú chcieť:---
a sami si zrušia postavenie na trhu:D len tak mirnix-tirnix.:eek:
Oliwa
19.04.11,07:47
Vsetci vieme, ze je to zamer,klamat takto zakaznika. Od kedy tieto kolosy funguju, od vtedy ten "problem" existuje a nic sa s tym nerobi...:rolleyes:
Je len male percento ludi,ktori si to pri vacsom nakupe vsimnu,alebo si to vsimnu doma a neoplati sa im /alebo nechce/ ist, ci cestovat naspat.

Ja to riesim tak, ze po druhom raze,ked mi nauctovali inu sumu / pri reklamovani pri pokladni ma poslali velkodusne na rekl. oddeleni, ci kde.../ som prestala v tychto obchodoch nakupovat.
Preco by som mala mojimi nakupmi podporovat obchody, kde umyslene klamu? Radsej pojdem niekde, kde si mozem nakupit v pohode a nemusim sledovat a striehnut,aby ma neoklamali.
Keby tak spravili vsetci oklamani, tak by sa s tym nieco zacalo robit...
Arizonka, ešte poraď, kde je to "niekde" inde... :(
Možno kdesi na dedine v nejakom "Rozličnom tovare" či "Potravinách" rodinného typu, kde na obchod vyčlenili jednu miestnosť v dome + sklad alebo bývalú garáž... Ale v meste to máš prašť ako uhoď - všetky zahraničné obchodné reťazce sú na tom, čo sa cenovej politiky týka, rovnako... A akcie? Od toho sú obchodní riaditelia, marketingoví manažéri a dodávatelia - jeden mesiac spravia akciu pre Tesco, druhý pre Kaufland, Billu či Lidl... A to, že cenovky na lištách regálov často nekorešpondujú s cenou nablokovanou pri pokladni závisí od súhry a šikovnosti/nešikovnosti tých ostatných - nechcem povedať posledných - článkov v reťazci... IT technikov, ktorí majú na starosti nahodenie cien do počítačovej siete a "vedúcich" regálov na predajni, ktoré často nestíhajú tie cenovky súbežne a priebežne s nimi aktualizovať, pretože - nejsou lidi... Do obchodu sa totiž nikto pracovať nehrnie... a ani tých pár brigádnikov, ktorým úderom poslednej hodiny ich smeny "padla", to z biedy nevytrhne...

Sledovať a striehnuť už treba všade:mad: ... Ale to aby bol človek rys-ostrovid. A neviem ako Vás, ale mňa to veľmi unavuje, byť stále v strehu a vlastne sa to ani nedá... Mňa minule pani magistra v lekárni úmyselne/neúmyselne takmer obtiahla o pekných pár eur navyše. A to som prosím pekne brala okrem 3 položiek sterilnú gázu o rozmeroch 10x10cm - to tá bola taká drahá... :eek: Človek zamyslený, nebodaj ešte chorý, zaplatí a uteká... Podotýkam, že v lekárni som bola sama a chodím tam často, lebo to mám "pod nosom". No aj tak sa mi nejakého extra "prepáčte" ledva dostalo... :(
Indeed
19.04.11,08:05
Nakupovacie zvyklosti Slovákov, sú asi také,že nakupia v NAJBLIŽŠOM obchode,
potom sleduju akcie a vychytávky a do supermerketov chodia v sobotu
a raz do mesiaca vyrážajú do zahraničia na trhy, samozrejme, týka se len tých, čo mjú aký-taký prijem.
Tí čo majú hlboko do vrecka,tí kupuju len v NAJBLIŽSOM obchode.
jar88
19.04.11,08:08
Arizonka, ešte poraď, kde je to "niekde" inde... :(
Možno kdesi na dedine v nejakom "Rozličnom tovare" či "Potravinách" rodinného typu, kde na obchod vyčlenili jednu miestnosť v dome + sklad alebo bývalú garáž... Ale v mesto to máš prašť ako uhoď - všetky zahraničné obchodné reťazce sú na tom, čo sa cenovej politiky týka, rovnako... A akcie? Od toho sú obchodní riaditelia, marketingoví manažéri a dodávatelia - jeden mesiac spravia akciu pre Tesco, druhý pre Kaufland, Billu či Lidl... A to, že cenovky na lištách regálov často nekorešpondujú s cenou nablokovanou pri pokladni závisí od súhry a šikovnosti/nešikovnosti tých ostatných - nechcem povedať posledných - článkov v reťazci... IT technikov, ktorí majú na starosti nahodenie cien do počítačovej siete a "vedúcich" regálov na predajni, ktoré často nestíhajú tie cenovky súbežne a priebežne s nimi aktualizovať, pretože - nejsou lidi... Do obchodu sa totiž nikto pracovať nehrnie... a ani tých pár brigádnikov, ktorým úderom poslednej hodiny ich smeny "padla", to z biedy nevytrhne...

Sledovať a striehnuť už treba všade:mad: ... Ale to aby bol človek rys-ostrovid. A neviem ako Vás, ale mňa to veľmi unavuje, byť stále v strehu a vlastne sa to ani nedá... Mňa minule pani magistra v lekárni úmyselne/neúmyselne takmer obtiahla o pekných pár eur navyše. A to som prosím pekne brala okrem 3 položiek sterilnú gázu o rozmeroch 10x10cm - to tá bola taká drahá... :eek: Človek zamyslený, nebodaj ešte chorý, zaplatí a uteká... Podotýkam, že v lekárni som bola sama a chodím tam často, lebo to mám "pod nosom". No aj tak sa mi nejakého extra "prepáčte" ledva dostalo... :(
Tak, tak, samí zahraniční kapitalisti.
-----------------------------------
V Bratislave na Zlatých Pieskoch už špekulujú, ako naplatiť ľudí v pokladiach a skúšajú samoobslužné pokladne.
--------------------------------------------
Určite budú tak lakomí, že vám to blokovanie ani nezaplatia.
Ale čo by ste od nich iné mohli čakať. Časom vyšpekulujú aj automatické skladovanie a dopĺňanie regálov a prestanú platiť aj brigádnikov.
arizona
19.04.11,08:16
Oliw, ja chapem, ze vsetci sme omylni. V obchodoch su tiez len ludia...chapem, ze obcas sa moze pomylit hocikto.
Ale s cenovkami s hypermarketov a akciami-neakciami je to nieco ine, som presvedcena, ze ide o zamer...:mee::rolleyes:

Na kieho certa maju vseliakych manazerov ak nie su schopni spravne oznacit tovar v regaloch,aby nedochadzalo k omylom?
Snad sa nenajde clovek, co sa mu tem omyl so zle oznacenym tovarom v hypermarketoch nestal.
Tiez sa mi stalo, ze som sla kupit par krabic vianocnych ozdob,nalakali na ceny v letaku.
Pri pokladni mi nahodili ceny skoro o 40% vyssie. Pri asi 10 krabiciach to bolo dost penazi...
Ked som sa pri pokladni ozvala, ze v letakoch a na regaloch je ina, nizsia suma, tak zacala krutit, ze asi som sa zle pozrela atd. Nestalo sa mi to raz a poznam dost ludi s rovnakou,zlou skusenostou.
Vyzera to tak, ze zakaznici su blbi, slepi a neviem aki, len hypermarkety maju vsetko bezchybne...
Ale, skoda reci...
Oliwa
19.04.11,08:24
Nakupovacie zvyklosti Slovákov, sú asi také,že nakupia v NAJBLIŽŠOM obchode,
potom sleduju akcie a vychytávky a do supermerketov chodia v sobotu
a raz do mesiaca vyrážajú do zahraničia na trhy, samozrejme, týka se len tých, čo mjú aký-taký prijem.
Tí čo majú hlboko do vrecka,tí kupuju len v NAJBLIŽSOM obchode.
... a týka sa to tých, ktorí majú blízko hranice - ak sa im má ten mesačný nákup oplatiť... ;) Ak tam nejdú z dôvodu, aby čo-to ušetrili z rodinného rozpočtu, resp. na vzdialenosti nezáleží, znamená to, že šetriť nemusia a kľudne môžu nakupovať aj doma bez ohľadu na cenu - nehovorím že na kvalitu...
Lebo aj toť nedávno ste mohli v telke na tlačovke počuť, čo už slovenský spotrebiteľ dávno vie, že nie je Milka ako Milka, ani Jacobs ako Jacobs, ani Ariel ako Ariel... :mad: Závisí to od toho, či je tovar určený pre fajnového nemeckého či rakúskeho zákazníka, alebo "len" Slováčiska či Poliaka...
Vtip je v tom, že výrobcom nikto nič nemôže - pokiaľ oni rozdielne zloženie výrobku na obale uvádzajú - a to si píšte, že uvádzajú... :( A že to pôjde do Bruselu - no jéjdanenky, tak pôjde - a karavána pôjde ďalej...
A na záver tej správy bolo konštatovanie, že tieto "pochybenia" v kvalite výrobkov nikdy neboli v neprospech "západného" spotrebiteľa... No to už len bolo objavné zistenie! Si predstavte, že by si Rakúšáci kupovali v Blave Milku či Jacobsku, lebo u nás by bola kvalitnejšia! :rolleyes: Nonsens...
trisestri
19.04.11,08:39
Máš pravdu,len pri tej Milke si vedla,práve pri Milka Alpine bola zistená zhodná kvalita ako pri jedinom výrobku,ale ne je cola ako cola preto pijme radšej Slatinu, Korytnicu, Salvator, Fatru a iné naše minerálky-neviem ešte dostat Vincentku, Cígelku a Šaraticu?/v našich obchodoch som ich nevidel/ Nielen máme všetko drahé,ešte aj šmejdy.
arizona
19.04.11,10:02
Tak, tak, samí zahraniční kapitalisti.
-----------------------------------
V Bratislave na Zlatých Pieskoch už špekulujú, ako naplatiť ľudí v pokladiach a skúšajú samoobslužné pokladne.
--------------------------------------------
Určite budú tak lakomí, že vám to blokovanie ani nezaplatia.
Ale čo by ste od nich iné mohli čakať. Časom vyšpekulujú aj automatické skladovanie a dopĺňanie regálov a prestanú platiť aj brigádnikov.
Tie samoobsluzne pokladne maju napr. aj v Anglicku,nie je to ziadna novinka. Mne sa to celkom paci, vyuzivaju to najviac ludia s malym nakupom, aby nemuseli cakat v rade...S velkym nakupom je pohodlnejsie platit pri pokladni,lebo tam je viac miesta...;)
jar88
19.04.11,10:08
Nakupovacie zvyklosti Slovákov, sú asi také,že nakupia v NAJBLIŽŠOM obchode,
potom sleduju akcie a vychytávky a do supermerketov chodia v sobotu
a raz do mesiaca vyrážajú do zahraničia na trhy, samozrejme, týka se len tých, čo mjú aký-taký prijem.
Tí čo majú hlboko do vrecka,tí kupuju len v NAJBLIŽSOM obchode.
Presne tak,
všetci nakupujú v najbližších obchodoch a preto nám malé obchody postupne zatvárajú.
---------------------
Asi majú také veľké tržby a zisky, že už majú vystarané a viac sa im podnikať nechce, tak sa balia a idú si užívať na Riviéru.
JAZA
19.04.11,10:09
A čo ste si mysleli? Prerobili celý obchod. Niekto to musí zaplatiť.
Oliwa
19.04.11,10:26
Máš pravdu,len pri tej Milke si vedla,práve pri Milka Alpine bola zistená zhodná kvalita ako pri jedinom výrobku,ale ne je cola ako cola preto pijme radšej Slatinu, Korytnicu, Salvator, Fatru a iné naše minerálky-neviem ešte dostat Vincentku, Cígelku a Šaraticu?/v našich obchodoch som ich nevidel/ Nielen máme všetko drahé,ešte aj šmejdy.
Testovali tuším cca 5 výrobkov, neviem presne, ktoré to boli /išla som len okolo televízora, keď to dávali :)/, uviedla som ich len tak - nie ako bernú mincu, že presne toto odznelo na tlačovke... ;) Ale Milka a Cola tam bola určite spomenutá, odhliadnuc od konkrétnych súvislostí...
Oliwa
19.04.11,10:32
Oliw, ja chapem, ze vsetci sme omylni. V obchodoch su tiez len ludia...chapem, ze obcas sa moze pomylit hocikto.
Ale s cenovkami s hypermarketov a akciami-neakciami je to nieco ine, som presvedcena, ze ide o zamer...:mee::rolleyes:

Na kieho certa maju vseliakych manazerov ak nie su schopni spravne oznacit tovar v regaloch,aby nedochadzalo k omylom?
Snad sa nenajde clovek, co sa mu tem omyl so zle oznacenym tovarom v hypermarketoch nestal.
Tiez sa mi stalo, ze som sla kupit par krabic vianocnych ozdob,nalakali na ceny v letaku.
Pri pokladni mi nahodili ceny skoro o 40% vyssie. Pri asi 10 krabiciach to bolo dost penazi...
Ked som sa pri pokladni ozvala, ze v letakoch a na regaloch je ina, nizsia suma, tak zacala krutit, ze asi som sa zle pozrela atd. Nestalo sa mi to raz a poznam dost ludi s rovnakou,zlou skusenostou.
Vyzera to tak, ze zakaznici su blbi, slepi a neviem aki, len hypermarkety maju vsetko bezchybne...
Ale, skoda reci...
Arizonka, nechcem byť škodoradostná, ale keby si bola zostala len pri tom páre krabíc :) , možno by si si to ani nebola všimla a odišla by si s pocitom, ako výhodne si nakúpila... Ááále keďže si svoj pôvodný úmysel niekoľkonásobne prekročila... ;):D
Ale zostali sme kamošky, či?:rolleyes: U mně dobrý... :)
Oliwa
19.04.11,10:54
Presne tak,
všetci nakupujú v najbližších obchodoch a preto nám malé obchody postupne zatvárajú.
---------------------
Asi majú také veľké tržby a zisky, že už majú vystarané a viac sa im podnikať nechce, tak sa balia a idú si užívať na Riviéru.
Ktovie/kto vie kam chodí nakupovať jar88? :) A či vôbec chodí nakupovať... :rolleyes:
Oliwa
19.04.11,11:03
mňa pri Tescu šokuje napr. to že od dodávateľa tovaru si 1/4 ročne účtujú "pokutu pre prípad nedodanie tovaru":eek::eek: pre mňa choré, ale pre nich istá keška od každého dodávateľa, pretože ak za 1/4 roka nedošlo k použitiu pokuty, teda tovar bol riadne dodaný, keška ostáva ďalej v Tesco, pre ďalší 1/4 rok.
Netuším, či robíš účto pre Tesco /čo si nemyslím/ a vidíš ich faktúry či zmluvy :rolleyes:... Ale každopádne je to záležitosť právnikov, ako majú uzatvorené rámcové zmluvy s dodávateľmi... A ak sa tí dodávatelia pod to podpíšu a súhlasia s tým, je to zase nešikovnosť ich právnikov... :rolleyes: Všetko je vec dohody - a peňazí...
Oliwa
19.04.11,11:34
Nevieš o čom vlastne píšeš.
Čo je podľa teba osvedčená kvalita? Obal Milka?
Na obale je vždy uvedený výrobca a v prípade Milky je to KRAFT (Kraft Foods) a pritom je jedno či to bolo vyrobené na Slovensku, vo Švajčiarsku, či v Poľsku. Stále je to Milka.
Kraft Foods je síce len jeden, ale zloženie výrobku môže byť iné v závislosti od trhu, na ktorý je určený: podiel čistej čokolády, kakaovej hmoty, margarínu, cukru, emulgátorov... V tom je ten podstatný a chuťový rozdiel... Nevravím že cenový :rolleyes:...
jar88
19.04.11,11:49
Ktovie/kto vie kam chodí nakupovať jar88? :) A či vôbec chodí nakupovať... :rolleyes:
Pred rokom som ešte nevedel, kde sú naše potraviny, kde sa kupuje toaletný papier a ako sa k nám domov dostávajú veci potrebné na holenie. Bývam tu 30 rokov.
Už rok chodím nakupovať do sámosky, do tesca, do lídlu a podobne.
Máš pravdu, prvý deň to bolo o držku. Lístok v ruke a špekuluj, kam ísť pre zeleninu, kuracinu, olej a chlieb.
---------------------------------
Dnes som profík, kuknem na lístok a hneď sa mi vybaví trasa nákupu. Mám to v malíčku. Už viem kde je ktorá ulička a kde je konkrétny regál. Poznám všetok stabilný personál a naviac som ich naučil aj zdraviť.
Žiadne "ďalsí", ale dobrý ďeň a ako?
Oliwa
19.04.11,12:12
Pred rokom som ešte nevedel, kde sú naše potraviny, kde sa kupuje toaletný papier a ako sa k nám domov dostávajú veci potrebné na holenie. Bývam tu 30 rokov.
Už rok chodím nakupovať do sámosky, do tesca, do lídlu a podobne.
Máš pravdu, prvý deň to bolo o držku. Lístok v ruke a špekuluj, kam ísť pre zeleninu, kuracinu, olej a chlieb.
---------------------------------
Dnes som profík, kuknem na lístok a hneď sa mi vybaví trasa nákupu. Mám to v malíčku. Už viem kde je ktorá ulička a kde je konkrétny regál. Poznám všetok stabilný personál a naviac som ich naučil aj zdraviť.
Žiadne "ďalsí", ale dobrý ďeň a ako?
Sorry, ale trošku to odľahčím: A čo sa stalo? Vyhodil si po 30 rokoch slúžku? :D:D:D
Žeby sa aj Tebe nebodaj zhoršila finančná situácia - to sa mi ani nechce veriť...! :)
Ešte zostáva jedna záhada: Kto Ti píše na ten lístok, čo treba kúpiť... ;)
Ale za to preškoľovanie personálu Ti určite patrí uznanie, ako dobre, že si začal do tých obchodov chodiť... :) A "po aky" zdravia ten dobrý deň: Jó napot, Guten Tag, či nebodaj Dzien dobry? ;):---
Á propos: stabilný personál... Was ist das? Lebo v slovenskom obchode velice-prevelice zriedkavá záležitosť, v mestách takmer neznámy pojem, nahradený iným slovom - fluktuácia... :(
Oliwa
19.04.11,13:01
v Rakúsku iba cukor, všetko ostatné je tam rovnaké=lacnejšie ako tu, teda aspoň to čo v Lidl nakupujem ja.
Cukor nešiel hore preto, že by si to zmysleli predajcovia, ale jednoducho preto, že ho niet, resp. je ho nedostatok, a keďže cena kopíruje dopyt a dodávateľské ceny rapídne vzrástli, zákonite sa to prejavilo aj na tom kile cukru, ktorý si kladiete do košíka či vozíka - a je úplne jedno, či v Bille, Lidli, Kauflande, Tescu a bez ohľadu na to, či sa tá obchodná škatula :mad:, tváriaca ako Váš rodinný market, nachádza v Rakúsku, Maďarsku alebo na Slovensku... :(
Kedysi vraj Mária Terézia v čase nedostatku poradila svojim poddaným: Nemáte chlieb? Jedzte koláče...:(
Ak by som to chcela parafrázovať: Zdražel cukor? Kupujte med... :mad:
2009
19.04.11,13:09
To bola jej dcérka Mária Antoinetta. A ona to chúďa myslela v dobrom... Žila v obláčikoch.. A potom bum Francúzska revolúcia.. gilotína a tak...
Oliwa
19.04.11,13:11
Ospravedlňujem sa týmto Jeho Veličenstvu Márii Terézii... :D:D:D Bolo to už dosť dávno, nemôžem si všetko pamätať... :---
2009
19.04.11,14:47
Hi ešte že si to nezobrala osobne.. ponúkaš med za cukor. Vieš...potrebovala som si šťuchnúť a Ty si mi nechtiac nahrala.. kuk ale v dobrom. Evika
pavol54
19.04.11,14:56
Určite budú tvoriť ceny ako budú chcieť:---
a sami si zrušia postavenie na trhu:D len tak mirnix-tirnix.:eek:
Každý kto niečo ponúka si tvorí cenu tak ako chce a podľa možností čítaj celú vetu, aj pre daňové riaditeľstvo ponúkol podnikateľ za prenájom takú cenu akú chcel a podľa svojich možností, alebo mi to chceš vyvrátiť?
jar88
19.04.11,15:41
Každý kto niečo ponúka si tvorí cenu tak ako chce a podľa možností čítaj celú vetu, aj pre daňové riaditeľstvo ponúkol podnikateľ za prenájom takú cenu akú chcel a podľa svojich možností, alebo mi to chceš vyvrátiť?
Máš pravdu, že každý, kto niečo ponúka si tvorí cenu ako chce a podľa možností, aké má.
------------------------
Len že,
ak chce niekto úspešne ponúkať, nemôže tvoriť cenu ako sa mu práve zachce, ale presne podľa situácie na trhu svojich kupujúcich a podľa možností svojich nákupov na trhoch predávajúcich.
Na tom trhu o ktorom sa teraz bavíme, totiž každý kupuje za svoje a kupuje pre seba.
-------------------------
To čo si spomenul s tým daňovým úradom, je úplne iný trh. Na tom trhu sa neplatí zo svojho, ale zato sa inkasuje do svojho. To je presne to, čo mi na tomto bankovom socializme vadí. Každý tu tvrdí, že treba platiť odvody aby sme mali dôchodky a dostupné zdravotníctvo. Následne nariekate, že si to niekto elegantne prisvojuje.
jar88
19.04.11,15:51
Cukor nešiel hore preto, že by si to zmysleli predajcovia, ale jednoducho preto, že ho niet, resp. je ho nedostatok, a keďže cena kopíruje dopyt a dodávateľské ceny rapídne vzrástli, zákonite sa to prejavilo aj na tom kile cukru, ktorý si kladiete do košíka či vozíka - a je úplne jedno, či v Bille, Lidli, Kauflande, Tescu a bez ohľadu na to, či sa tá obchodná škatula :mad:, tváriaca ako Váš rodinný market, nachádza v Rakúsku, Maďarsku alebo na Slovensku... :(
Kedysi vraj Mária Terézia v čase nedostatku poradila svojim poddaným: Nemáte chlieb? Jedzte koláče...:(
Ak by som to chcela parafrázovať: Zdražel cukor? Kupujte med... :mad:
Vidím, že sa v obchode vyznáš asi tak, ako som sa ja vyznal v predajniach pred rokom. To znamená vôbec.
-------------------------------
Ten cukor zdražel preto že ho v Európe niet. To je do určitej miery pravda, ale má to svoj dôvod.
Možno si si to nevšimla, alebo si už zabudla, ale obchod s cukrom v EU je regulovaný kvótami. No a to je hlavný problém ceny cukru pre EU.
jar88
19.04.11,16:05
Sorry, ale trošku to odľahčím: A čo sa stalo? Vyhodil si po 30 rokoch slúžku? :D:D:D
Žeby sa aj Tebe nebodaj zhoršila finančná situácia - to sa mi ani nechce veriť...! :)
Ešte zostáva jedna záhada: Kto Ti píše na ten lístok, čo treba kúpiť... ;)
Ale za to preškoľovanie personálu Ti určite patrí uznanie, ako dobre, že si začal do tých obchodov chodiť... :) A "po aky" zdravia ten dobrý deň: Jó napot, Guten Tag, či nebodaj Dzien dobry? ;):---
Á propos: stabilný personál... Was ist das? Lebo v slovenskom obchode velice-prevelice zriedkavá záležitosť, v mestách takmer neznámy pojem, nahradený iným slovom - fluktuácia... :(
1. manželka
2. nie
3. manželka
4. po Slovensky
5. Tu v Bratislave sa za posledný rok žiadny personál nemenil.
Vídavam tam stále tie isté baby, rovnakých mäsiarov, proste žiadna fluktuácia. Dokonca aj regále dokladajú tie isté baby.
pivko
19.04.11,16:36
jar88 a Oliwa už by hádam aj stačilo, ste úplne mimo témy.
lujza.j
19.04.11,20:59
Netuším, či robíš účto pre Tesco /čo si nemyslím/ a vidíš ich faktúry či zmluvy :rolleyes:... Ale každopádne je to záležitosť právnikov, ako majú uzatvorené rámcové zmluvy s dodávateľmi... A ak sa tí dodávatelia pod to podpíšu a súhlasia s tým, je to zase nešikovnosť ich právnikov... :rolleyes: Všetko je vec dohody - a peňazí...

nie nerobím, ani im nevidím faktúry a zmluvy, proste viem:)
skôr si myslím, že chcú predávať v Tesco tak podpíšu. tak isto zaplatia pri "zaevidovaní" výrobku keš, tak isto zaplatia keď je ich výrobok v akcii a má byť v letáku, tiež zaplatia aby ich výrobok bol v regále vo výške očí, a xy iných poplatkov.Tesco sa v SR nenormálne nabaluje, odvedie tu štátu nejaké smiešne % a mega zisk ide k nim domov a ľudia tam robia na minimum. a ešte si dovolia klamať zákazníka, ale niekto musí zaplatiť manažment už nie je pre SR zastúpenie v ČR, ale už je SR samostatné. v SR je už asi toľko ks Tesco, že sme asi celý modrý z kozmu.
jar88
20.04.11,03:31
nie nerobím, ani im nevidím faktúry a zmluvy, proste viem:)
skôr si myslím, že chcú predávať v Tesco tak podpíšu. tak isto zaplatia pri "zaevidovaní" výrobku keš, tak isto zaplatia keď je ich výrobok v akcii a má byť v letáku, tiež zaplatia aby ich výrobok bol v regále vo výške očí, a xy iných poplatkov.Tesco sa v SR nenormálne nabaluje, odvedie tu štátu nejaké smiešne % a mega zisk ide k nim domov a ľudia tam robia na minimum. a ešte si dovolia klamať zákazníka, ale niekto musí zaplatiť manažment už nie je pre SR zastúpenie v ČR, ale už je SR samostatné. v SR je už asi toľko ks Tesco, že sme asi celý modrý z kozmu.
Takéto občianske náreky ma dojímajú k slzám.
Vraj sa tu nenormálne nabaluje a odvedie (asi na daniach) smiešne percento daní.
-------------------------------------
Čo si máme predstaviť pod pojmom smiešne %. To akože Tesko, má iné dane, ako ostatní tu na Slovensku?
Tesko neplatí 20% dph?
Tesko neplatí 19% zo zisku?
Tesko neplatí odvody z tých malých a veľkých platov?
Tesko neplatilo stavebným firmám za vybudovanie hangárov, neplatilo za zariadenie regálmi, za pokladne, za pozemky, za parkoviská a podobne?
-------------------------------------------------------------------
Tesko tu má od štátu nejaké výsadné postavenie?
Keby tu nebolo tesko, tak by ste ešte dnes behali do humy a metra vo Viedni.
pavol54
20.04.11,06:46
Smiešne je to že sme pred niekoľkými rokmi dodávali do siete tovar za 1,5 SK +dph a v predaji bol za 1,- Sk s dph to teda sa naplatili.
Vieš čo pripomínaš mi autora diela" proti všem "
Oliwa
20.04.11,08:46
Ono je to skôr na zaplakanie...:mee: myslím to spomínanie a porovnávanie cien spred rokov - aj tak to nikam nevedie, iba sa človeku zvýši tlak... :(
trisestri
20.04.11,08:55
Napriek všetkému,Tesco malo najvyšší obrat z obchodných retazcov a ako jedný z mala mali nárast tržieb na Slovensku,nepoznám ich obchodné praktiky,ale asi nebude iba všetko negatívne v ich posobení na našom trhu,samozrejme vždy je čo vylepšovat.
Oliwa
20.04.11,09:03
nie nerobím, ani im nevidím faktúry a zmluvy, proste viem:)
skôr si myslím, že chcú predávať v Tesco tak podpíšu. tak isto zaplatia pri "zaevidovaní" výrobku keš, tak isto zaplatia keď je ich výrobok v akcii a má byť v letáku, tiež zaplatia aby ich výrobok bol v regále vo výške očí, a xy iných poplatkov.Tesco sa v SR nenormálne nabaluje, odvedie tu štátu nejaké smiešne % a mega zisk ide k nim domov a ľudia tam robia na minimum. a ešte si dovolia klamať zákazníka, ale niekto musí zaplatiť manažment už nie je pre SR zastúpenie v ČR, ale už je SR samostatné. v SR je už asi toľko ks Tesco, že sme asi celý modrý z kozmu.
...ďalej za umiestnenie tovaru v čelových regáloch, na pokladničných stojanoch v pokladničných zónach /kde sa zákazník spravidla najviac zdrží a chtiac-nechtiac blúdi očami - zlatá baňa pre dodávateľov cigariet a žuvačiek/, za paletové pozície /o tom by vedeli rozprávať dodávatelia piva či minerálok.../ atď., atď...
...však som napísala, že všetko je to vec "dohody" - a peňazí...
...a tieto "praktiky" sa netýkajú samozrejme len Tesca, ale všetkých obchodných reťazcov - aj keď téma je výsostne venovaná Tescu... :)
Oliwa
20.04.11,10:40
Napriek všetkému,Tesco malo najvyšší obrat z obchodných retazcov a ako jedný z mala mali nárast tržieb na Slovensku,nepoznám ich obchodné praktiky,ale asi nebude iba všetko negatívne v ich posobení na našom trhu,samozrejme vždy je čo vylepšovat.
Trisestri ;):D, neviem, z akého prameňa ste vychádzali, ale výsledky týchto hodnotení sú vždy diskutabilné... nakoľko ako sa zvyklo hovoriť - štatistika je presný súčet nepresných čísiel...
Vždy je to o uhle pohľadu a správnom pomenovaní pojmov... Záleží aj na tom, či sú to výsledky napr. štatistického úradu alebo platených "nezávislých" agentúr...
mimotemy A okrem toho treba vedieť tie údaje aj čítať a rozumieť im, nie ako minule keď ten pajko Kažimír /podpredseda Smer-u/ v nedeľnej TV relácii Na telo tvrdil, že priemerná jednotková cena plynu za Fica klesla zo 45 centov na 5 centov eek: - aj na grafe mu to pripravili, a dušoval sa, že to je z údajov štatistického úradu, len si nevšimol takú maličkosť:
"Do konca roku 2007 sa cena plynu udávala za jeden meter kubický a od začiatku roka 2008 sa udáva za jednu kilowatthodinu (kWh), inými slovami, fakturuje sa výhrevnosť a nie objem. K zmene došlo z dôvodu vyššej objektívnosti a aj z dôvodu, že vo väčšine európskych krajín sa používa jednotka kWh.

A ešte mal tú drzosť vyhovárať sa na štatistický úrad:eek:... A toto žije z našich /mojich i Vašich daní/...:eek: Najradšej by som ho niekde kopla - aj jemu všetkých podobných "odborníkov", ktorí riadia tento štát... Ako je toto vôbec možné... :mad:

Peter Kažimír reagoval približne slovami: "Sadli sme na lep Štatistickému úradu." Takže nie oni, v ekonomickom oddelení SMERU urobili zásadnú chybu a nesprávne interpretovali štatistické informácie, ale samotný ŠU nachystal akúsi búdu, akýsi chyták či lep, na ktorý sa oni chytili.

Čítajte viac: http://gabor.blog.sme.sk/c/262406/Dramaticke-zlacnenie-plynu-za-vlady-strany-SMER.html#ixzz1K3tzYQIz mimotemy
trisestri
20.04.11,10:54
Trisestri ;):D, neviem, z akého prameňa ste vychádzali, ale výsledky týchto hodnotení sú vždy diskutabilné... nakoľko ako sa zvyklo hovoriť - štatistika je presný súčet nepresných čísiel...
Vždy je to o uhle pohľadu a správnom pomenovaní pojmov... Záleží aj na tom, či sú to výsledky napr. štatistického úradu alebo platených "nezávislých" agentúr...
mimotemy A okrem toho treba vedieť tie údaje aj čítať a rozumieť im, nie ako minule keď ten pajko Kažimír /podpredseda Smer-u/ v nedeľnej TV relácii Na telo tvrdil, že priemerná jednotková cena plynu za Fica klesla zo 45 centov na 5 centov eek: - aj na grafe mu to pripravili, a dušoval sa, že to je z údajov štatistického úradu, len si nevšimol takú maličkosť:
"Do konca roku 2007 sa cena plynu udávala za jeden meter kubický a od začiatku roka 2008 sa udáva za jednu kilowatthodinu (kWh), inými slovami, fakturuje sa výhrevnosť a nie objem. K zmene došlo z dôvodu vyššej objektívnosti a aj z dôvodu, že vo väčšine európskych krajín sa používa jednotka kWh.

A ešte mal tú drzosť vyhovárať sa na štatistický úrad:eek:... A toto žije z našich /mojich i Vašich daní/...:eek: Najradšej by som niekde kopla - aj jemu všetkých podobných "odborníkov", ktorí riadia tento štát... Ako je toto vôbec možné... :mad:

Peter Kažimír reagoval približne slovami: "Sadli sme na lep Štatistickému úradu." Takže nie oni, v ekonomickom oddelení SMERU urobili zásadnú chybu a nesprávne interpretovali štatistické informácie, ale samotný ŠU nachystal akúsi búdu, akýsi chyták či lep, na ktorý sa oni chytili.

Čítajte viac: http://gabor.blog.sme.sk/c/262406/Dramaticke-zlacnenie-plynu-za-vlady-strany-SMER.html#ixzz1K3tzYQIz mimotemy

Myslím že to bol štatistický úrad a výška tržieb bola cca 1,17 mld eur/trend nakupovat všeobecne v marketoch je myslím jasný/-určite nie som ako Kažimír,lebo povedat že bol taký pokles cien plynu a hadzat tam tie cifry bez akéhokolvek rozmyšlania a aj Sulík ešte tam čumel do tých papierov,vidno ako sú odtrhnutý od reality,Smer kúzlo nechceného mavajú číslami a frázami a ešte takto amaterský odhalia ako poznajú realné fakty a ako potom majú praktický záujem riešit problémy občanov-bohužial nemáme ani lavicu ani pravicu iba lobistov a tárajov.
Oliwa
20.04.11,11:02
Jasnačka, že nie si/nie ste ;) /keďže ste tri :D/ ako Kažimír... Eštežečo! :) To som sem dala len ako názornú ukážku, ako sa dá narábať s číslami... :( a dokonca štatistického úradu...
lujza.j
20.04.11,13:23
Takéto občianske náreky ma dojímajú k slzám.
Vraj sa tu nenormálne nabaluje a odvedie (asi na daniach) smiešne percento daní.
-------------------------------------
Čo si máme predstaviť pod pojmom smiešne %. To akože Tesko, má iné dane, ako ostatní tu na Slovensku?
Tesko neplatí 20% dph?
Tesko neplatí 19% zo zisku?
Tesko neplatí odvody z tých malých a veľkých platov?
Tesko neplatilo stavebným firmám za vybudovanie hangárov, neplatilo za zariadenie regálmi, za pokladne, za pozemky, za parkoviská a podobne?
-------------------------------------------------------------------
Tesko tu má od štátu nejaké výsadné postavenie?
Keby tu nebolo tesko, tak by ste ešte dnes behali do humy a metra vo Viedni.

toto nie je nárek toto je holý fakt, ak treba tak si :mee:

no určite je "normálne", že jeden reťazec má v takom malom štáte toľko predajní, to akože kto schvaľuje? moja zubárka? to že si tu tak žije je len vďaka tomuto štátu. pokiaľ viem napr. InterSpar sa tu registroval, kde sú predajne?asi je nato nejaký dôvod.

nechodím do tesca /aj keď bezo mňa neskrachuje / radšej si idem do Hainburgu, pre lacnejší a kvalitnejší tovar.
pivko
20.04.11,13:28
toto nie je nárek toto je holý fakt, ak treba tak si :mee:

no určite je "normálne", že jeden reťazec má v takom malom štáte toľko predajní, to akože kto schvaľuje? moja zubárka? to že si tu tak žije je len vďaka tomuto štátu. pokiaľ viem napr. InterSpar sa tu registroval, kde sú predajne?asi je nato nejaký dôvod.

nechodím do tesca /aj keď bezo mňa neskrachuje / radšej si idem do Hainburgu, pre lacnejší a kvalitnejší tovar.
Veru veru máš pravdu, stačí nakuknúť k susedom do Polska a Tesco , Carrefour atd. možeš hľadať lupou a tak isto Čiňana s handrami .Skrátka Poliaci sú Poliaci;)
Kazu
20.04.11,16:35
toto nie je nárek toto je holý fakt, ak treba tak si :mee:

no určite je "normálne", že jeden reťazec má v takom malom štáte toľko predajní, to akože kto schvaľuje? moja zubárka? to že si tu tak žije je len vďaka tomuto štátu. pokiaľ viem napr. InterSpar sa tu registroval, kde sú predajne?asi je nato nejaký dôvod.

nechodím do tesca /aj keď bezo mňa neskrachuje / radšej si idem do Hainburgu, pre lacnejší a kvalitnejší tovar.

Oni si tu žijú ani nie tak vďaka tomuto štátu ako vďaka ľudom ktorí sa tam zrážajú s plnými nákupnými vozíkmi. A ani tí číňania tu nie sú preto, že zo štátu žijú. Keby čakali na štát, hladom by skoro pokapali. Oni žijú z ľudí čo tam chodia. Keď prestanú, do 30 dní tu nezostane ani jeden. Nemali by dôvod. Ale keď ho majú, boli by sami proti sebe, keby pohrdli možnosťou vytrieskať z nás peniaze ktoré tak ochotne u nich utrácame za tie nekvalitné výrobky. To sa týka aj obchodných raťazcov, tiež by sa snažili čo najskôr vypadnúť, len čo by sme robili s tými prázdnymi halami. Ja viem, dajú sa využiť aj inak, ale toľko hlivy ustricovej by sme zase pojesť nestačili.:)
lujza.j
20.04.11,16:50
Oni si tu žijú ani nie tak vďaka tomuto štátu ako vďaka ľudom ktorí sa tam zrážajú s plnými nákupnými vozíkmi. A ani tí číňania tu nie sú preto, že zo štátu žijú. Keby čakali na štát, hladom by skoro pokapali. Oni žijú z ľudí čo tam chodia. Keď prestanú, do 30 dní tu nezostane ani jeden. Nemali by dôvod. Ale keď ho majú, boli by sami proti sebe, keby pohrdli možnosťou vytrieskať z nás peniaze ktoré tak ochotne u nich utrácame za tie nekvalitné výrobky. To sa týka aj obchodných raťazcov, tiež by sa snažili čo najskôr vypadnúť, len čo by sme robili s tými prázdnymi halami. Ja viem, dajú sa využiť aj inak, ale toľko hlivy ustricovej by sme zase pojesť nestačili.:)

....no keby zo SR vypadli mne by nechýbali.to je tá tragédia, že tu ochotne dajú ľudia peniaze za tie ich výrobky:mee::mee:
ja idem radšej do sekáču kde si kúpim napr. značkové tričko, ktoré sa s novým od číňana nedá vôbec porovnať a vôbec sa zato nehanbím :)
jar88
21.04.11,11:21
....no keby zo SR vypadli mne by nechýbali.to je tá tragédia, že tu ochotne dajú ľudia peniaze za tie ich výrobky:mee::mee:
ja idem radšej do sekáču kde si kúpim napr. značkové tričko, ktoré sa s novým od číňana nedá vôbec porovnať a vôbec sa zato nehanbím :)
Každý nie je ako ty.
Ja by som si z druhej ruky na seba neobliekol nič.
To si radšej kúpim na Miletičke od Vietnamca nové.
Aj v tom prípade, že by na tom bola nášivka "že Miletičkar":---
durisovad
21.04.11,13:23
Aj napriek vsetkym nedostatkom, ktore TESCO ma, vcera som zaznamenala, ze dali do obehu nove sacky, su ovela pevnejsie ako tie, co davali minuly tyzden. Dala som do jedneho 3 litre mlieka a nevypadli mi spodom.
lujza.j
21.04.11,17:33
Každý nie je ako ty.
Ja by som si z druhej ruky na seba neobliekol nič.
To si radšej kúpim na Miletičke od Vietnamca nové.
Aj v tom prípade, že by na tom bola nášivka "že Miletičkar":---

no vidíš, to že ja som zrichtovaná zo sekáča nevie nikto, ale keby som sa dogabala z Miletičky tak to už by vedeli všetci a nemusím mať ani nášivku:---
vieš ja nerada zašívam veci hneď po prvom praní,poprípade farba zmizne, aj keby som to vyprala TOP práškom. ale to je vec názoru a pohľadu na vec. asi ťažko máš doma letné tričko od Číňana, ktoré nosíš xy-te leto možno aj 15-te:eek: máme také je od Benetonu stálo 50.-Sk nosí sa každé leto, nikdy som na ňom nezašívala jeden steh ani gombík je to taká ta klasická pánska polokošela, dokonca aj farbu má:D:---
jar88
22.04.11,05:00
no vidíš, to že ja som zrichtovaná zo sekáča nevie nikto, ale keby som sa dogabala z Miletičky tak to už by vedeli všetci a nemusím mať ani nášivku:---
vieš ja nerada zašívam veci hneď po prvom praní,poprípade farba zmizne, aj keby som to vyprala TOP práškom. ale to je vec názoru a pohľadu na vec. asi ťažko máš doma letné tričko od Číňana, ktoré nosíš xy-te leto možno aj 15-te:eek: máme také je od Benetonu stálo 50.-Sk nosí sa každé leto, nikdy som na ňom nezašívala jeden steh ani gombík je to taká ta klasická pánska polokošela, dokonca aj farbu má:D:---
To si len ty myslíš, že nikto nevie, že si zrichtovaná zo sekáča.
------------------------------------------------------------
Je pravda, že to nikto na pohľad nespozná,:D ale ten kto nenosí originál veci zo sekáča, ten to cíti.:--- Ten originálny smrad sa nedá zakryť parfémom, dá sa len čiastočne prekryť.
Ja takú sekáčovú lejdy z dediny, spoznám hneď na prvom stretnutí. Normálna Bratislavčanka si to na seba nedá ani na záhradu, či na doma na vysávanie.
-------------------------------------------------------------
Raz mi takú blúzku priniesla do baráku manželka a smrdel nám z toho celý byt. Kázal som jej to vyhodiť, sľúbila mi to, ale nevyhodila. Vyprala to a skovala do šatníka. Asi po týždni čuchám, a smrdela mi čistá košeľa po sekáči. Nakoniec sa mi priznala, že to vyprala a skovala a s tou blúzkou si priniesla aj pekne smradľavý svetrík.
-------------------------------------------------------------
Taká lejdy zo sekáča to už necíti, rovnako ako bezdomovci a cigáni sa necítia. Ja ich jednoducho cítim a je mi z toho na grc.
lujza.j
22.04.11,08:26
To si len ty myslíš, že nikto nevie, že si zrichtovaná zo sekáča.
------------------------------------------------------------
Je pravda, že to nikto na pohľad nespozná,:D ale ten kto nenosí originál veci zo sekáča, ten to cíti.:--- Ten originálny smrad sa nedá zakryť parfémom, dá sa len čiastočne prekryť.
Ja takú sekáčovú lejdy z dediny, spoznám hneď na prvom stretnutí. Normálna Bratislavčanka si to na seba nedá ani na záhradu, či na doma na vysávanie.
-------------------------------------------------------------
Raz mi takú blúzku priniesla do baráku manželka a smrdel nám z toho celý byt. Kázal som jej to vyhodiť, sľúbila mi to, ale nevyhodila. Vyprala to a skovala do šatníka. Asi po týždni čuchám, a smrdela mi čistá košeľa po sekáči. Nakoniec sa mi priznala, že to vyprala a skovala a s tou blúzkou si priniesla aj pekne smradľavý svetrík.
-------------------------------------------------------------
Taká lejdy zo sekáča to už necíti, rovnako ako bezdomovci a cigáni sa necítia. Ja ich jednoducho cítim a je mi z toho na grc.


ja si to nemyslím ja to viem!!!!!že to nikto nezistí a ty už vôbec nieéééé

normálna Bratislavčanka to ako kto? ahááá ja už viem tá čo ide na Mildu nakúpi, tam smraláky /odporne to smrdí-stuchlina a pod./ od Vietnamca.

áno tovar zo sekáču srdí, ale čuduj sa svete ja periem v prášku a nie so zázračnou guľou.

taká lejdy?že aj Marína Kráľovičová,/ pozn. redakcie:slovenská herečka / hmmm....

....len aby si negrcal celý deň:---
jar88
22.04.11,10:56
ja si to nemyslím ja to viem!!!!!že to nikto nezistí a ty už vôbec nieéééé

normálna Bratislavčanka to ako kto? ahááá ja už viem tá čo ide na Mildu nakúpi, tam smraláky /odporne to smrdí-stuchlina a pod./ od Vietnamca.

áno tovar zo sekáču srdí, ale čuduj sa svete ja periem v prášku a nie so zázračnou guľou.

taká lejdy?že aj Marína Kráľovičová,/ pozn. redakcie:slovenská herečka / hmmm....

....len aby si negrcal celý deň:---
....a to už akáže si ty kočka?
---------------------------
Videla si tú kraslicu, ako sa maľuje pred zrkadlom a tú veľrybu, ako sa tlačí do tých gatí.
danushka
22.04.11,11:17
....a to už akáže si ty kočka?
---------------------------
Videla si tú kraslicu, ako sa maľuje pred zrkadlom a tú veľrybu, ako sa tlačí do tých gatí.

Och Jardo neperli :eek:
Je vec názoru a chuti, kto si kde čo kúpi.

Zo sekáča mám pár nadčasových kúskov, ktoré kvalitou predbehli aj drahé, značkové obchody.
A tie ptákoviny o sekáčovom puchu hovor koníkovi, čo sa senom kŕmi :).

V sekáči mimoriadne rada kúpim aj posteľné prádlo, ktoré bežne v obchodoch zďaleka nemá tú kvalitu, ktorú od posteľného prádla očakávam.
Ech, keď si to posteľné vyperiem, naškrobím, ešte ako dobre sa v ňom spinká.

A moje okolie ma považuje za dámu a tak sa aj cítim.
Na druhej strane dáma si môže na seba navliecť aj tepláky, stále bude dámou. Naopak nedáma svoj zovňajšok a správanie neprekryje ničím.
durisovad
22.04.11,12:07
Moja byvala kolegyna /dama s velkym D/si v sekaci kupila norkovy kozuch za 100 Eur. Boli na nom sice trochu osuchane rukavy na spodku a pretrhnute futro, ale kozusnik jej to za 75 Eur opravil. Ale ma v sekaci kamaratku, ktora ju na takyto tovar upozornila. Slubila, ze aj pre mna taky odlozi, ked pride. Uz sa tesim.
lujza.j
22.04.11,13:11
....a to už akáže si ty kočka?
---------------------------
Videla si tú kraslicu, ako sa maľuje pred zrkadlom a tú veľrybu, ako sa tlačí do tých gatí.

tak tomu ver, že som!!!!!!!:---
lujza.j
22.04.11,13:18
Moja byvala kolegyna /dama s velkym D/si v sekaci kupila norkovy kozuch za 100 Eur. Boli na nom sice trochu osuchane rukavy na spodku a pretrhnute futro, ale kozusnik jej to za 75 Eur opravil. Ale ma v sekaci kamaratku, ktora ju na takyto tovar upozornila. Slubila, ze aj pre mna taky odlozi, ked pride. Uz sa tesim.

tak kožuchy mávajú nenormálne, z líšky za 120e až po päty a neboli mu nič, aj okolo rukávov bol ok. keby som nejazdila autom tak si kúpim nie jeden.
inak mať tam známu to je výhra:)
danushka
22.04.11,13:32
tak kožuchy mávajú nenormálne, z líšky za 120e až po päty a neboli mu nič, aj okolo rukávov bol ok. keby som nejazdila autom tak si kúpim nie jeden.
inak mať tam známu to je výhra:)

Keď som mala dcéru maličkú, tak tie šatičky, čo som jej tam pokúpila, úlaláááá, najšvárnejšia kočena v škôlke bola.

Inak od Tesca sme sa riadne odklonili v tejto téme :):):).

Tak, aby som teda učinila téme zadosť, do tohto hypka chodím už len vééééľmi zriedkavo. Sú drahí a stále drahší. Bežný nákup týždenný keď porovnám s Lidlom, tak plný nákupný veľký vozík, za ktorý v Lidli dám cca 70,- €, tak v Tescu ma výjde o 20,-€ viac. Neraz som to odskúšala a nebudem tam už asi vôbec chodiť.
lujza.j
22.04.11,13:51
Keď som mala dcéru maličkú, tak tie šatičky, čo som jej tam pokúpila, úlaláááá, najšvárnejšia kočena v škôlke bola.

Inak od Tesca sme sa riadne odklonili v tejto téme :):):).

Tak, aby som teda učinila téme zadosť, do tohto hypka chodím už len vééééľmi zriedkavo. Sú drahí a stále drahší. Bežný nákup týždenný keď porovnám s Lidlom, tak plný nákupný veľký vozík, za ktorý v Lidli dám cca 70,- €, tak v Tescu ma výjde o 20,-€ viac. Neraz som to odskúšala a nebudem tam už asi vôbec chodiť.

aj moja;)

do tesca, tiež už nechodím, každý druhý týždeň vybehnem do Rakúska do Lidlu a ostatné minimum nakúpim tu Lidli.
už potom len do Billy na čučoriedky, ale za tie tiež už nevedia čo pýtať za 125g 3.-e, predtým za 2.-e:mad:
misoft
22.04.11,14:00
Ja mám síce Lidl skoro pod nosom, ale nakupovať doň idem tak 3x za rok. Dôvod? Ak tam vojdem, tak sa cítim ako v nejakom neusporiadanom sklade - tovar poprehadzovaný, neoznačený, bez cenoviek (ak nejaké sú, tak často patria pre iný druh tovaru), ak sú tam výrobky v nejakých krabiciach, tak tie sú nahádzané ledabolo v tých veľkých košoch. Ak potrebujem poradiť, mám smolu, nik tam nie je, aby poradil. A prechádzať sa s "kamiónom" (nákupným vozíkom) - horor, pretože uličky sú tak usporiedané, že tam len tak-tak vedľa prejdu 2 "kamióny" a ešte do toho posadia paletu (nevyloženú a zabalenú), takže je tam dopravno-zákaznícka zápcha. To už sa radšej prejdem do tohto drahšieho Tesca.
buchač
22.04.11,14:58
aj moja;)

do tesca, tiež už nechodím, každý druhý týždeň vybehnem do Rakúska do Lidlu a ostatné minimum nakúpim tu Lidli.
už potom len do Billy na čučoriedky, ale za tie tiež už nevedia čo pýtať za 125g 3.-e, predtým za 2.-e:mad:

Aké ???
Čerstvé , mrazené , zavárané ...???
lujza.j
22.04.11,16:19
moje milované samozrejme čerstvé:)
buchač
22.04.11,16:54
...hm , číre bláznovsto ...

Za 2 € mám jeden liter ...pravdou je síce ale aj to , že v sezóne ...no zavarím si vždy zo tých 80 - 100 fľaštičiek - 3 dcl...;)
Potom celú zimu tlačím do hlavy ...:---
vcielkaisr
22.04.11,17:41
V Bratislave je viac možnosti,sem tam aj na trhu sa dá niečo kúpiť,aj v niektorých súkromných obchodoch,aj Rakúsko a Maďarsko je blízko-inde je to slabšie,škoda že v tradičných poĺnohospodarských regionoch nie je na trhu dostať pravé gazdovské produkty ako napr.zeleninu bez chémie,hydinu z dvora,atď...
lujza.j
22.04.11,17:56
buchač Dnes, 07:54 PM
...hm , číre bláznovsto ...

Za 2 € mám jeden liter ...pravdou je síce ale aj to , že v sezóne ...no zavarím si vždy zo tých 80 - 100 fľaštičiek - 3 dcl...
Potom celú zimu tlačím do hlavy ...


ja viem, ale čo tu v BA narobím:(
ja zase zavárané nemusím nechutia mi, ale to je už môj problém.
jar88
23.04.11,05:29
V Bratislave je viac možnosti,sem tam aj na trhu sa dá niečo kúpiť,aj v niektorých súkromných obchodoch,aj Rakúsko a Maďarsko je blízko-inde je to slabšie,škoda že v tradičných poĺnohospodarských regionoch nie je na trhu dostať pravé gazdovské produkty ako napr.zeleninu bez chémie,hydinu z dvora,atď...
Máš pravdu, že je to škoda, ale napadlo tu niekedy niekoho, prečo tu nemáme akési, nazvem to spontánne trhy?
Nemáme tu totiž žiadne neorganizované trhy, ktoré by reagovali priamo na ponuku a dopyt. Kde by si zúčastnení sami určovali, čo je kvalita a o čo majú záujem.
SamuelSK
01.10.11,21:28
Hypermarkety su zloba.. a je to certovsky vynalez.. Ale ludia to miluju.. tak co ? nic.. :D

radsej mat 1 masiara, 1 bagetu, 1 drogeriu, 1 potraviny a tak dalej ako 1 hypermarket, kde zaparkovat = ziskat skrkanec a ti co by argumentovali ze hypermarket = uspora casu, tak schvalne stopujte kolko vam zaberie cakat pri pokladni pre 1 chleba.
(cize maly nakup trva defacto tak isto ako velky nakup, casovo)

a konkurencne ani nehovorim, kvalitovo - tam by som dostal ban, ak by som sa vyjadril.
Dáša_
02.10.11,05:56
Hypermarkety su zloba.. a je to certovsky vynalez.. Ale ludia to miluju.. tak co ? nic.. :D

radsej mat 1 masiara, 1 bagetu, 1 drogeriu, 1 potraviny a tak dalej ako 1 hypermarket, kde zaparkovat = ziskat skrkanec a ti co by argumentovali ze hypermarket = uspora casu, tak schvalne stopujte kolko vam zaberie cakat pri pokladni pre 1 chleba.
(cize maly nakup trva defacto tak isto ako velky nakup, casovo)

a konkurencne ani nehovorim, kvalitovo - tam by som dostal ban, ak by som sa vyjadril.

tak som tento týždeň nakupovala v malom mäsiarstve. Doma manžel pozrel na lístok a spýtal sa ma, či viem, že som svojim nákupom podporila miestnu mafiu - vlastníka obchodu.

A tak rozmýšľam, čo je lepšie....