Ana0606
17.04.11,20:27
Pracujem v 11,5 h službách, každý druhý deň.Na konci mesiaca mi vychádza malo hodín.V zmluve mám dohodnuté náhradné voľno za víkendy a sviatky.Nemala by som mať menej hodín, ak pracujem cez víkendy?Ako si vybrať náhradné voľno.Ďakujem.
KEJKA
17.04.11,18:35
skus otazku zadať zrozumitelnejšie. Ak máš malo hodín, nemáš mať prečo NV. A Ak máš veľa hodín, a chceš NV, tak načo otázka.
Inak pri takejto zmennosti sa reguluje počet hodín počas 4 mesiacov.
veronikasad
17.04.11,19:24
Pracujem v 11,5 h službách, každý druhý deň.Na konci mesiaca mi vychádza malo hodín.V zmluve mám dohodnuté náhradné voľno za víkendy a sviatky.Nemala by som mať menej hodín, ak pracujem cez víkendy?Ako si vybrať náhradné voľno.Ďakujem.
aký týždenný fond prac.času máš dohodnutý v prac.zmluve ?
Ana0606
18.04.11,20:21
fond prac.času mam 38,3/4 h.
Chcela som len povedať, že za prácu cez víkend a sviatok nemám príplatok, ale náhradné voľno.Keďže mi chýbajú hodiny nemám ani príplatok, ani náhradné voľno.Pracujem každý druhý deň, len denné smeny 12h (aj s prestávkou ).
Indeed
18.04.11,20:27
Pracujem v 11,5 h službách, každý druhý deň.Na konci mesiaca mi vychádza malo hodín.V zmluve mám dohodnuté náhradné voľno za víkendy a sviatky.Nemala by som mať menej hodín, ak pracujem cez víkendy?Ako si vybrať náhradné voľno.Ďakujem.

Podľa tohto zadania Ti vychádza 15*11,5 hodín=172,5 hodin v mesiaci

resp. 16*11,5 hodín=184 hodin v mesiaci

čo je normálny fond pracovnej doby, resp. aj prekročený.
JaDo
18.04.11,21:04
Podľa tohto zadania Ti vychádza 15*11,5 hodín=172,5 hodin v mesiaci
resp. 16*11,5 hodín=184 hodin v mesiaci
čo je normálny fond pracovnej doby, resp. aj prekročený.

Ana0606 sa sťažuje na to, že tento "normálny" počet odpracovaných hodín dosiahne iba tak, že časť z nich odpracuje cez víkend a to bez nároku na príplatok. Tvrdia jej, že si za víkendové hodiny môže vybrať náhradné voľno, ale keby tak urobila, už by jej chýbali hodiny!
Myslím, že to len nevie zrozumiteľne opísať.
Ana0606
19.04.11,11:27
Ďakujem JaDo, presne tak som to myslela.Chcem poprosiť, ak niekto vie, ako rozumne takúto situáciu riešiť.Ďakujem.
ivka70
19.04.11,11:34
Ak mas nerovnomerne rozlozeny prac. cas (co mas, lebo nepracujes kazdy den rovnomerne od Po do Pia), tak tvoj prac. cas musi byt naplanovany tak, aby priemerne za 4 mesiace dosiahol pracovny cas pracovnika s rovnakym tyzdennym prac. fondom ako mas a rovnomernym prac. casom.
Pokial odporacujes viac hodin a mas dohodu so zamestnavatelom, ze si namiesto nich vyberies nahradne volno, tak je to v poriadku. To vsak neplati vseobecne na vsetky hodiny pocas vikendu, kedze cast z nich naplna tvoj standardny pracovny fond.
Priplatky za pracu cez vikend zakonnik prace nepozna. Ak ich nemate specialne definovane interne, narok na ne nemas, je to tvoj standardny prac. cas.
Pokial pracujes vo sviatok, mas narok na priplatok za sviatok, najmenej 50 % priemernej mzdy za hodinu.
Ak ti na sviatok nevyjde naplanovana zmena, tak nemas narok na nahradu mzdy vo sviatok, na tu mas narok len v pripade, ze si vo sviatok mala pracovat a kvoli sviatku si nepracovala.
Ana0606
19.04.11,17:36
Ďakujem veľmi pekne ivka70, veľmi mi to pomohlo, už som to pochopila.Ste všetci super, pokračujte.Diki