mama2011
18.04.11,07:55
Zdravim vas!:)

Chcela by som sa vas opytat na tento moj pripad:

- od leta 2007 - 30.06.2010 som bola zamestanana ako riadny zamestnanec v jednej firme v zahranici - clensky stat EU.
- od 01.07. som tam bola potom vedena v evidencii na tamojsom urade prace a soc.posit. a poberala som davku v nezamestnanosti.
- 18.12.2010 som na na SR vratila - s tlacivom U002 - teda exportom davok - kedze som ich poberala po zaregistrovani sa na nasom slov. Urade prace este do polovice februara 2011.
- cakam babatko - v polovici septembra (15.09.2011) mam termin :)

Som bohuzial stale nezamestnana a evidovana na ur.prace SR

Vo februari som sa pytala na soc.poistovni, ako to bude s mojim narokom na matersku ... povedali mi, ze ked splnam podmienku 270 dni v posl.dvoch rokoch, tak budem mat narok ... len im bude potrebne preukazat tlacivom E104, ze som v zahranici bola soc.poistena ...
Takze som sa potom pokusala kontaktovat soc.poist. statu, kde som pracovala - a aj sa mi to podarilo - no tam mi poradili, ze bude lepsie, ked si tlacivo E104 vyziada oficialne priamo slovenska institucia - teda soc.poistovna ... kedze takto sukromne by mi to vraj poslali az mozno niekedy v juli - auguste ...
Cize som sla opat na pobocku soc.poistovne, kde som ich chcela poprosit o takto oficialne vyziadanie si potrebneho tlaciva E104 ...
Avsak tu zrazu vysvitlo - od tej istej pracovnicky - ze uz vlastne ani tych 270 dni v poslednych dvoch rokoch nestaci mat, ale zaroven musi byt osoba nemocensky poistena na dobu myslim min.26 tyzdnov ... co uz ja nesplnam, a ani spaetne to samozrejme nie je mozne doplatit ... takze vraj v podstate mi neostava nic ine, ako poziadat si o rodicovsky prispevok ... :(

PROSIM VAS - ako to vlastne je, vazne sa v tomto vobec nevyznam, a potrebujem poradit. Co mozem este urobit, ak vobec este nejaka moznost je, aby mi narok na matersku bol priznany ???
Stale som bohuzial nezamestnana, a v mojom stave to uz ani asi ine nebude, no existuje nejaka moznost - ciste hypoteticky - zamestnania sa trebars na nejaku dobu urcitu teraz, alebo nieco podobne, co by mi mohlo pomoct ??? :confused:

DAKUJEM za vsetky vase rady a pomoc. :)