hwang
18.04.11,09:14
Dobrý deň. Môžete mi niekto poradiť, usmerniť ma, kto je oprávnený okrem geodetov na vytýčenie pozemku - hranice stavby (pred začatím s výkopovými prácami). Máte poprípade prehľad, skúsenosť, koľko si za túto službu geodeti účtujú? Ďakujem.
buchač
26.04.11,08:33
Dobrý deň. Môžete mi niekto poradiť, usmerniť ma, kto je oprávnený okrem geodetov na vytýčenie pozemku - hranice stavby (pred začatím s výkopovými prácami). Máte poprípade prehľad, skúsenosť, koľko si za túto službu geodeti účtujú? Ďakujem.
Na vytýčenie hranice pozemku sú oprávnení len geodeti , len ich uznáva kataster nehnuteľností .
Hranice stavby určujú iné predpisy , vyhlášky , zákony , nariadenia ...
Účtovanie geodeta je každého osobná záležitosť ...niekto a niekde viac , inde zasa menej ...
Za seba môžem povedať , že som za vytýčenie hranice pozemku aj s plánmi a vkladmi do katastra nehnuteľnosti vrátane zaplatil cca 280 € .
vratnik
26.04.11,10:10
Ku kolaudacii budete potrebovat doklad o tom, ze opravnena osoba - geodet vytycila hranicu stavby. Teda jedine geodet aj ked v niektorych pripadoch by ste si to dokazali zrealizovat sami. Cena zavisi podla poctu bodov, vzdialenosti, cena odhadom 100, 150 - 200 euro, navstivte viacerych, nebojte sa zjednat cenu.
hwang
29.04.11,06:18
Nemám na mysli vytýčenie hranice pozemku, to už mám, ale jedná sa mi o vytýčenie umiestnenia stavby. Nemôže to urobiť podľa projektovej dokumentácie/stavebného povolenia, stavebný dozor? Musí to byť vytýčené geodetom? Známa kolaudovala min. rok a povedala mi, že žiaden dokument o tom, kto je vytyčoval stavbu nepýtal. Tak ako to teda je? Ďakujem.
tommi_d
29.04.11,06:24
Pokiaľ ti v stavebnom povolení neurčili na vytýčenie stavby oprávnenú osobu (geodet) tak ti stavbu môže vytýčiť i stavebný dozor, alebo si to môžeš vykonať i sám
220870
29.04.11,07:18
Stavbu vytyčuje stavebný dozor a dozor aj zodpovedá za správne vytýčenie vymeranie stavby.Ak si trúfate môžete to urobiť aj sám ale stavebný dozor to musí skontrolovať podpísať reverz otom že je to správne.
drozdm
29.04.11,18:51
mne vytyčil stavbu dozor ale poviem vam že nie som spokojny a sam by som to urobil aj lepšie , možno pomalšie ale lepšie
220870
29.04.11,18:56
čo urobil zle?
Martin Žofaj
30.04.11,05:17
V projekte by ste mali mat osadenie stavby projektantom zakreslene a podla toho by ste si to mohli urobit aj sami , doležita je vyška aby ste nekopali zaklady zbytočne hlboko a dodržat prave uhly aby sa vam dobre stavalo , a koniec vam aj tak skontroluju pri kolaudacii, ak dodržite čo mate nakreslene , nik vam nič nepovie,ja som si to meral sam ,aj realizoval .
venant
22.09.11,14:03
Kto moze vytycit stavbu, je uvedene vo Vasom stavebnom povoleni a napisal Vam to clovek zo stavebneho uradu.


Totiz, podla stavebneho zakona, §75, to moze robit len osoba opravnena vykonavat geodeticke a kartograficke cinnosti, avsak stavebny urad moze pri jednoduchych stavbach upustit od vytycenia opravnenymi osobami a vtedy si to mozte robit ako chcete - robit si to sami, s kamaratmi, zaplatit za to geodetovi,... -vtedy za to zodpovedate Vy ako stavebnik.

Ak to ma podla Vasho stavebneho povolenia robit geodet (opravnena osoba s peciatkou, mozno ju ma aj Vas stavebny dozor), stavebny urad bude dokumenty o vytyceni vyzadovat (alebo sa na to vykaslu a nebudu, ale mozu).
marleau
22.09.11,15:37
V bývalej firme som šéfovi vytýčil všetkých 80 stavieb v Nemecku,Rakúsku aj na Slovensku a NIKDY nebol problém s tým.Možno šéf mohol a hodil to mne na plecia,bol architekt.
Ja si myslím,že ak je stavba správne vytýčená,teda podľa výkresov,nikto nebude nič namietať,lebo sa nemá kto na čo sťažovať.