Janulik M
18.04.11,10:01
Ahojte. Chcem sa spýtať: existuje nejaký vzor žiadosti o ukončenie exekúcie (po uhradení celej dlžnej sumy + exekučných trov), alebo stačí spísať bežnú žiadosť?
Ďakujem
Janulik M
18.04.11,09:46
PS: Na exekútorskom úrade bolo "povinnému" povedané, že ak sa uhradí celá dlžná suma + exekučné trovy, musí ešte požiadať súd o ukončenie exekúcie. Ja som sa však dočítala, že ak sa uhradí dlžná suma + trovy, súdny exekútor podľa § 60 EP je povinný bezodkladne vrátiť súdu poverenie na vykonanie exekúcie a oznámiť "povinnému" ukončenie exekúcie. Tieto tvrdenia sa však podľa môjho názoru rozchádzajú. Ako to teda je??? Vďaka
intro
18.04.11,09:54
Ak nejde o opakované plnenie , potom po splnení povinnosti /uhradení uloženej povinnosti, trov oprávneného potrebných na účelné vymáhanie nároku a trov súdneho exekútora/ exekútor vracia poverenie .
Ak ide o opakované plnenie /výživné/ , po splnení - uhradení dlžného výživného, uhradení trov oprávneného ... , trov súdneho exekútora - a pri riadnom platení bežného výživného možno požiadať o zastavenie exekúcie.
jerr4
31.08.11,07:15
Ahojte,potreboval by som radu.V roku 2OO6 som mal exe. kvôli zaostalému výživnému.Po zaplatení dlžnej sumy sa mi výživné nadalej zráža zo mzdy.Ako mám postupovať ak chcem zrušiť uvedené zrážky.Nejde o zrážky samotné,ide mi o to aby som ich nemal vedené ako ex.zrážky.Dcéra dovrši 18 rokov a chcel by som uhrádzať výživné priamo jej.Dakujem
iriska
31.08.11,13:02
Dá sa požiadať súdneho exekútora (ten žiadosť posiela súdu) o ukončenie exekúcie (ak je uhradené zameškané výživné) a preukázať (napr. dohodou so zamestnávateľom), že výživné bude poukazované zrážkou zo mzdy riadne a včas. Súdne konanie v lepšom prípade trvá pol roka... a tiež s tým súd nemusí súhlasiť

ALE - môj právny názor - exekútor by mal sledovať kedy dieťa dosiahne 18 rokov a poukazovať výživné k jeho rukám, resp. požiadať, aby oznámilo číslo účtu, kde chce prijímať platby. už som sa s tým stretla.