ivan85
18.04.11,11:23
Dobry den,
chcem vas poziadat o radu, nakolko som uz zufaly z mojej situacie. Moja mama, "opatruje" jej mamu, moju staru mamu- vdovu. Moja mama minie, prepije a prehra na automatoch cely babkin dochodok :mad: a casto ziada mna (jediny syn) alebo mojho otca (jej manzela) o peniaze na platenie uctov. Stara mama je vlastnikom bytu a mama je jedinym dedicom, nakolko jej sestra zomrela v utlom veku.
Napriek snaham o zlepsenie uz neverim, ze sa to zmeni a ze mi raz tento byt prepise, ba sa obavam, ze oň tymto sposobom pride. :( So starou mamou mam dobry vztah, ale je uz starsia a nevie, co ma robit. Mama ma aj prepisane prechodne bydlisko na tento byt. Inak rodicia vlastnia dom v inom meste, kde aj ja byvam.
Po smrti starej mamy je byt napisany na mamu, preto vas chcem poziadat o radu, ako postupovat, ak si babka zela prepisat byt na mna (ake su kroky, na koho sa obratit) a ako vylucit mozne pochybnosti jej rozhodnutia vyplyvajuce z jej staroby a "slabsieho uvazenia" ( i ked je zatial na 100% sposobila). Velmi pekne vam dakujem za pomoc.
Chobot
18.04.11,09:34
Dobry den,
chcem vas poziadat o radu, nakolko som uz zufaly z mojej situacie. Moja mama, "opatruje" jej mamu, moju staru mamu- vdovu. Moja mama minie, prepije a prehra na automatoch cely babkin dochodok :mad: a casto ziada mna (jediny syn) alebo mojho otca (jej manzela) o peniaze na platenie uctov. Stara mama je vlastnikom bytu a mama je jedinym dedicom, nakolko jej sestra zomrela v utlom veku.
Napriek snaham o zlepsenie uz neverim, ze sa to zmeni a ze mi raz tento byt prepise, ba sa obavam, ze oň tymto sposobom pride. :( So starou mamou mam dobry vztah, ale je uz starsia a nevie, co ma robit. Mama ma aj prepisane prechodne bydlisko na tento byt. Inak rodicia vlastnia dom v inom meste, kde aj ja byvam.
Po smrti starej mamy je byt napisany na mamu, preto vas chcem poziadat o radu, ako postupovat, ak si babka zela prepisat byt na mna (ake su kroky, na koho sa obratit) a ako vylucit mozne pochybnosti jej rozhodnutia vyplyvajuce z jej staroby a "slabsieho uvazenia" ( i ked je zatial na 100% sposobila). Velmi pekne vam dakujem za pomoc.

Treba spísať darovaciu zmluvu, kde darcom bude stará mama a obdarovaným budeš ty. To nech podpíše pred notárom, zanesieš to na kataster so žiadosťou a 66 EUR kolkami a byt je tvoj.

Aj keď v texte je pár nejasností - uvádzaš:

"Po smrti starej mamy je byt napisany na mamu, preto vas chcem poziadat o radu, ako postupovat, ak si babka zela prepisat byt na mna "

Kto je stará mama, kto je mama? Kto je potom babka? Kto je teda súčasným vlastníkom bytu? Koho potom mama opatruje, ak stará mama je po smrti? Alebo ešte žije? Tebe to je možno jasné, ale nezainteresovaný má v tom guláš.

Ak je byt písaný už na tvoju mamu, tak ho dostaneš, len ak to ho mama dá.
Mária27
18.04.11,09:39
Chod za nejakým právnikom, nech pripraví darovaciu zmluvu - že babka ti byt daruje. Potom treba, aby to babka podpísala buď na obecnom úrade alebo pred notárom, lebo jej podpis musí byť úradne osvedčený. Ak chceš mať úplnú istotu, nech vám dá aj lekár potvrdenie, že babka pri podpise bola úplne spôsobilá urobiť ten právny úkon.

Asi si chcel napísať "Po smrti starej mamy bude byt napisany na mamu".
ivan85
18.04.11,16:01
Dakujem vam za reakcie, myslel som ze po smrti babky bude byt patrit mame, zatial je vlastnikom babka. A babka a stara mama je ten isty clovek.