RingoStarr
18.04.11,12:17
dobry den, dufam, ze som vybrala spravnu rubriku :) chcela by som sa opytat, ako je to s platenim odvodov pri zalozeni zivnosti, viem, ze prvy rok sa neplati socialne poistenie, ze budem od toho oslobodena a doplaca sa to spatne, potrebovala by som co najviac informacii, ktore sa toho tykaju, napriklad, ako sa to spatne plati (ci mesacne, alebo za cely rok naraz), kolko to priblizne robi, ci sa do toho odkladu rata aj zdravotne poistenie, alebo sa plati normalne kazdy mesiac. druheho maja nastupujem do kadernictva ako zivnostnicka, ale budem tam zamestnana, nemam s tym ziadne skusenosti, zhanala som si co najviac informacii, a dostala som take ohlasy, ze ak mi neda aspon 650 eur, nemam do toho ist, lebo si musim platit sama odvody, ale ja ako zacinajuca kadernicka neratam s tym, ze mi da zamestnavatel na zaciatok viac ako 500 eur (dohodli sme sa na 450/mesiac), chcem sa spytat, nie je to malo? alebo je to akurat? bolo mi povedane od buducej zamestnavatelky, ze ak bude trzba dobra, prirata sa mi to k tymto peniazom, cize budem dostavat odmeny. za skoru odpoved vopred dakujem :)
Danielle369
20.04.11,04:32