margitzTT
18.04.11,12:50
Dobrý deň,

existuje dotácia na chovateľské stanice psov(konkrétne stredoazijský ovčiak) a čo všetko k tomu dokumentovať. Ďakujem za rady a skúsenosti.
andreaS
18.04.11,10:58
kvalitnym chovom PP psov nezbohatnete... a kto to robi pre peniaze od toho by som stena ani nekupila (ale to je moj osobny nazor)...

pohybujem sa v tychto "vodach" a neviem o nikom kto ma toto ako zivnost, skor poznam takych, co to maju ako hobby popri inej praci resp. maju chovatelske potreby alebo salony pre psy.

ja osobne uz mam chovneho psa a napriek tomu neprestavam vystavovat a za nieco malo cez rok co chodime na vystavy ma to stalo nemalo penazi... len jedna vikendova vystava vychadza na cca 200e (prihlaska psa, cesta, ubytovanie, strava) ... vybava pre psa ma stala tiez dost, nehovoriac o starostlivosti o srst, ale ja mam plemeno chlpate, takze tam je starostlivost ina ako u vacsiny plemien.
margitzTT
18.04.11,11:10
´dakujem za odpoveď, ja viem, že človek na tomto nezarobí, len ma zaujímalo či štát pomôže niečim ako začať podnikať v tomto obore.
andreaS
18.04.11,11:12
viem, ze som nepomohla... ale skor by som takuto otazku smerovala na urad prace, ci je to mozne. sice ja chovatelsku zakladat nebudem (lebo mam psa nie fenku) ale normalne ma to zaujalo ;) ked zistite dajte vediet :)