Daduš K
18.04.11,14:09
Kto môže darovať 2 % z dane? Ak má zamestnanec preplatok na dani nemôže darovať 2 %.
Veľmi, veľmi pekne Ďakujem.:)
ivka70
18.04.11,12:26
Preco by nemohol? Moze.
Blizsie info tu: http://www.rozhodni.sk/
mahamajka
19.04.11,06:35
Dobré ránko,
prosím vas keby ste mi vedeli poradit ohladom 2 % daní.
Mám od zamestnacov vyhlásenia, mzdárka mi dala celu agendu rocneho zuctovania a ze to mam vsetko vybavit. Ok
Ale kolegyna co to robila predtym (je na RD) mi hovori ze 2% dane nemoze darovat zamestnanec, ktorý mal preplatok dane.
Na pravda.sk som ale nasla ze "Daňové riaditeľstvo SR upozorňuje daňovníkov, ktorí chcú podať vyhlásenie s cieľom poukázať 2-percentný podiel zaplatenej dane, na to, že nemôžu mať žiadny nedoplatok na dani, a to ani len v nepatrnej výške."

tak som z toho trosku mimo :o
drobeceva
19.04.11,06:55
Dobré ránko,
prosím vas keby ste mi vedeli poradit ohladom 2 % daní.
Mám od zamestnacov vyhlásenia, mzdárka mi dala celu agendu rocneho zuctovania a ze to mam vsetko vybavit. Ok
Ale kolegyna co to robila predtym (je na RD) mi hovori ze 2% dane nemoze darovat zamestnanec, ktorý mal preplatok dane.
Na pravda.sk som ale nasla ze "Daňové riaditeľstvo SR upozorňuje daňovníkov, ktorí chcú podať vyhlásenie s cieľom poukázať 2-percentný podiel zaplatenej dane, na to, že nemôžu mať žiadny nedoplatok na dani, a to ani len v nepatrnej výške."

tak som z toho trosku mimo :o

(2) Podiel zaplatenej dane podľa odseku 1 je najmenej

a) 3, 32 eura, ak daňovníkom je fyzická osoba /ak vyjde menej, nie je možné poukázať 2 %/

- ak vyjde nedoplatok na dani a nebol zamestnancovi zrazený - nie je možné poukázať 2 %
mahamajka
19.04.11,07:09
dakujem :)
a este sa opytam, ze ked bol zamestnancovi nedoplatok strhnuty z vyplaty a odvedeny?
drobeceva
19.04.11,07:11
dakujem :)
a este sa opytam, ze ked bol zamestnancovi nedoplatok strhnuty z vyplaty a odvedeny?
tak je to v poriadku
babi2
19.04.11,07:11
Dobré ránko,
prosím vas keby ste mi vedeli poradit ohladom 2 % daní.
Mám od zamestnacov vyhlásenia, mzdárka mi dala celu agendu rocneho zuctovania a ze to mam vsetko vybavit. Ok
Ale kolegyna co to robila predtym (je na RD) mi hovori ze 2% dane nemoze darovat zamestnanec, ktorý mal preplatok dane.
Na pravda.sk som ale nasla ze "Daňové riaditeľstvo SR upozorňuje daňovníkov, ktorí chcú podať vyhlásenie s cieľom poukázať 2-percentný podiel zaplatenej dane, na to, že nemôžu mať žiadny nedoplatok na dani, a to ani len v nepatrnej výške."

tak som z toho trosku mimo :o
Ten kto mal preplatok na dani, môže darovať 2%, avšak iba zo sumy zaplatenej dane mínus vrátený daňový preplatok.
Ako novinka mi príde informácia, že nedoplatok do výšky 3,32 € nemusí byť uhradený a nebude považovaný za nedoplatok, viď priložený link
http://hnonline.sk/c1-51259990-nizke-nedoplatky-na-dani-platit-nemusite
drobeceva
19.04.11,07:14
hm...tak to je pre mňa novinka
Aknazuz
19.04.11,11:08
záleži na výške zaplatenej dane po vrátení preplatku. Ak je preplatok vo výške zaplatenej "ročnej" dane, nemá čo darovať, výsledná daň po RZD je nula.
mahamajka
19.04.11,11:08
a este mam otazocku :)
napriklad pri jednej zamestnankyni mi vysla dan 189 eur, preplatok vysiel 255,41 eur.
AKo pokracujem pri vypocte 2%? z coho ich budem pocitat?
dakujem za trpezlivost
ivka70
19.04.11,11:11
a este mam otazocku :)
napriklad pri jednej zamestnankyni mi vysla dan 189 eur, preplatok vysiel 255,41 eur.
AKo pokracujem pri vypocte 2%? z coho ich budem pocitat?
dakujem za trpezlivost

2% mozes pocitat len a len z danovej povinnosti.

To, ci clovek ma alebo nema preplatok zavisi od toho, ako platil zalohove mesacne platby. Na 2 % dane to nema vplyv.
babi2
19.04.11,11:15
a este mam otazocku :)
napriklad pri jednej zamestnankyni mi vysla dan 189 eur, preplatok vysiel 255,41 eur.
AKo pokracujem pri vypocte 2%? z coho ich budem pocitat?
dakujem za trpezlivost
Pochopila som to tak, že celkovo zaplatila na dani 444,41 €, daň z jej príjmov je 189 € a 255,41 € jej bude vrátené . Ak je to tak, potom 2% sa počítajú zo 189 €. Nemôže darovať 2% dane zo sumy, ktorá jej bude vrátená;)
mahamajka
19.04.11,11:17
ano babi2, tak to je, zle som to napisala pardon

super, dakujem vam moc :)