MatoRBK
18.04.11,14:02
Dobrý deň,

chcel by som Vás požiadať o radu ako sa zbaviť "parazitov", ktoré napadli mlj byt.

Spočiatku to vyzeralo ako obyčajné mole, lenže prestávam si to myslieť. Vrecká proti moliam, levanduľa..nič nepomáha...
Je to taký zlatkastý hmyz, vylieza to hlavne večer a v noci, keď nechám v chodbe vedro z vodou do rána je ich tam zo 5.

Prosím poraďte mi čo to je a ak sa mám toho zbaviť,
prípadne ak ste zažili alebo zažívate doma niečo podobné, môlžte so mnou zdielať svoj názor.
ivka70
18.04.11,12:05
Skus to odfotit .. snad to niekto identifikuje ...mole by sa asi v noci netopili ...tie laka viac svetlo ....
plavčík
18.04.11,12:10
ono to lozí či lieta??? skús pozrieť obrázok na nete a prilep


http://lepsiebyvanie.centrum.sk/tipy-a-triky/552080/
MatoRBK
18.04.11,12:12
lieta to...jasné pokúsim sa to odfotiť
ivka70
18.04.11,12:33
a kde sa to najcastejsie, najviac vyskytuje? v ktorej miestnosti?
ci rovnomerne v celom byte?
Pohar
18.04.11,13:21
v drogérii sú dostať také "lepiace" pásky na mole...neviem presne ako sa to volá. Vrchný diel sa odlepí, a ten papier si dáš niekde v byte...behom dňa tam mám všetko prilepené...
chytí sa na to všetko... nám to strašne pomohlo - odvtedy nemám ani mole...
a ak by aj toto boli mole...aleo niečo iné prilepí sa to tam...
mahony1
20.04.11,15:26
v drogérii sú dostať také "lepiace" pásky na mole...neviem presne ako sa to volá. Vrchný diel sa odlepí, a ten papier si dáš niekde v byte...behom dňa tam mám všetko prilepené...
chytí sa na to všetko... nám to strašne pomohlo - odvtedy nemám ani mole...
a ak by aj toto boli mole...aleo niečo iné prilepí sa to tam...


Presne tak - nam az tie lepiace pasky pomohli zbavit sa moli. Pri ich kupe sa len treba rozhodnut, ci sa jedna o molu šatovu alebo potravinarsku (pasky su napustene inymi feromonmi). Tipujem to na potravinarsku, kedze ta je omnoho castejsia. Najprv sme kupili oba druhy, a ked sme na druhy den videli asi 10 potravinarskych moli kym druha paska bola prazdna - hned bolo jasne, aka pliaga je u nas :-)

Potom sme dokupili este par tychto pasok, ale fakt to pomohlo. Niekde mate v kuchynskej linke alebo spajzi zdroj odkial sa neustale liahnu dalsie - muka, krupica alebo podobne. My sme ho nasli az po 2 tyzdnoch.

Vrecká proti moliam, levanduľa..nič nepomáha... => prave preto, lebo tie su urcene do skrin a zasuviek - na molu satovu. Potravinarske mole ich maju v pazi :-) To tiez svedci skor o tom, ze tam mate potravinarske mole...