Beba
04.01.06,17:12
:confused: Poradí mi niekto,kto má skúsenosti s CCS- ako účtovať nákup PHM cez CCS platobné karty od vkladu záruky na účet CCS až po zaúčtovanie 501,DPH a provízie z faktúry? Výpisy budú posielať 2 x do mesiaca. Niekde som čosi podobné na porade tuším videla /nie som si istá,lebo to neviem nájsť.:confused: Prosííííím
Aknazuz
04.01.06,17:25
Ja s CCS-kou pracujem uz niekolko rokov. Zaruku som zauctovala na 314AE, ktoru si k 31.12. s CCS-kou inventarizujem. Povolila som im inkaso a 2x mesacne si inkasuju platbu. Dnom inkasa si zaevidujem fa - CCS mi 2 fa posiela okolo 5. v dalsom mesiaci. PHM uctujem podla vozidiel - 501AE a provizie na 518AE, DPH podla datumu dodania. Staci tak?
Maya1
04.01.06,17:32
Ja to robím rovnako, s tým, že každá fa sa uhrádza, takže záloha je len záloha.
Tweety
04.01.06,17:35
Ja s CCS-kou pracujem uz niekolko rokov. Zaruku som zauctovala na 314AE, ktoru si k 31.12. s CCS-kou inventarizujem. Povolila som im inkaso a 2x mesacne si inkasuju platbu. Dnom inkasa si zaevidujem fa - CCS mi 2 fa posiela okolo 5. v dalsom mesiaci. PHM uctujem podla vozidiel - 501AE a provizie na 518AE, DPH podla datumu dodania. Staci tak?
Je to správny postup účtovania. ;) :eek:
Beba
05.01.06,07:34
Dakujéééééém, ste poklady:) :) :) . Takže doklad o prijatí platby od CCS si budem evidovať a prenášať až kým ju po skončení spolupráce nevrátia. Náklady a DPH účtuješ naraz z ich výpisu podľa dátumu a jednotlivo každé čerpanie, alebo sumár za mesiac s priloženým rozpisom? Ja som totiž ešte nedostala žiaden doklad a tak si to neviem predstaviť. Zatiaľ čerpali len 2x minulý týždeň a sú mimo BA a tak neviem, aký majú doklad. Predpokladám, že rovnaný, ako pri hotovosti, ale s uvedením čísla karty. :rolleyes:
Tweety
05.01.06,07:48
Dakujéééééém, ste poklady:) :) :) . Takže doklad o prijatí platby od CCS si budem evidovať a prenášať až kým ju po skončení spolupráce nevrátia. Náklady a DPH účtuješ naraz z ich výpisu podľa dátumu a jednotlivo každé čerpanie, alebo sumár za mesiac s priloženým rozpisom? Ja som totiž ešte nedostala žiaden doklad a tak si to neviem predstaviť. Zatiaľ čerpali len 2x minulý týždeň a sú mimo BA a tak neviem, aký majú doklad. Predpokladám, že rovnaný, ako pri hotovosti, ale s uvedením čísla karty. :rolleyes:
Musíš účtovať náklady na základe dokladu o odbere, predsa je tam aj DPH a bez dokladu nemôžeš nič zúčtovať ani do nákladov ani do DPH.;)
Beba
05.01.06,08:02
Jasné. Počkám, čo mi vlastne doručia za doklady. Len som potrebovala zistiť princíp na akom to funguje a to ste mi vysvetlili. Díky za pomoc. Pekný deň a predĺžený víkend:p :p :p
Aknazuz
07.01.06,16:53
Dakujéééééém, ste poklady:) :) :) . Takže doklad o prijatí platby od CCS si budem evidovať a prenášať až kým ju po skončení spolupráce nevrátia. Náklady a DPH účtuješ naraz z ich výpisu podľa dátumu a jednotlivo každé čerpanie, alebo sumár za mesiac s priloženým rozpisom? Ja som totiž ešte nedostala žiaden doklad a tak si to neviem predstaviť. Zatiaľ čerpali len 2x minulý týždeň a sú mimo BA a tak neviem, aký majú doklad. Predpokladám, že rovnaný, ako pri hotovosti, ale s uvedením čísla karty. :rolleyes:
upresnujem moju odpoved. Zamestnanci pri tankovani dostanu doklad, kde maju rozpisanu aj DPH. Ja pockam vzdy az na tie 2 fa od CCS, k nim si prilozim jednotlive doklady od zamestnacov a skontrolujem, ci mam vsetky doklady. DPH potom zauctujem podla fa CCS.