fero_b
18.04.11,19:41
Ahojte poradaci, chceli by sme robit prestavbu podkrovia v dvojdome, pricom suseda robi troska obstrukcie (stara baba sa kus boji abo neviem, nevravi vylozene "ze nie za ziadnu cenu" ale robi take tanceky). Otazka je nasledovna, mame na to projekt, ktory je schvaleny hlavnym architektom, aj primatorom miestneho uradu z hladiska architektury. Co sa tyka statiky, je vsetko spocitane, na zaklady je staticky vypocet s urobenou sondou na hlbku a hrubku (statika je v naprostom poriadku). A teraz je otazka, ze ak by babka dala namietku (napr. nepaci sa mi vyska strechy alebo nieco podobne) ako to podla Vas dopadne na stavebnom urade? Ako irelevantna namietka alebo mne nedaju stavebne povolenie? Co si myslite? Ak sa babka zatne tak som proste nahrany? Aj ked budu jej namietky viac-menej "uletene" - teda nie statika - to je podla mna nepriestrelne, ale napr. sklon strechy, vyska strechy a pod. Co viac berie do uvahy stavebny urad "schvalenie architwektom a miestnou castou" alebo namietky suseda? Dakujem za vsetky nazory. Fero
220870
19.04.11,03:28
Babka si môže dať vypracovať svoj svetlotechnický posudok a namietať na stavebnom úrade .Mne by sa tiež nepáčilo keby si sused posavil vedľa môjho domu činžiak.
fero_b
19.04.11,03:40
jasne, to chapem, ale nejdeme stavat cinziak, ide hlavne o vysku nadmurovky, ktora je teraz cca 40cm a mala by byt 80cm a tym padom aj stit strechy bude o troska zdvihnuty, - ale odhadom 60 - 70 cm. Myslim ze cez tienenie by jej to nepreslo, lebo babka byva z juznej strany.
220870
19.04.11,03:50
Tak ako som napísal .Môže namietať a tým vám oddialiť stavbu.Dokonca ak to aj okresný úrad schváli môže sa odvolať na krajský.Celé to môže trvať rok dva.Poznám takýto prípad.Preto odporúčam skúste sa s ňou dohodnúť po dobrom.Na legislatívu sú na tomto fóre iný odborníci,určite vám poradia lepšie ako ja.Len treba počkať kým sa pozobúdzajú.:)
propo
19.04.11,11:36
Pokial nemate vyriesenu aj poziarnu bezpecnost stavby, vratane odstupovych vzdialenosti, nemate NIC.

a "babka" moze jednym oznamenim ako ucastnik stavebneho konania obratom zrusit aj uz vydane stavebne povolenie.
fero_b
19.04.11,12:39
neviem co znamena "vyriesenu poziarnu bezpecnost" - lebo sucastou nasho projektu je aj projekt poziarnej bezpecnosti opeciatkovany opravnenym projektantom - to si myslel? Fr
fero_b
19.04.11,12:42
v tom poziarnom projekte su popisane aj vsetky vzdialenosti od vsetkoho, protipoziarny nater apod. Velmi podrobne som tu poziarnu bezpecnost necital.