lucia7474
18.04.11,21:18
Len pred nedávnom som si dala ušiť sukňu. Je tylová a nejak to nevyšlo a je taká spľasnutá... Skúšala som ju naškrobiť ale veľmi to nepomohlo. Asi by to chcelo niečo po čom tá látka viac stvrdne. Neviete o niečom takom?
durisovad
18.04.11,19:44
Za mojich mladych liet este neboli tuzidla na vlasy. Aby uces lepsie drzal, pouzivali sme pivo alebo cukrovu vodu. Mozno by to pomohlo aj tej sukni.
pepsikova
18.04.11,19:48
..a varený škrob si skúšala?..lebo ten je silnejší, ako tekutý a má dosť dobré účinky aj na tyl...treba ho však za vlhka žehliť..
arizona
18.04.11,19:51
Ten skrob si riedila vodou? Skus neriedeny,alebo iba s minimom vody.
Ja tak skrobim hackovane obrusky, su potom ako plech
danushka
18.04.11,20:06
Ako malé dievčatko som mala háčkovaný klobúčik. Bol sladučký a v kostolíku som si ho na kolienkach cmúľala, mamka mi v lavici stále bila po rukách. Tiež bol taký tvrdý, ale sladučký. No bodaj by aj nie, v cukrovom sirupe vystužený.
Vystuž sukňu tak ako to robili kedysi, ale ovládni sa a necmúľaj ju potom :D.
Mária27
19.04.11,08:40
Ešte sme nosievali také drôtené spodničky:)
Nechcem sem písať, lebo príde Oliwa a zvozí ma
durisovad
19.04.11,08:42
No, veru, nosili sme, sice nie drotene, ale zo silonovej sietky proti mucham. Lenze toto neriesi problem s tou suknou, pod ktoru zrejme ziadnu spodnicku nisit nechce.
Laguna13
19.04.11,08:57
Existuje aj látka, ktorá sa nažehlí z vnútornej strany - používa sa na vystúženie golierov na sakách,... Možno i toto by bolo riešením.
hubatá
19.04.11,09:10
Tá látka sa volá vliselín, dostať ju v galantérii.
Laguna13
19.04.11,09:16
Áno, je to vliselín - názov mi akosi vypadol. Vďaka! Existujú rôzne hrúbky a stretla som sa s farbou bielou i čiernou.
Lubaba
19.04.11,18:38
mimotemyako sa dostanem k tebe na profil:confused::eek::confused::eek::confused:..ne viem a nejde a nejde:mee:
Ako malé dievčatko som mala háčkovaný klobúčik. Bol sladučký a v kostolíku som si ho na kolienkach cmúľala, mamka mi v lavici stále bila po rukách. Tiež bol taký tvrdý, ale sladučký. No bodaj by aj nie, v cukrovom sirupe vystužený.
Vystuž sukňu tak ako to robili kedysi, ale ovládni sa a necmúľaj ju potom :D.
arizona
19.04.11,19:09
Existuje aj látka, ktorá sa nažehlí z vnútornej strany - používa sa na vystúženie golierov na sakách,... Možno i toto by bolo riešením.
Ale ten vliselin sa musi prizehlit na latku,aby drzal. Myslim, ze nalepit to na tylovu suknicku asi nie je riesenim;):confused:

On skor drzi tvar golierov,ale moc to nespevni a duplom nie tyl, kde sa nema ani ako uchytit...;):)
Rozalka
19.04.11,19:11
Ak chcem mať dečky pekne tvrdé, uvarím maizenu a do nej to namočím, vysuším, vyžehlím .... aj postaviť ich potom môžem.
marjankaj
19.04.11,19:29
Tuším bude najlepšie, keď sa tejto téme vyhnem:rolleyes:
danushka
19.04.11,19:36
Tuším bude najlepšie, keď sa tejto téme vyhnem:rolleyes:

Janík, ohoľ si nohy, natiahni škótsku sukňu a poradíme Ti, keby nejaký problém bol s pevnosťou materiálu :)

...sukne:D
marjankaj
19.04.11,19:46
Janík, ohoľ si nohy, natiahni škótsku sukňu a poradíme Ti, keby nejaký problém bol s pevnosťou materiálu :)

...sukne:D

O akom materiáli to hovoríš?:rolleyes:
misoft
20.04.11,14:58
Len tak bokom: Kedysi letel vtip -
"Vieš o tom, že sa Číňania chystajú na vojnu?"
"Ako si to zistil?"
"Pretože si namáčajú čiapky do betónu!"

:D:D:D

Aj takto sa dá "vytvrdiť" textília.