katka1905
18.04.11,21:59
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám šéfa, ktorý podniká ako advokát na základe licencie ale zároveň má aj živnostenské oprávnenie.

Pravidelne sa spolu dohodujeme o tom, že keď už má raz pridelené IČO tak ho používa na všetku svoju podnikateľskú činnosť - aj na činnosť advokáta. On totiž presadzuje svoju teóriu, že na doklady za advokátsku činnosť nemusí používať IČO.

Je správny môj názor, že pridelené IČO používa na všetku svoju činnosť?

Neviem či je môj dotaz zrozumiteľný ale už som z neho na nervy - je to advokát a má nekonečné množstvo argumentov :)

Vopred Vám ďakujem za odpovede.

Katka
Economic
22.04.11,06:26
[QUOTE=katka1905;1722937]Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám šéfa, ktorý podniká ako advokát na základe licencie ale zároveň má aj živnostenské oprávnenie.

Pravidelne sa spolu dohodujeme o tom, že keď už má raz pridelené IČO tak ho používa na všetku svoju podnikateľskú činnosť - aj na činnosť advokáta. On totiž presadzuje svoju teóriu, že na doklady za advokátsku činnosť nemusí používať IČO.

Je správny môj názor, že pridelené IČO používa na všetku svoju činnosť?

Neviem či je môj dotaz zrozumiteľný ale už som z neho na nervy - je to advokát a má nekonečné množstvo argumentov :)

Vopred Vám ďakujem za odpovede.

Odpoveď : Môže to tak robiť. Na advokátsku činnosť musí používať číslo, pod ktorým je zapísaný v Komore advokátov /má ho v preukaze od Komory./ Na FA je dôležité DIČ, pod ktorým spolu všetko zdaňuje. Tak ako u PO je dôležité uviesť na FA v akej vložke je zapísaná v OR, advokát tam uvádza spomenuté číslo.
marjankaj
22.04.11,06:56
Obchodný zákonník
§ 3a
(1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len "obchodné dokumenty") uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.

(2) Údaje podľa odseku 1 je podnikateľ povinný uvádzať aj v písomnom úradnom styku.



Zákon o správe daní a poplatkov
§31
(11) Správca dane pridelí zaregistrovanému daňovému subjektu daňové identifikačné číslo a o vykonanej registrácii vydá osvedčenie, na ktorom uvedie identifikačné číslo pre konkrétny druh dane. Toto číslo je daňový subjekt povinný uvádzať na všetkých dokladoch, ktoré bude vydávať, a tiež pri styku so správcom dane. Ak sa daňový subjekt registruje podľa osobitného zákona, 6eb) na dokladoch je povinný uvádzať iba číslo, ktoré mu správca dane pridelí pri tejto registrácii. Daňovým identifikačným číslom, ak ide o fyzickú osobu, je identifikátor určený správcom dane. Fyzická osoba, ktorá nie je povinná sa podľa tohto alebo osobitného zákona registrovať, je povinná pri styku so správcom dane uvádzať rodné číslo.

.