Panna
19.04.11,07:53
Dobrý deň, ja by som Vás prosila o radu, akosi som z toho mierne dopletená. Bratislavská vodárenská spoločnosť si asi upratovala, a 15.4.2011 nám poslali faktúry, dobropisy a vyúčtovaciu faktúru k roku 2010, problém je že na každej faktúre dali dátum dodania rok 2010, je to správne, ak faktúru vystavovali až v apríli 2011. Môžem si uplatniť nárok na odpočet DPH v marci, respektíve apríli 2011 ?
Ďakujem veľmi pekne...
a_je_to
20.04.11,10:09
Dobrý deň, ja by som Vás prosila o radu, akosi som z toho mierne dopletená. Bratislavská vodárenská spoločnosť si asi upratovala, a 15.4.2011 nám poslali faktúry, dobropisy a vyúčtovaciu faktúru k roku 2010, problém je že na každej faktúre dali dátum dodania rok 2010, je to správne, ak faktúru vystavovali až v apríli 2011. Môžem si uplatniť nárok na odpočet DPH v marci, respektíve apríli 2011 ?
Ďakujem veľmi pekne...

Uplatniť nárok na odpočet môžeš ... podľa § 51, ods. 2, druhá veta :
Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d).
Vodárne neupratovali ... oni to tak robia, s tým treba rátať vopred. Spotrebu vody bolo treba zaúčtovať ako očakávanú nevyfakturovanú dodávku podľa vodomerov a cenníkov na 502/326, ešte za 12/2010. Opozdenú došlú faktúru potom už iba ako 326 + 343/321 .... a tam je aj ten odpočet, na ktorý sa pýtaš.
Panna
26.04.11,04:49
Ďakujem...., spotrebu som samozrejme zaúčtovala do roku 2010 dohadne.
Amika
09.05.11,06:32
Zdravim,
podla koho sa prijima tovar na sklad? Podla doslej CMR vystavenej v inej krajine, alebo podla realneho datumu, ktoreho to prislo alebo podla faktury, ktoru vystavi prepravca, ze kedy nam to prepravil?
Priklad je taky, ze 28.4. mam CMRku z Nemecka, 29.4. tovar fyzicky prisiel, ale dohodla som s prepravcom, nech si fakturu vystavi v maji 2.5.. Ktory datum sa musi dat ako prijate na sklad? Na zaklade coho?
Dakujem za nazory.
Kaja.K
09.05.11,19:46
Zdravim,
podla koho sa prijima tovar na sklad? Podla doslej CMR vystavenej v inej krajine, alebo podla realneho datumu, ktoreho to prislo alebo podla faktury, ktoru vystavi prepravca, ze kedy nam to prepravil?
Priklad je taky, ze 28.4. mam CMRku z Nemecka, 29.4. tovar fyzicky prisiel, ale dohodla som s prepravcom, nech si fakturu vystavi v maji 2.5.. Ktory datum sa musi dat ako prijate na sklad? Na zaklade coho?
Dakujem za nazory.
Trosku mimo temy podla mna, ale co uz...

takze: tovar prijat predsa realne kedy prisiel, podla prijemky
CMR-ka preukazuje prepravu tovaru pre ucely fakturacie bez dph
samozdanenie - podla zakona o dph je datum zdanitelneho plnenia datum vystavenia faktury, alebo 15. den nasledujuceho mesiaca, pokial nebola faktura vystavena skor - v tomto pripade bola, 2.5.
nieco som zabudla?