Milos365
19.04.11,11:22
Dobrý deň.

Chcel by som Vás poprosiť o radu. Kupoval som vaničku z liateho mramoru od firmy RONAL a po cca 4-5 mesiacoch po namontovaní sa vanička vyhla do hora o cca 2cm. Vanička je uložená pod obkladom asi 0,5cm a medzi obkladom a vaničkou je 3-4mm miesto na silikón. Vzhľadom k tomu že sa v kúpeľni nenachádza ešte batéria tak som sa tam ani nesprchoval. Vanička nebola zaťažovaná. Po 1 mesiaci sa vanička zdvyhla v oblúkovej časti o 1cm. Dal som tam lepidlo MAMUT ktorý drží 22kg/cm2 v ťahu a zaťažil som oblúkovú stranu vreckami cementu o celkovej hmotnosti 125kg. Po 3 dňoch som vrecká dal preč a vanička držala. No po 1 týždni sa vanička "odtrhla" aj od tohto lepidla. Spomínanú vaničku som reklamoval. Chceli po mne fotografie tak som ích poslal. Po 30 dnoch mi prišlo vyjadrenie, že zamietajú reklamáciu vzhľadom k tomu že vanička nebola osadená v silikónovom lôžku. Osadil som ju na "buchty" z lepu (malta). S vyjadrením som nesúhlasil a požiadal som o reklamačného technika, ktorí príde na stavbu a posúdi vaničku na mieste. Pán ktorí reklamáciu riešil mi ešte v ten deň zavolal a opýtal sa na adresu kde môže technik prísť. Po cca 42 dňoch som napísal že reklamačná lehota prešla a že žiadam o zaslanie novej vaničky.Preto sa chcem pýtať že či mám nárok na to čo žiadam podľa zákona? Ďakujem