citterberg
19.04.11,11:39
Idem sa z toho zblázniť, už som asi prečítal všetko čo som k téme našiel... Ukončil som registráciu DPH, potrebujem podať DP k DPH, ale ako idem vysporiadať zásoby na sklade? kam to do DP zahrniem? Inventúru mám spravenú, priznanie tak isto len neviem ako to idem skĺbiť dohromady. A navyše keď som sa stal platcom DPH odvádzal som DPH aj za tovar nakúpený v dobe keď som ešte platcom nebol, čiže som si neuplatnil z neho DPH, a teraz keď ukončujem idem za všetky zostatky odvádzať DPH?? Ďakujem Vám pekne za každú radu
citterberg
19.04.11,10:10
tak a mám to, teda dúfam, riadok 18 DP k DPH? Však? Musím tam zahrnúť daň z celkových zásob ku koncu?
KEJKA
19.04.11,11:09
Idem sa z toho zblázniť, už som asi prečítal všetko čo som k téme našiel... Ukončil som registráciu DPH, potrebujem podať DP k DPH, ale ako idem vysporiadať zásoby na sklade? kam to do DP zahrniem? Inventúru mám spravenú, priznanie tak isto len neviem ako to idem skĺbiť dohromady. A navyše keď som sa stal platcom DPH odvádzal som DPH aj za tovar nakúpený v dobe keď som ešte platcom nebol, čiže som si neuplatnil z neho DPH, a teraz keď ukončujem idem za všetky zostatky odvádzať DPH?? Ďakujem Vám pekne za každú radu
ak tá hodnota zásob pri registrácii bola vysoká, stojí za to podať dodatočné DP DPH. Inak DPH platíš duplicitne, to je fakt - na vlastnú škodu.
Nejdem otvárať tlačivo, spamäti ho neviem, ale určite je osobitný riadok pre vysporiadanie DPH pri registrácii, resp. ukončení registrácie.
Ak sa mýlim, uvedieš ho na bežný riadok, len musíš mať číslo doložené inventúrou.
okrem toho - zdá sa mi že si založil novú tému - mal si pokračovať v načatej.
citterberg
19.04.11,11:23
ďakujem pekne za radu.. to je pravda, mal som pokračovať, len som myslel že takto sa rýchlejšie dostanem k odpovedi... ešte raz, veľmi pekne ďakujem