kaťušenka
19.04.11,12:04
Nastúpila som do novej firmy, v ktorej majú MRP. Pomaly som si zvykla, ale teraz som si chcela skontrolovať PU a tak som si v účtovnom denníku spustila kontrolu.Pri bode 2 - zaúčtovanie vydaných faktúr a ost. pohľadávok mi vyhodilo zoznam FV a skoro pri každej mi píše - nie je zaúčtované na kontrol. účtoch. Vie mi niekto poradiť, čo to vlastne znamená a ako to prípadne opraviť? Ďakujem
Dav
19.04.11,10:16
Keď spúšťaš kontrolu, pozri si, na aké účty si dávaš robiť kontrolu - 311, 378. Prípadne si chýbajúce účty doplň do zoznamu kontrolovaných účtov.
sassanka
20.04.11,20:59
Aj mne to robí pri ostatných záväzkoch a pohľadávkach a kde to mám nastaviť. Nikde som to nenašla. ďakujem
Žabinka
21.04.11,08:07
Aj mne to robí pri ostatných záväzkoch a pohľadávkach a kde to mám nastaviť. Nikde som to nenašla. ďakujem
Tlačítko kontrola, nastavíš sa na vybodkovaný riadok pod kolonkou Účty ( v pravej hornej časti tabuľky), stlačíš vedľajšie tlačítko Výber (vedľa tlačítka Účty), vyskočí tabuľka, z ktorej si vyberieš potrebný účet, potvrdíš, a už ho tam máš. Pozor, aby si vybrala správny účet.
abcd.kates
27.06.11,08:52
aké účty máte napríklad ak chcete kontrolovať zaúčtovanie vydaných faktúr?
2 - zaúčtovanie vydaných faktúr a ost. pohľadávok (ja mám ú. 311(anal.) a 343 (anal.) a stále mi vyhadzuje každú faktúru, sumu faktúry celkovú, sumu dph, a ú. 343 ???? napíše tam že problém je: účet 343(anal.), čo to môže byť? Som si istá že mám všetky vydané fa správne zaúčtované.