Lýdia Muráriková
19.04.11,13:29
Pracujem ako čašníčka a okrem zástery a reklamného trička si musíme kupovať samé.., obuv-čiernu,uzavretú. Nohavice-čierne. Opasok tiež čierny. Iná farba nie je akceptovateľná, ale ani nemáme žiaden finan.príspevok na prac.oblečenie. A tak, či je nejaká možnosť si uplatniť nárok, na vrátenie peňazí od zamestnávateľa. Respektíve, pri kúpe nových vecí, ako by som mala postupovať. Ďakujem.
rdb
19.04.11,11:35
Zamestnavatel takuto povinnnost nema.
Lýdia Muráriková
19.04.11,17:09
Takže, oblečenie do práce si musím kúpiť, ale zamestnávateľ nemá povinnosť mi to preplatiť..
willma
20.04.11,05:45
Zákon 124/2006
§ 6
Všeobecné povinnosti zamestnávateľa

(3) Zamestnávateľ je povinný bezplatne

a) poskytovať zamestnancom pracovný odev a pracovnú obuv, 8) ak pracujú v prostredí, v ktorom odev alebo obuv podlieha mimoriadnemu opotrebovaniu alebo mimoriadnemu znečisteniu,
b) zabezpečovať zamestnancom podľa vnútorného predpisu pitný režim, ak to vyžaduje ochrana ich života alebo zdravia, a poskytovať umývacie, čistiace a dezinfekčné prostriedky potrebné na zabezpečenie telesnej hygieny.

a okrem iného ako čašníčka
Prideliť zamestnancovi vhodné OOPP v zmysle zákona NR SR č. 330/1996124/2006 Z.z. v znení neskorších predpisov, § 8a, ods. 2, písm. b) a oboznámiť ho s ich riadnym používaním. - protišmyková obuv. - nakoľko hrozí pošmyknutie na mokrom, resp. klzkom povrchu.
rdb
20.04.11,11:13
Zákon 124/2006
§ 6
Všeobecné povinnosti zamestnávateľa

(3) Zamestnávateľ je povinný bezplatne

a) poskytovať zamestnancom pracovný odev a pracovnú obuv, 8) ak pracujú v prostredí, v ktorom odev alebo obuv podlieha mimoriadnemu opotrebovaniu alebo mimoriadnemu znečisteniu,
b) zabezpečovať zamestnancom podľa vnútorného predpisu pitný režim, ak to vyžaduje ochrana ich života alebo zdravia, a poskytovať umývacie, čistiace a dezinfekčné prostriedky potrebné na zabezpečenie telesnej hygieny.

a okrem iného ako čašníčka
Prideliť zamestnancovi vhodné OOPP v zmysle zákona NR SR č. 330/1996 Z.z. v znení neskorších predpisov, § 8a, ods. 2, písm. b) a oboznámiť ho s ich riadnym používaním. - protišmyková obuv. - nakoľko hrozí pošmyknutie na mokrom, resp. klzkom povrchu.
Willma tie zakony ostavce a pismena, ktore uvzdzas v ziadnom pripade (zial bohu) nezakladaju povinnost zamestnavatelovi, aby casnicke kupoval cierne nohavice, ciernu obuv a cierny opasok. Moze - nemusi. Cierne nohavice, opasok alebo cierne topanky uzavrete totiz v nijakom pripade nesposobuju, ze je zlepseny stav ohladom bezpecnosti prace.
Okrem toho
zakon 330/1996 bol zruseny prave zakonom 124/2006 (prebrali sme europske pravidla)
willma
20.04.11,12:13
keď vyžaduje tak nech zaplatí, inak chodím do práce v tom v čom uznám za vhodné.
ivka70
20.04.11,12:15
keď vyžaduje tak nech zaplatí, inak chodím do práce v tom v čom uznám za vhodné.

to by si skusila raz ....
na take strajkovanie si musis zalozit vlastnu firmu ...tam si mozes robit, co chces ...
aj v bankach maju predpisane oblecenie presne takto isto ....
rdb
20.04.11,12:15
keď vyžaduje tak nech zaplatí, inak chodím do práce v tom v čom uznám za vhodné.
To mas pravdu, ak by mi predpisovaloblecenie a neprispel by na neho chodil by som po svojom. Aj ked nie v monterkach :)
mzdarka renca
20.04.11,12:18
to by si skusila raz ....
na take strajkovanie si musis zalozit vlastnu firmu ...tam si mozes robit, co chces ...
aj v bankach maju predpisane oblecenie presne takto isto ....

no ale v bankách ich vyfasujú bez zbytočných ceremónií:)
ivka70
20.04.11,12:24
no ale v bankách ich vyfasujú bez zbytočných ceremónií:)

No, to nie je az taka pravda ..obcas maju predpisane biele bluzky a tmave sukne ci nohavice, a nefasuju nic
a obcas niektore banky davaju sit rovnake vluzky, zvysok oblecenia si musia zaobstarat sami ... rovnako ako nosit silonky aj v 40 stupnovych horucavach
mzdarka renca
20.04.11,14:52
No, to nie je az taka pravda ..obcas maju predpisane biele bluzky a tmave sukne ci nohavice, a nefasuju nic
a obcas niektore banky davaju sit rovnake vluzky, zvysok oblecenia si musia zaobstarat sami ... rovnako ako nosit silonky aj v 40 stupnovych horucavach

v mojej banke to fasujú;)

mimotemyPS: aby nedošlo k omylu, nie som vlastníkom banky, ale klient:D
rdb
21.04.11,10:50
Ale pekna predstava nie? :D
mzdarka renca
26.04.11,01:43
najkrajšia :)